Premiéra a úspěch, draci zvládli duel s Třebíčí po nájezdech

Martin Schwarz, Jaroslav Svoboda, úterý 4.8.2015
Šumperští fanoušci se po dlouhém letním čekání konečně mohli podívat na hokejovou bitvu v útrobách zimního stadionu. Na severní Moravu dorazil jako premiérový letní soupeř draků tradiční účastník první hokejové ligy – SK Horácká Slavia Třebíč. Domácí unikli díky brance DANIELA VRDLOVCE do vedení, avšak Bílé hvězdy brzy dorovnaly. První třetina končila za stavu 1:1 a smírný výsledek svítil na tabuli i po čtyřiceti minutách hry, pouze v poměru 2:2. Rozhodnout tak mělo třetí dějství. Poslední část hry přivanula taktéž dvě gólová ovoce, za domácí trefil přesně Daniel Hroch a za hosty Baldwin. Duel skončil remízou 3:3, v pozápasových nájezdech uspěli domácí a zvítězili.
přát. úterý 4.8.2015
DRACI PARS ŠUMPERK - SK Horácká Slavia Třebíč
4:3sn
(1:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Vrdlovec (Hroch), 37. Vrdlovec (Slavík, Prokop), 59. Hroch (Vrdlovec) – 15. Baldwin (Kusko, Klecha), 26. Raška (TS), 55. Baldwin (Roupec). Rozhodčí: Kubičík – Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 380. Střely na branku: . Průběh utkání: .
Novák – Drtil, Zítka, Vala, Prokop, Gewiese, Cívka, Slavík, Haloda – Haas, Vrdlovec, Hroch – Brunec, Milfait, Půlpán – Vaculín, Zajíc, Vachutka – Chlubna, Fusek, Langr - Buhaj
Svoboda – Čejka, Šaur, Šik, Přibyl, Troška, Šajnar, Peroutka – Vágner, Wasserbauer, Raška – Kusko, Čech, Švec – Beneš, Klecha, Baldwin – Roupec, Pokorný, Juráň

Netradičně v 16:00 začal duel mezi šumperským Salithem a Horáckou Slávií z Třebíče. Oba týmy na tom samém ledě navíc otevřou 9. září nový ročník 1. ligy.

Utkání samotné začalo velmi svižně a hlavně plynule a bez častých přerušení. V šesté minutě se poprvé výrazněji zapotil domácí novic v brance Čeněk Novák, který vychytal hostům brejkovou situaci. V 10. minutě pak ujížděl po špatné rozehrávce Milfaita na Nováka Wasserbauer, ale minul branku. A když ve 12. minutě po hbitém vybruslení zpoza branky nedal Dakota Klecha, udeřili domácí.

Teprve třetí přerušení hry v utkání způsobil v úvodu 13. minuty Daniel VRDLOVEC, který dostal křižnou přihrávku od jmenovce Daniela Hrocha, zkušeně podržel puk a poté nedal Svobodovi v třebíčské brance šanci. Domácím však vedení dlouho nevydrželo, po vyloučení Zajíce totiž hosté v podání tria zahraničních hráčů srovnali. Dakota Klecha rozjel akci na slovensko-kanadského útočníka Silvestra Kuska, po jehož finální přihrávce skóroval Kaliforňan Charles BALDWIN.

Druhou třetinu začala aktivně Třebíč, Čejkovo nahození potrápilo Nováka, ale ještě hůře bylo šumperskému brankáři v 26. minutě, kdy po faulu Davida Valy zahrával hostující Adam RAŠKA trestné střílení, které také zužitkoval. Srovnat stav mohl prakticky vzápětí Brunec, ale Svobodu nepřekonal. A protože aktivní Klecha v další šanci neuspěl, dočkali se domácí srovnávací branky ve 37. minutě, kdy znovu své šikovné ruce prokázal hráč utkání Daniel VRDLOVEC.

I třetí třetina pak nabídla dvě branky, po jedné na každé straně. Po dlouhé mezihře bez větších šancí se rozjel do brejku Filip Beneš, sám proti Novákovi ale neuspěl. I tak hosté dlouho smutnit nemuseli, o dvě minuty později totiž v polovině 55. minuty potřetí v zápase skórovali, znovu na tom měl zásluhu účastník letošního mistrovství světa FIRS v inline hokeji (a bronzový medailista) Charles BALDWIN, který procedil kotouč skrze Novákovu výstroj.

Když už se zdálo, že utkání dohrají hosté do vítězného konce, vzala osud do svých rukou šumperská první formace. Tentokrát skóroval Daniel HROCH po přihrávce Vrdlovce, šumperský odchovanec propálil vše, co mu stálo v cestě. Draci ještě v závěru zmáčkli Třebíč, ale Svoboda už počtvrté neinkasoval.

Došlo tak na samostatné nájezdy, v nichž dominoval Šumperk. Zatímco Čeněk Novák postupně vychytal Čecha i cizince Klechu s Baldwinem, za domácí skóroval ve druhé sérii Aleš Půlpán a ve třetí pak i Daniel Hroch, který vystřihl divácky velmi efektivní zakončení.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Dnes ještě zatím nemá cenu hodnotit, jak se hrálo nebo nehrálo, máme za sebou teprve první zápas. Jsme teprve čtvrtý den na ledě, co mě ale potěšilo, že hráči se na to vůbec nevykašlali. Je vidět, že jsou v plné zátěži, takže hráli až do úplného konce. Dnes mohli každopádně diváci sledovat i novou dvojici brankářů, chytajícího Čeňka Nováka doplnil ze Zlína příchozí na zkoušku Jan Čáp. Uvidíme, jak se kluci poperou o šanci, vše je ještě otevřené.

Radek Novák, SK HS Třebíč: Utkání skončilo 3:3 a výsledek odpovídá tomu, co se dělo na ledě. V defenzívě na obou stranách byly chyby a oba týmy je dokázaly potrestat, remíza je spravedlivá. Zapracovat se musí na všem. Zahraniční hráči s námi trénují pár dnů a potvrdili to, co ukazují na tréninku. Jsou navyklí hrát důrazný hokej.