Pokažený začátek, skvělá druhá třetina a vyrovnaný konec. Šumperk remizoval s Trutnovem 5:5

Martin Schwarz, sobota 27.8.2011
T r u t n o v - Šumperk získal z prvního zápasu s Hradcem Králové jeden bod. Proti domácímu Trutnovu se chtěl poprat tentokrát o celé tři body, ale měl to nečekaně těžké, když k překvapení favorit duelu po první třetině prohrával 1:3 a zažíval na ledě perné chvíle. Počátkem prostřední části se ale dračí celek vzpamatoval a splatil soupeři účty i s úroky, když srovnal na 3:3. V závěrečné části Draci ještě více zabrali, ale soupeř bohužel měl více štěstí a držel nad Draky vedení vždy o jednu branku. Nakonec šumperští se štěstím stačili srovnat. V utkání se dvěma brankami blýsknul MICHAL VELECKÝ, který neměl daleko k hattricku. Ovšem ani to už ke třem bodům nepomohlo.
BAK2 sobota 27.8.2011
HC Trutnov - DRACI PARS ŠUMPERK
5:5
(3:1, 0:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 13. Hamerský (Vlček), 14. Šimoníček (Fořt), 17. Luštinec (Chytráček), 41. Stehno (Fořt), 54. Vlček (Dlab, Stehno) - 10. Velecký (Haas), 22. Velecký, 25. Vrdlovec (Hulva), 44. Matějka (Meluzín), 57. Skoumal (Ondráček). Vyloučení: 9:7 + (Holík 2+2) . Využití: 1:2 . V oslabení: 2:1 . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5 .
Truhlář - Malinský, Poul, Vácha, Rejzek, Hamerský, Kuna, Karlík, Klement, Chochola, Šimoníček, Fořt, Luštinec, Březina, Chytráček, Dlab, Vlček, Stehno, Perutek, Bureš, Veselý, Döme
Boška - Holík, Novotný, Sedlák, Ondráček, Tesařík, Křetinský - Zacpálek, Drtil, Matějka, Meluzín, Cink, Vrdlovec, Hulva, Skoumal, Haas, Velecký, Červenka, Schön, Vrána

Šumperk doznal malé změny od včerejšího duelu s Hradcem Králové. Tou byla na jeden zápas výměna brankářů. Poprvé v přípravě se do branky postavil Roman Boška, který musel léčit zranění, jež si přihodil těsně před přípravou a byl tak omezen v zápasech a trénincích. Na marodce Draků ještě dále zůstal Karel Plášek s poraněním kolene, který by se měl navrátit počátkem nové sezóny 2011/2012. Soupeř z Trutnova do utkání poslal všechny své muže, které v první střetnutí proti GKS Tychy, akorát se změnou brankáře. Proti Drakům chytal Truhlář. Ztráta Karla Pláška ale Šumperk zatím nijak výrazně neomezila. Zatímco svěřenci Radka Kučery naskočili od klání s Trutnovem soubojem o první příčku, soupeř chtěl získat své první body na BAK cupu.

Již úvodní vteřiny nabídly pro diváky, kteří mimochodem opět dorazili i ze Šumperka, pohledný a střelecky nabitý hokej. Už ve čtvrté minutě Salith Šumperk dostal možnost přesilové hry, když byl vyloučen domácí Fořt, který se provinil hákováním. Útočníci Šumperka neváhavě začali zasypávat branku Trutnova, první střelu přesilové hry vyslal na Truhláře Jakub Hulva. V osmé minutě už mohli vystrkovat růžky i domácí borci. Roman Boška byl prověřen nepříjemnou střelou, kterou jen těsně vyrazil ramenem. V osmé minutě se Šumperk dostal do oslabení tři na pět, které však výborně zvládl a hned z následující situace se neostýchal vstřelit branku. Marek Haas si před brankou našel volného Michala Veleckého, který blafákem překonal domácího gólmana a poslal Kučerův tým do vedení.

Gól Veleckého nakopl celý tým. Modrožlutá armáda se začala čím dál častěji probudovávat do útočného pásma a tvořit si pěkné příležitosti. Po několika střelách na Truhlářovu bránu se ale vydali do útoku i hráči domácího klubu. Draky v trutnovské gólové situaci podržel skvělý Boška. Jenže vzápětí přišlo vyloučení Radka Ondráčka a na další pokus Trutnova už se dračí brankářská opora nezmohla. Hned z počátku přesilové hry v čase 12:26 do puku udeřil Jakub Chochola, který svižnou ranou dostal puk až za Boškova záda.

Bohužel šumperští hokejisté za své fauly byli potrestáni i podruhé. Po vyloučení Michala Veleckého se v čase 13:34 se po přihrávce od Fořta trefil do dračí brány Jiří Šimoníček, který posílá domácí do vedení. Přichází však další rána, tentokrát se Šumperku dokonce nepovedla vlastní přesilovka. Trutnovský Ondřej Hamerský se dostal do samotného úniku a bez problému překonal bezmocného Bošku. A Trutnov najednou vedl 3:1. Ačkoliv se Šumperku větší část první třetiny nepovedla, její konec se už snažil dohrát v poklidu a ještě si vydobyl nějakou tu šanci. Těsně před první sirénou nepřekonal samotného brankáře Jakub Hulva.

Na úvodním vhazování druhé části byli úspěšnější hosté, kteří založili první, leč neúspěšnou akci. I další vteřiny patřily bez výhrady šumperským Drakům, kteří po brankové náloži z první třetiny dostali druhou mízu. Hokejisté v modrožlutých dresech ale často bohužel doplácely na chyby rozhodčího, který pískal někdy až nepochopitelné situace. Ve dvacáté druhé minutě už ale ani rozhodčí domácím nepomohl. Šumperku se podařilo snížit. Michal Velecký jako jediný vyšel vítězně ze zapeklitého zmatku před brankou a zasunuje puk za Truhlářova záda. Stav byl 3:2. A přestávka mezi první a druhou třetinou Drakům opravdu pomohla. Na světelné tabuli byl zrovna čas 24:34, když Daniel Vrdlovec dostal po přihrávce od Jakuba Hulvy puk potřetí za brankovou čáru a srovnal tak gólový krok s Trutnovem.

Nastala dvacátá osmá minuta a z tlaku Salithu najednou samotný Šimoníček ujížděl na Romana Bošku. Ten ho naštěstí vykryl. Hned po něm nebezpečně ohrozil branku domácích střelou těsně nad Tomáš Sedlák. A Znovu, před šumperským gólmanem stál sám Patrik Fořt, opět však puk do sítě nedostal. Při hře pět na pět byl Salith ve druhé třetině určitě lepší. Bezpodmínečně přehrával v prostřední části zápasu svého soupeře a dostával se do velikých šancí. Třetina skončila stavem 3:3 a Šumperk měl nakročeno k opravdu dobrému výkonu v koncové části souboje.

Začala třetí část zápasu. A oba dva celky do ní vstoupily gólově. Nejdříve se ve čtyřicáté první minutě po dorážce své vlastní střely trefil trutnovský Patrik Stehno. Ovšem když se objevil před diváky čas 43:20, Meluzín posílá puk před bránu na úplně volného Matějku a ten zasunul do odkryté klece. A utkání se vyhouplo až na skóre 4:4. Nejbližší následující minuty jsme mohli sledovat hru ze strany na stranu, častěji u puku byl však jednoznačně Šumperk. Ve čtyřicáté deváté minutě měli domácí štěstí, když některý z trutnovských obránců odrazil puk pryč těsně před brankovou čarou. Je ale čas 53:06 a Trutnov znovu vede. Tentokrát puk do sítě zavěšuje Ondřej Vlček, který dal trochu šťastný gól z dorážky. Trutnov znovu vedl.

Padesátá pátá minuta a k dorovnání neměl daleko Tomáš Sedlák. Hned po jeho šanci tu byl ale opět stejnociferný gólový účet večera. V chumlu před brankou Truhláře se nejlépe zorientoval Michal Skoumal, který tak tak propasíroval puk za záda trutnovského brankáře. Radek Kučera si okamžitě po brance Skoumala vybírá oddechový čas na poslední možné pokusy o vítězství. To už však nic nevyřešilo a vypjaté utkáni končí remízou 5:5. Trutnov může mít z takové výsledku rozhodně radost.