Špatný vstup do utkání, výborná třetí třetina, nájezdy jsou náhoda

Dominik Mihailescu, Ladislav Vácha, Ladislav Vácha, pondělí 15.12.2014
Šumperští hokejisté odjíždí z Havlíčková Brodu s jedním bodem. A mohlo být daleko hůř. Draci prohrávali po první periodě 0:3 a to vyhnalo z branky Daniela Zelenku, který předchozí utkání proti Třebíči odchytal na výbornou. Do klece se tedy postavil Vladislav Koutský. Tento impuls však Šumperku příliš nepomohl, protože hráči z Moravy dokázali sice vstřelit jednu branku, ale hned dvě inkasovali. Skóre před závěrečnou částí činilo 1:5. Radek Kučera musel svým svěřencům hodně promluvit do duše, protože v třetí třetině dokázali draci během sedmačtyřiceti sekund vstřelit tři góly a snížit na 4:5. V 59. minutě se povedlo vyrovnat. Kotouč za záda Nováka dopravil LUKÁŠ ŽÁLČÍK. Zápas tedy šel do prodloužení, kde branka nepadla. V samostatných nájezdech Šumperk podlehl hráčům z Vysočiny výsledkem 1:2. Draci tedy prohráli na ledě Havlíčkova Brodu 5:6 po samostatných nájezdech.
35.kolo pondělí 15.12.2014
BK Havlíčkův Brod - DRACI PARS ŠUMPERK
6:5sn
(3:0, 2:1, 0:4 - 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Milfait (Minárik, Boček), 14. Zohorna (Babka, Tomek), 18. Štindl (Rousek, Maliník), 30. Melka (Rousek, Maliník), 33. Boček (Milfait, Minárik), rozh. náj. Zohorna – 28. Brunec (Drtil), 43. Vachutka (Rimmel), 44. R. Haas (Holík), 44. Staněk (Žálčík, Moskal), 59. Žálčík (Staněk). Rozhodčí: Přikryl - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 341. Střely na branku: 29:48. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:5, 6:5.
Novák – Jelínek, Sklenička, Boháč, Štindl, Parýzek, J. Sedlák, Kolář, Semrád – Zohorna, Tomek, Babka – Maliník, Melka, Rousek – Boček, Milfait, Minárik – Kozlík, Kuchta, Chlubna
Zelenka (od 21. Koutský) – Holík, Drtil, Gewiese, T. Sedlák, Novotný, Starý, Bail, Prokop – M. Haas, Vrdlovec, R. Haas - Staněk, Moskal, Žálčík - Brunec, Plášek, Velecký - Vachutka, Rimmel, Popelka.

Oba soupeři naskočili do zápasu s chutí a vzešlo z toho několik střeleckých příležitostí. Hosté se ale v Kotlině nestihli ani pořádně rozkoukat a brankář Zelenka musel smutně lovit puk ze své sítě. Jan Boček předal puk na hůl Davida Minárika, který si vybruslil z rohu útočného pásma a z levého křídla naservíroval na okraj kruhů chirurgicky přesný pas Janu Milfaitovi, jehož prudká rána bez přípravy skončila až v síti. Draci mohli srovnat krok při přesilové hře, ale Havlíčkův Brod se ubránil bez úhony.

A vzápětí toho hodně litovali, protože Jeřábkova družina udeřila podruhé. Střelecký pokus Jakuba Babky z levé strany brankář Zelenka vyrazil před sebe a pohotový Hynek Zohorna zblízka uklidil kus černé gumy do odkrytého koutu brány. Fanoušci Rebelů se museli štípat do tváře, protože to ještě nebylo zdaleka vše! Na počátku 18. minuty šumperská defenziva propadla a při přečíslení 2 na 1 narýsoval Tomáš Rousek lahůdkový pas mezi kruhy, odkud se Petr Štindl skvostnou ranou k tyči nemýlil.

Během první přestávky došlo ke změně v brankovišti hostů, kde nahradil Daniela Zelenku jeho zkušenější kolega Vladislav Koutský. Salithu nový impuls očividně pomohl, začal diktovat tempo hry a prolomil své střelecké trápení. Při obléhání brodské brány vypálil od modré čáry Tomáš Drtil a šikovnou tečí se snížil Tomáš Brunec. Hokejisté ze severu Moravy se ale radovali jen chviličku, protože parta z Kotliny znovu odskočila na tříbrankový rozdíl. Při ponechané výhodě zkusil z kruhu štěstí Roman Maliník a gólman Koutský vyrazil puk betony před své brankoviště, odkud přispěchal s bleskovou dorážkou Antonín Melka a slavil svůj premiérový gól v novém působišti.

Havlíčkův Brod byl ve srovnání s minulými utkáními k nepoznání a i nadále svíral svého soupeře v pevném objetí. Přetížená dračí obrana si potom znovu vybrala slabší chvilku, když při úniku 2 na 1 Jan Milfait nastřelil před bránou brusli Jana Bočka, který tak šťastně vstřelil svůj první gól u Rebelů. Broďáci stále neměli dost, Roman Maliník orazítkoval tyčku a Tomkovu ránu zachytil těsně před brankovou čarou za již překonaným brankářem Koutským Martin Novotný.

Kdo si myslel, že už mají domácí tři body v kapse, ten byl rychle vyveden z omylu. Ve 43. minutě se opřel do puku z mírného úhlu na pravé straně Mikuláš Rimmel a brankář Novák jeho projektil zneškodnil betony, jenže na bleskovou dorážku z hole Daniela Vachutky už nemohl dosáhnout. Hosté vycítili šanci a pokračovali v kanonádě.

Od Aleše Holíka doputoval kotouč mezi kruhy a Radim Haas ho chladnokrevně poslal za gólmana Nováka. Trenéři okamžitě zareagovali a Havlíčkův Brod si vyžádal oddechový čas, ale ani tato léčba nezabrala. Lukáš Žálčík si vybruslil zpoza brány do příznivější palebné pozice a z úhlu vyprášil Novákův beton, po čemž doklepl hrací předmět do brány Aleš Staněk. Sebevědomí domácí skvadry bylo rázem pryč a rozjetý Šumperk se hnal za vyrovnáním.

Navíc dostal trest na 2 plus 2 minuty za vysokou hůl kapitán Roman Maliník a nebýt fantasticky chytajícího Čeňka Nováka, bylo už vyrovnáno. Devatenáctiletý talent se teprve při svém třetím startu v 1. lize oháněl mezi tyčemi na jedničku podtrženou a zmařil spoustu soupeřových šancí. I když vychytal v nařízeném trestném střílení Aleše Staňka, nebylo to ale nakonec vůbec nic platné. Minutu a půl před třetí sirénou nahodil ze strany puk do ohně Aleš Staněk a obávaný střelec Lukáš Žálčík nad Novákův beton dokonal šumperské z mrtvých vstání.

V prodloužení už se nic zajímavějšího nestalo a o vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, v nichž vystřelil Rebelům bonusový bod Hynek Zohorna.

Samostatné nájezdy

Proměnili:
Antonín Melka, Hynek Zohorna - Michal Velecký
Neproměnili:
Jakub Babka - Lukáš Žálčík, Tomáš Sedlák

Vladimír Jeřábek (HC Rebel Havlíčkův Brod): Do zápasu jsme vstoupili dobře, hráli jsme to, co jsme chtěli. Rozhodli jsme se, že budeme hrát na tři lajny. Bylo to pro nás důležité utkání, my jsme si nemohli dovolit prohrát. To se nám dařilo, po dvou třetinách jsme vedli 5:1. Samozřejmě je to hokej, ale poté jsme v krátkém sledu dostali na 5:4. Chtěli jsme se uklidnit oddechovým časem, ale tam se někteří hráči mírně podělali. Pořád jsme chtěli hrát něco hezkého, přitom stačilo to jenom vyhazovat do středního pásma a udržet to. Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že budeme mít dva body, tak bych to asi bral, ale v závěru si myslím, že jsme dnes bod ztratili. Mrzí mě to o to víc, že jsme uhráli čtyřminutové oslabení, kdy jsme je téměř k ničemu nepustili, a ještě Čenda (Čeněk Novák – pozn. red.) chytil trestné střílení. Možná že to bylo i takové uspokojení, že jsme ubránili to oslabení a ustáli nájezd, že se nemůže už nic stát, ale bohužel. Zkrátka hokej se musí hrát pořád naplno až do konce. Mrzí mě to. Druhý bod byl pro nás hrozně důležitý, kdybychom získali jenom jeden bod, tak už by to bylo hodně špatné. Minutový výpadek, kdy jsme dostali tři góly, nás stál bod.