Šumperk veze z Brna výhru 5:2, soupeř zkolaboval v poslední třetině

Jaroslav Svoboda, Petr Skokan, Jaroslav Svoboda, úterý 2.9.2008
Š u m p e r k, B r n o - Draci necelé dva týdny před začátkem mistrovské soutěže prokázalo svou rostoucí formu a vyhrálo na ledě loňského vítěze 2. ligy brněnské Techniky. Ta držela s hosty krok pouze do začátku poslední třetiny, pak se střelecky prosadil Kubala, na kterého šumperský Salith, který poprvé nastoupil ve zbrusu nových dresech, navázal ještě dalšími třemi góly a po zásluze získal vítězství v poměru 5:2. Bodovat se opět podařilo slovenské posile Jakubu Drábkovi (1+2), střeleckou formu má i David Ohnutek, jenž po gólech na turnaji v Polsku dokázal uspět i v Brně. Šumperk dokázal vyhrát na Technice teprve podruhé v historii, nicméně i tentokrát to zvládl poměrem 5:2.
příp úterý 2.9.2008
TECHNIKA HOCKEY BRNO - DRACI PARS ŠUMPERK
2:5
(0:0, 2:1, 0:4)
Branky a nahrávky: 26. Šebek (Korotvička), 38. Zapletal (Sedláček) - 23. Ohnutek, 45. Kubala (Drábek, Čížek), 56. Drábek (Kubala), 58. Vymazal (Osina), 60. Bařica (Drábek). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: 50. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5.
Nešťák - Zapletal, Habrovec, Kučírek, Karlíček, Kalafut, Úlehla, Babič - Mráz, Sedláček, Jelínek - Korotvička, Špok, Šebek - Benýšek, Němec, Matouš.
Maláč - Holík, Osina, Kubala, Vrtík, Blanár, Ondráček, Novotný, Šindler - Ambruz, Meluzín, Vymazal, Brunec, Bařica, Drábek, Dostál, Novosad, Martinka, Čížek, Ohnutek, Fischer.

Zatímco v minulé sezóně jezdil Šumperk bojovat do Brna s tamní Kometou, tentokrát se bude muset spokojit s účastí na druholigových kláních v Hokejové hale VSK Techniky Brno. První letošní střet obou rivalů skončil vítězstvím Draků, když o úspěchu našeho celku rozhodla poslední třetina.

Úvodní třetina branky nepřinesla, obě mužstva hrála nahoru a dolů, přičemž více ze hry měl Šumperk. V brankách obou mužstev se objevili gólmani, kteří jsou z Brnem i se Šumperkem úzce spjati. Souboj Pavlů sice skončil v první třetině nerozhodně 0:0, ale zastavme se u něj. Nešťák v domácí brance pomáhal zachraňovat pro Šumperk 1. ligu v bájné sezóně 2000/01, kdy vedení v polovině sezóny vyměnilo téměř celý kádr a do Šumperka přišel právě Nešťák. Stal se miláčkem publika a těžko se s ním Šumperk po sezóně loučil - a stále na něj nezapomněl. Teď však působí jako jednička v Technice. Miláčkem fanoušků brněnské Komety byl svého času i Pavel Maláč, jehož populární rybičky dostávaly ochozy Ronda do varu. Teď však na sebe navléká a navlékat bude žlutý i modrý šumperský dres.

V pozdějším průběhu zápasu se do role vítěze tohoto klání probojoval Pavel Maláč. Na začátku druhé třetiny se prosadil David Ohnutek, který v posledních dnech nabírá svou střeleckou formu ze sezóny 2006/07. Po gólovém procitnutí na turnaji v Polsku se o mušce kanonýra přesvědčila i Technika, Ohnutek vytěžil úvodní gól po samostatné akci ve 23. minutě. Domácím se podařilo srovnat velice brzy, branku Drakům vstřelil starý známý Šebek, který skóroval i ve třetím finále s Hodonínem v sezóně 2006/07 - navíc v prodloužení. Další branku přidali domácí na konci třetiny. Spolupráce zkušeného dua Sedláček - Zapletal přinesla v chladném prostředí brněnské haly své tropické ovoce - "ukázkový banán" pod víko Maláčovy branky zasadil Jiří Zapletal. Do sirény již žádný brankář ze sítě kotouč nelovil a tak si skromná návštěva přibližně padesáti diváků mohla odskočit na občerstvení za vedení Techniky 2:1.

Veškeré správné a napínavé dílo má gradovat ve svém závěru a v tomto bodě dnešní utkání nezklamalo. Draci dokázali srovnat díky přesné trefě obránce Dalibora Kubaly po asistencích Drábka a Čížka. Čas slovenské posily Jakuba Drábka měl však teprve přijít. Poslední slovo tentokrát patřilo Drakům a dá se říci, že dost hlasité a důrazné. Šumperk během pěti minut vymazal Techniku z ledu. Dušan Bařica, Jakub Drábek a Michal Vymazal rozesmutnili fanoušky Techniky a získali svými trefami psychologicky důležité vítězství před blížícím se startem 2. ligy. Jako první za to vzal zmiňovaný Drábek, který v 56. minutě rozhodl zápas. O dvě minuty později skórovala prostějovská posila Michal Vymazal, v samotném závěru pečetil stav Dušan Bařica.

Hrálo se však i jinde na stadiónech. Zajímavý duel se odehrál ve Valašském Meziříčí, kde si s chutí "napásli" přerovští Zubři. Ti Bobrům nasázeli šest branek, na kterých se podílel dvěma body pouze útočník Pavel Hanák (1+1), jehož poslední dny před startem ligy zastihly ve skvělé formě. Vítěznou branku obstarala sehraná dvojice Sprušil - Ditrich již po patnácti vteřinách od úvodního bully přípravného zápasu. Přerov vyhrál utkání po třetinách 3:0, 1:0 a 2:0 hladce poměrem 6:0.

Po dlouhodobých dilematech a úvahách jak to vlastně s prostějovským hokejem bude vyjeli k prvnímu utkání nové sezóny i Jestřábi Prostějov. Do své haly si pozvali celek Uničova, který nerozehraného a nevytrénovaného soupeře přehrál poměrně hladce 6:2. Polovinu svých branek přitom hokejisté vedení bývalým prostějovským i šumperským koučem Josefem Sršněm vstřelili už v úvodní dvacetiminutovce. Během sedmnácti vteřin 31. minuty utkání sice Piluša s Žibritou snížili na rozdíl jediné branky, to však bylo od Prostějova vše. I Uničovu se podařilo vstřelit dvě branky v rychlém sledu, 24 vteřin od sebe se prosadili exšumperští hráči. Nejprve skóroval obránce Pavel Urban, poté i Matěj Pekr. Poslední gól duelu vstřelil Diviš.

Hrálo se i na jihu republiky, v Hodoníně, kde k přípravnému utkání dorazil slovenský tým ze Senice. Domácí Drtiči se na těsnou výhru 4:3 pořádně nadřeli. V osmé minutě poslal Senici do vedení Juraj Retuš, dva góly z holí Kýhose a Matůška převážily misky pomyslných vah na stranu domácího mužstva. Senica se však nevzdala a znovu nastal obrat v utkání. Velice rychle po Matůškově brance srovnal Šurek, v samotném závěru třetiny pak dostal hosty do vedení 3:2 Mikušovič. Do kabin se však šlo za nerozhodného stavu, 31n vteřin před sirénou srovnal Vaněček. V poslední části hry padla pouze jediná branka a vstřelili ji domácí Drtiči, jmenovitě pak Marko Hučko. Ten tak v přesilovce 5 na 3 vystřelil domácím výhru.