Překvapení se nekonalo, Draci jedou z Chomutova bez bodu

Martin Schwarz, Kryštof Kousal, sobota 3.12.2011
C h o m u t o v - Na rozdíl od předchozích dvou utkání, kdy se Draci střetli s Piráty z Chomutova, si svěřenci Radka Kučery ze souboje těchto dvou mužstev neodnesli ani bod. Domácí celek už doslova od prvních vteřin vlétl do utkání lépe, když hned v první minutě zásluhou Milana Procházky skóroval, po něm si trefu připsali další dva Chomutovští. Za Draky ještě v téže třetině dokázal dát gól MICHAL VELECKÝ, jehož přesná střela dodala Šumperku tolik potřebnou naději. I druhou část zápasu ovšem načali lépe Piráti, šli do vedení už na 4:1, a tak se znovu vzdálili Drakům o tři branky, poté přidali do Štůralovy klece další tři kousky dračího neštěstí a vedli tedy už 7:1. Také třetí perioda patřila domácím, přestože to byli Draci, kdo dokázal vsítit branku, jejímž autorem se stal Daniel Vrdlovec. I přes gólový úspěch ve třetí třetině nakonec Šumperk odjíždí z ledu Pirátu s porážkou 7:2.
29.kolo sobota 3.12.2011
Piráti Chomutov - DRACI PARS ŠUMPERK
7:2
(3:1, 4:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Procházka, 11. Seman (Gajovský, Hřebejk), 13. Hruška (Gajovský, Kraft), 24. Hruška (Kraft, Hřebejk), 29. Procházka (Seman, Grof), 33. Sikora (Ondřej), 40. Kraft (Hruška, Pulpán) - 15. Velecký (Haas, Červenka), 56. Vrdlovec (Hulva, Sedlák). Rozhodčí: Humpolíček – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 14:10, navíc Pastor (SUM) a Hafenrichter(CHM) 5 + do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1, 7:2.
Laitinen - Palin, Pulpán, Grof, Mrázek, Rutta, Jillson, Bartejs, Havíř - Hruška, Kraft, Hřebejk - Seman, Gajovský, Procházka - Ondřej, Sikora, Hafenrichter - Jíra, Endál, Hromas
Boška (od 13. Štůrala) - Holík, Novotný, Sedlák, Drtil, Křetínský, Tesařík, Pastor, Ondráček - Cink, Meluzín, Plášek - Brunec, Hulva, Vrdlovec - Haas, Velecký, Červenka - Vrána, Skoumal, Mičulka

Vstupy do zápasů jsou podle samotných hráčů alfou a omegou jejich výkonu v zápase. A Piráti ho zvládli na výbornou. V čase 1:22 si mezi kruhy pohrál s pukem Milan Procházka a jeho střela se, i když s menšími potížemi, dokutálela za brankovou čáru. Domácí tím převzali taktovku zápasu do svých rukou a nepouštěli soupeře do výraznějších šancí. Druhou branku přidali na začátku 11. minuty. Štěpán Hřebejk posunul puk do jízdy Nikolovi Gajovskému, který projel podél levého mantinelu jako nůž máslem, aby se dostal před gólmana Bošku a naservíroval puk před odkrytou klec Filipu Semanovi, pro kterého bylo zasunutí kotouče už jen formalitou.

Šumperk znervózněl, což se projevilo dvojnásobným vyloučením z jejich řad a jeho rychlým potrestáním. Puk u mantinelu vybojoval Nikola Gajovský a Milan Kraft svou přihrávkou volnému Davidu Hruškovi vyšachoval trojčlennou obranu hostí. Poslední jmenovaný si už jen pohrál s gólmanem Boškou a bekhendem zavěsil.

Hned na to došlo ke střídání Bošky za Tomáše Štůralu a také ke snížení stavu. Piráti výrazně polevili a před Laitinenem se najednou objevili tři šumperští, kteří si s finskou posilou v chomutovské kleci poradili. V čase 15:00 tedy skóroval Michal Velecký, asistovali mu k tomu Marek Haas a Adam Červenka. Polevení Pirátů rezultovalo v následnou přesilovou hru hostů 5 na 3, kterou ale domácí zodpovědně ubránili, stejně jako zbytek 1. třetiny.

Ta druhá začala vyrovnanou hrou, ale Piráti z ní dokázali vytěžit čtvrtý gól. Za bránou vybojoval puk Milan Kraft, naservíroval ho Čiperovi Davidu Hruškovi, kterému se zprava podařilo prostřelit Štůralu. Druhou asistenci si připsal Štěpán Hřebejk, vše se odehrálo v čase 23:01. Hra se opět trochu ustálila, ale pátý zásah Pirátů byl neodvratný. Ve 29. minutě, po krátkém náporu Šumperka, hosté propadli ve středním pásmu a chomutovští jeli tři na jediného obránce. Situaci nejlepším možným způsobem vyřešil Milan Procházka, který vzal zodpovědnost na sebe a výtečnou střelou vymetl pravý horní roh Štůralovy svatyně. Asistovali mu k tomu Filip Seman a Jakub Grof.

Psal se čas 32:04 a Chomutov zvýšil už na 6:1. Zdeněk Ondřej přihrál za bránu Marku Sikorovi, který se pokusil překvapit Štůralu a nadvakrát propasíroval puk mezi jeho betony. Touha Šumperka po dalším čestném zásahu byla silná, ale obrana Pirátů ji předčila. A to hlavně v následujících dvou oslabeních Pirátů, kdy si Salith vypracoval několik střeleckých příležitostí, ale Jarmo Laitinen svůj tým bez zaváhání podržel. To chomutovské hráče povzbudilo ke zasažení finálního úderu. V poslední minutě druhé části našel David Hruška kapitána Milana Krafta, který před gólmanem zamíchal s pukem a bekhendem vsítil sedmý gól.

Třetí dvacetiminutovku načali náporem domácí, ale bez úspěchu. Hosté si zhruba po čtyřech minutách zahráli přesilovou hru, z níž byla nejzajímavější asi brejková střela Procházky, který byl očividně lačný po hattricku. Brankář Šumperka byl tentokrát úspěšnější. Ve 49. minutě si na Hruškovu přihrávku najel Milan Kraft, v nadějné pozici ale přestřelil. Diváci si pak vychutnali bitku mezi Pastorem ze Šumperka a chomutovským Hafenrichterem, pak jim zatrnulo v chomutovském oslabení, kdy inkasoval tvrdý náraz mladík Tomáš Bartejs a trvalo mu poměrně dlouho, než se během hry dobelhal ke střídačce.

Šumperk ale přeci jen ještě snížil. V čase 55:39 si do mezikruží najel Daniel Vrdlovec a prostřelil Laitinena mezi lapačkou a levým betonem. To vše za asistence Hulvy a Sedláka. Zbytek zápasu už si Piráti pohlídali a zaslouženě tak zvítězili poměrem 7:2.

Václav Sýkora (Piráti Chomutov): Do zápasu jsme šli s tím, že nás Šumperk dvakrát obral o body. Doma o dva, u nich o jeden na penalty. To už jsme nechtěli dopustit. Byli jsme hodně nažhavení hlavně do útočné fáze, v té obranné byla vidět nekoncentrovanost. Naštěstí jsme se prosadili a postupně jsme skóre během první a druhé třetiny navyšovali. Konečně jsme proměnili více šancí, se sedmi góly jsme velmi spokojeni. Ve třetí třetině byla hra v některých případech zbytečně vyostřená, hrozila zranění hráčů a my dokonce dva zraněné z tohoto zápasu máme. Na konci jsme se snažili být opatrnější.

Radek Kučera (Salith Šumperk): do utkání jsme vstoupili docela slušně, prvních sedm minut jsme hráli dobře, bohužel jsme opět neproměnili šance, naopak Chomutov své proměnil. Dostali nás pod tlak, ale podařilo se nám vstřelit gól na 3:1 a doufali jsme, že to bude kontaktní gól a budeme schopni s Chomutovem hrát, ale pak jsme ztráceli zbytečně kotouče v útočném pásmu a Chomutov z toho odjel a dal nám nějaké góly. Dostali jsme lekci v proměňování šancí.