Pošesté už to nevyšlo, skvělý Pavelka vynuloval draky

Jaroslav Svoboda, pondělí 7.12.2015
Po pěti domácích zápasech se Šumperk tentokrát vítězství nedočkal. Postaral se o to hlavně Jaroslav Pavelka, který v litoměřické brance pochytal i nemožné. Hosté pak trpělivou hrou potrestali dvě chyby domácích a po trefách Bergera a Beránka vedli dlouho o dvě branky. Drakům nepomohlo ani několikeré power-play ve třetí třetině, šumperský tým se tentokrát i přes veškerou snahu a enormní nasazení branky nedočkal. Litoměřice tak odvážejí ze šumperského ledu vítěství 3:0 a boj na chvostu tabulky se tak opět zamotává.
31.kolo pondělí 7.12.2015
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Stadion Litoměřice
0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Berger (Valášek, Rousek), 22. Beránek (Ondráček), 59. Doležal (Ondráček, Beránek). Rozhodčí: Koziol - Ganger, Hanzlík. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 820. Střely na branku: 40:33.
Zelenka – Prokop, Holík, Zdráhal, Sedlák, Puzič, Drtil, Bažant – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Haas, Půhoný, Moučka – Brunec, Šimun, Jurík – Ostřanský, Šebek, Hroch. Trenér: Milan Mazanec.
Pavelka – Šulc, Plášil, Málek, Pavlas, Bílek, Hronek, Piegl – Kalla, Švagrovský, Doležal – Beránek, Nedvídek, Ondráček – Kopta, Berger, Vantuch – Valášek, Racek, Rousek. Trenér: Miloš Říha.

Hosté úspěšně postavili hru na fyzických proporcích svých hráčů. A tato taktika jim zcela vyšla. Precizní činnost v defenzívě přes půl zápasu nepouštěla do větších šancí domácí hráče, kromě příležitosti Šimuna ze závěru první třetiny, kdy ale Pavelka fantastickým zákrokem naznačil, co bude v celém dalším dění následovat.

O tom, že Šumperk bude těžce procházet obranou soupeře, se domácí přesvědčovali již od úvodu zápasu. Navíc hosté v šesté minutě předvedli neskutečný závar před Zelenkou, kdy Kalla v přesilovce trefil břevno a pak kotouč několik vteřin poskakoval brankovištěm, ale Šumperk se s obrovskou porcí štěstí ubránil.

To se mu nepovedlo v 11. minutě, kdy vyhrál důležitý souboj za brankou Jan Berger, vybruslil si pak před branku a bekhendem procedil puk mezi betony šumperského brankáře. Pak měli více ze hry draci, obrovské šance měli hlavně Fořt a Šimun, ale Pavelka zářil. Krom toho byl navíc Jiří Půhoný v brejku faulovaný a sudí Koziol nařídil trestné střílený, šumperský forvard ale Pavelku nepřelstil.

V úvodu druhé třetiny pak přidali hosté druhou trefu. Úmysl Jaroslava Moučky přečetl Ondráček, který naservíroval gólovou přihrávku Petru Beránkovi, který se z první nemýlil a propálil Zelenku. Zbytek utkání se pak změnil v dobývání Pavelkovy branky, jenže ten vystavěl neprůstřelnou zeď a kotouč za svá záda v utkání nepustil ani jeden.

Přitom domácí měli dost šancí a často se hosté dostávali i pod tlak, ale Pavelka byl bezchybný. Postupem času se navíc před něj stále častěji stavěl val z urostlých litoměřických hráčů. Do jednoho takové najel ve 47. minutě i Eduard Šimun, který po ostrém hitu v zápase dohrál.

K zajímavému tahu se odhodlal sedm minut před koncem třetí třetiny domácí kouč, který při vyloučení Piegla odvolal brankáře a Šumperk odehrál obě minuty v power-play, ale ani v této znásobené výhodě neskóroval. Draci pak ještě dvakrát zkusili power-play, Kopta měl dokonce možnost střílet do prázdné branky, ale Prokop si vystřihl brankářskou zkušenost a domácí obránce rukou vyrazil střelu.

Na ránu Zdeňka Doležala z 59. minuty již ale nikdo nedosáhl. Litoměřice vyhrály i potřetí letos v zájemném utkání s draky a po zásluze odvezly tři body. Nejlepšími hráči byli za domácí vyhlášen Aleš Holík, za hosty pak zcela dle očekávání Jaroslav Pavelka.