Skvělé! Bodové hody prodlouženy, Šumperk vyhrál také v Ústí nad Labem!

Martin Pešout, Martin Schwarz, Zdeněk Kamínek ml., Martin Pešout, středa 27.11.2013
Hokejisté Šumperka se vydali svou velice úspěšnou herní i výsledkovou formu potvrdit na sever Čech do Ústí nad Labem, kde se měli postavit soupeři, jež nově vede trenér Milan Skrbek. Lehký úkol Draky rozhodně nečekal, naopak. Diváci ve Zlatopramen aréně viděli zběsilý start, hned v sedmé minutě bylo skóre 1:1, za Salith vyrovnal Adam Červenka. Stejná situace se opakovala znovu, domácí zvýšili ještě v první periodě na 2:1, avšak na 2:2 záhy dotáhl Petr Gewiese. Sotva započala prostřední část, opět se ujali vedení Ústečtí, na 3:2 dával domácí Tůma. Jenže ve čtyřicáté minutě se začínalo zase znovu, šumperskou radost způsobil Aleš Staněk. Nerozhodla ale ani závěrečná třetina, a tak se šlo do prodloužení. V jeho závěru rozhodl o sedmé výhře pro Šumperk za sebou MARTIN DUDÁŠ. Ten dal svou druhou branku v prodloužení této sezóny a série snů na severu Moravy pokračuje!
26.kolo středa 27.11.2013
HC Slovan Ústí nad Labem - DRACI PARS ŠUMPERK
3:4p
(2:2, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Boháč (Baránek, Smetana), 10. Tůma (Kloz, Grin), 25. Tůma (Roubík, Grin) – 7. Červenka (Tesařík), 11. Gewiese (Sedlák), 40. Staněk (Žálčík, Moskal), 65. Dudáš (Gewiese) . Rozhodčí: Úlehla – Kis, T. Svoboda . Vyloučení: 8:5, Navíc Baránek (UNL) 10 min. a Vobořil (UNL) do konce utkání. Využití: 0:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 661 . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2,3:3 .
J. Dlouhý – Grin, Z. Sklenička, Vobořil, Holomek, K. Černý, Smetana, Vl. Brož, do 20. Vaněk – J. Kloz, Roubík, D. Tůma – Vávra, Alinč, Rod – Baránek, Havlíček, Daniel Boháč – P. do 20. Přeučil, Pořický
Štůrala – M. Novotný, Holík, Dudáš, T. Sedlák, O. Starý, J. Tesařík, Gewiese – Půhoný, Plášek, Haas – Žálčík, Moskal, A. Staněk – A. Červenka, Skoumal, Brunec – do 44. Langr, do 44. Chomič, do 44. Cink

Ústečtí Lvi chtěli navázat na cenné vítězství z Třebíče, v domácím prostředí proti Šumperku se jim ale příliš nevedlo. Slovan se sice dostal brzy do vedení, když se v 6. minutě trefil zkušený Daniel Boháč. Na jeho brance měl výraznou zásluhu Martin Baránek, který žlutomodrého forvarda vysunul do brejku.

Domácí se ale z vedení neradovali vůbec dlouho. Již za minutu sse vým bekhendovým pokusem zapsal do statistik šumperský Adam Červenka. Divoká první třetina ale ještě zdaleka nekončila.

Hned za dvě minuty se prosadil ústecký kanonýr David Tůma. Ten dorazil střelu Jana Kloze. Šumperk se ale nevzdal a záhy opět vyrovnal. Překvapivou trefu si připsal Petr Gewiese, jehož nahození skončilo za překvapeným brankářem Dlouhým. První třetina byla skutečně divoká a diváci v ní viděli hned čtyři branky.

Prostřední úsek střetnutí už byl dietnější, přesto fanoušci viděli v brankách další dva puky. Nejprve se prosadili domácí, podruhé v utkání se mohl radovat David Tůma, který svou individuální akci zakončil velmi pohledným gólem. Ale nebylo by to Šumperk ze středečního večera, aby opět nevyrovnal. O to se postaral Aleš Staněk gólem v přesilovce čtyřicet sekund před koncem druhé periody.

Ve třetí třetině branka nepadla, naopak se roztrhl pytel s vyloučeními. Ani jeden z brankářů ale už nekapituloval, ústecký tým pak musel čelit početní nevýhodě minutu a půl před koncem při trestu Skleničky. Slovan se ale ubránil, a zápas tak muselo rozhodnout prodloužení.

Nastavený čas rozhodl Šumperk pozdním gólem v době, kdy se už rolbaři připravovali k úpravě ledu před samostatnými nájezdy. V čase 64:54 v přesilovce rozhodl šťastnou brankou ovlivněnou tečí domácího beka Martin Dudáš.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Utkání jsme si prohráli vlastní nedisciplinovaností, zejména ve druhé třetině, kdy jsme měli pět hráčů na trestné lavici. V úvodní části jsme šli dvakrát do vedení a místo toho, abychom vedení navýšili, dostali jsme velmi laciné branky. Druhou dvacetiminutovku jsme začali špatně. Kloudně jsme si nepřihráli, přesto jsme šli po krásné brance Davida Tůmy opět do vedení, které jsme měli do přestávky udržet. Ve třetí třetině se hrálo opatrně na obou stranách s cílem nedostat branku. V prodloužení jsme udělali opět faul a soupeř šest sekund před koncem nastaveného času rozhodl."

Radek Kučera (Salith Šumperk): "Soupeř měl v první třetině spoustu šancí, my byli ještě v autobuse. Můžeme být rádi za to, že po dvaceti minutách byl stav 2:2. Ve druhé části jsme inkasovali třetí gól, naštěstí jsme srovnali těsně před přestávkou. V kabině jsme si řekli, že musíme zabrat a že i bod z Ústí nad Labem je výborný. Měli jsme podle mého názoru od třetí části více ze hry, Lvi hráli pravděpodobně vzhledem k situaci v tabulce ustrašeně. Každopádně je Slovan velmi kvalitní tým, který disponuje výbornými hráči. Škoda, že jsme nevyužili nabídnuté přesilovky, spadlo nám to do branky až na konci prodloužení. Ze severu Čech si vezeme dva zlaté body. Myslím si, že kluci bojovali a šli vítězství více napřed. S umístěním v tabulce jsme po polovině základní části maximálně spokojení, hráči hrají výborně a dřou. Míváme v současnosti štěstí, které nám v úvodu sezóny chybělo. Doufám, že nám ještě chvíli vydrží a že bude chodit i nadále hodně diváků. Naším cílem je hrát dobrý hokej pro fanoušky, pro které hrajeme a pohybovat se v klidném středu tabulky."

Autor hlaviček trenérů: Miroslav Rosendorf.