Pomsta byla sladká, Draci vezou z Velkého Meziříčí výhru

Jaroslav Svoboda, neděle 1.10.2006
Draci dokázali pomstít dva roky starou porážku z kvalifikace o 2. ligu a i zásluhou dvou branek Oldřicha Kališe přehráli soupeře 4:1. Domácí se zmohli na redukci skóre až v poslední třetině. Vítězství si pak ale pozornou hrou v obraně pohlídali a díky zaváhání Orlové se posunuli v tabulce na druhé místo, na vedoucí Hodonín pak stále ztrácejí čtyři body.
6.kolo neděle 1.10.2006
HHK Velké Meziříčí - DRACI PARS ŠUMPERK
1:4
(0:2, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 46:19 Novák (Sedláček) - 0:55 Stejskal (Ohnutek), 10:55 Kališ (Kučera), 24::06 Martinka, 34:59 Kališ (Kočara, Osina). Vyloučení: 8:10, navíc Tichý, Smolík (VME) a Kališ 10 minut os. trest. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 434 (40 ze Šumperka). Průběh utkání: 0:4, 1:4.

Draci se dostali do vedení již po necelé minutě utkání, kdy přihrávku Ohnutka proměnil ve vedení kanonýr Stejskal. To byla voda na mlýn šumperské snaze rychle výsledkově domácím poodskočit. Domácí se před Tihláře dostávali jen zřídka, pozorná šumperská obrana snahu horáckého klubu eliminovala. Další branka přišla v přesilové hře. Svou premiérovou trefu za Draky si připsal "sváteční střelec" Oldřich Kališ, který od modré propálil vše i s Hrachovinou. Domácí se poté snažili vrátit gólově do utkání, jenže naráželi nadále na hráz Draků.

Rozhodnutí přinesla druhá třetina. Hosté se vrhli na jejím úvodu do útoku a v páté minutě třetiny zakončil jejich snahu Ladislav Martinka, který se sám proti Hrachovinovi nemýlil. Draci drželi tempo utkání ve svých rukou a nejen že spolehlivě čelili tlaku soupeře, ale sami se dostávali do nebezpečných příležitostí. Přesilovkovým specialistou se dnes stal Oldřich Kališ. Ten v 35. minutě dostal kotouč na hůl a opět trefil zcela přesně na Hrachovinovu lapačku. Velké Meziříčí se poté snažilo korigovat stav, jenže Šumperk opět poctivě ubránil domácí útoky a do kabin se šlo za vedení 4:0.

Ve třetí třetině se hosté už soustředili na hájení solidního náskoku a tak se do útoku moc nehnali. Přesto přišly komplikace. Na konci sedmé minuty využil přesilovku domácích Novák. To ovšem bylo ze strany Velkého Meziříčí vše. Draci již ubránili vedení a spolehlivě si dokráčeli pro očekávané tři body. Šumperk se díky zaváhán Orlové, která inkasovala v Brně sedm branek, vyšplhal na druhé místo.