Po skvělém vstupu nakonec draci opět museli zlomit odpor Litoměřic v poslední třetině

Jaroslav Svoboda, Martin Schwarz, sobota 6.12.2014
Je to za námi! Draci ukončili sérii proher a doma proti Litoměřicím za to opět vzali. Čtvrtý tým prvoligové tabulky již po úvodní třetině přehrávali ve skóre poměrem 3:0, jenže hosté se v prostřední části hry vrátili do hry dvěma góly a jednobrankový rozdíl tak znamenal před závěrečnou dvacetiminutovkou dramatický finiš duelu. Góly však padaly pouze do branky pod časomírou, domácí dalšími dvěma zásahy zpečetili vítězství. Obránce Marek Bail pak zaznamenal svůj první gól v seniorské kategorii vůbec.
32.kolo sobota 6.12.2014
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Stadion Litoměřice
5:2
(3:0, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Moskal (Sedlák, R. Haas), 11. Rimmel (Žálčík, Vachutka), 19. Velecký (Holík, Vrdlovec), 52. Žálčík (Starý, Vachutka), 59. Bail - 31. Z. Doležal (Černoch, Procházka), 37. Procházka (Špelda). Rozhodčí: Šutara - Lukš, Novák. Vyloučení: 8:8, navíc T. Doležal (LTM) 10 minut nesp. chování. Využití: 2:1. Diváci: 949. Střely na branku: 32:34. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2. Polách a syn hráč utkání: Tomáš Prokop - Zdeněk Doležal
Koutský - Bail, Holík, Sedlák, Gewiese, Drtil, Prokop, Starý – M. Haas, Vrdlovec, Velecký – Staněk, Moskal, R. Haas – Brunec, Plášek, Popelka – Vachutka, Rimmel, Žálčík
Král (21. Přikryl) – Hrbas, Šulc, Plášil, Míka, D. Bílek, Špelda, Kolář – Dvořáček, Kalla, V. Bílek – T. Doležal, Švagrovský, Novák – Černoch, Z. Doležal, Procházka – Ondráček, Schwamberger

Už bylo potřeba, aby draci zamávali na rozloučenou černé sérii porážek. Pět záporných výsledků hodlala družina Radka Kučery a Jaromíra Jindřicha utnout na domácím kluzišti, když vyzvala nelehkého soka. Pod vrcholky Jeseníků zavítal Stadion Litoměřice, klub z první pětice mančaftů prvoligové tabulky.

Severočeši přijeli do Šumperka posíleni předchozím vítězstvím proti Havlíčkovu Brodu 4:1, přesto ale neholdovali dobrému začátku utkání na severomoravském poli. Draci se dlouhé dny trápili s přesilovými hrami a doufali, že také aspekt početních převah začne v zápase se Stadionem znovu fungovat. Dlouho modrožlutí fanoušci čekat nemuseli, na světelné tabuli probíhala teprve šestá minuta, když Patrik MOSKAL poprvé rozradostnil slušně zaplněný svatostánek domácích – 1:0.

Na zužitkovanou přesilovku stačil Salith bleskově navázat dalším gólovým ovocem. Přesně o pět minutek později zvyšoval na 2:0 nově příchozí Mikuláš RIMMEL, jenž dorazil puk do sítě Tomáše Krále. Třetinu zakončil třetí šumperskou brankou Michal VELECKÝ a Šumperk byl po zahajovací periodě veselejším mančaftem.

Hráči s kalichem ve znaku dobře věděli, že musejí začít dotahovat inkasované manko, jinak by mohlo být ještě hůře. Litoměřice vystřídaly gólmany a vsadily na sílu Petra Přikryla. Ten se odvděčil a celou prostřední část hry nedovolil proniknout jedinému puku ze šumperských hokejek. Naopak, hosté sice čekali na úvodní zásah až do poloviny základní hrací doby, poté ale udeřil v přesilovce Zdeněk DOLEŽAL a vrátil týmu modrobílých naděje na body – 3:1. Dramatický závět mače ke všemu zařídil Martin PROCHÁZKA, který dokázal skórovat ještě ve druhém dějství a šumperské vedení bylo rázem nejtěsnější – 3:2.

Domácí museli vzdorovat ve třetí třetině, po vyloučení obránce Tomáš Sedláka, dalšímu z oslabení. Ale tentokráte si Litoměřičtí vylámali zuby na vlastní neproduktivitě a výborně chytajícím Vladislavu Koutském. Zřejmě rozhodujícím faktorem lze označit začátek 52. minuty a střelu dračího odchovance Lukáš ŽÁLČÍKA, ta zaplachtila za Petra Přikryla a domácí parta vedla zpátky o dva góly. Úplný klid na hokejky Salithu přivanula trefa do odkryté klece Marka BAILA. Pro šumperského obránce se jednalo o vůbec první branku v mužské kategorii. Draci zastavili řádku proher a porazili silné Litoměřice konečných 5:2.

Jaromír Jindřich: Už od začátku jsme věděli, že Litoměřice jsou kvalitní tým, podle toho jsme se i na dnešní zápas připravovali. Kluky musím pochválit za přístup. Jsme rádi, že jsme navázali na výkon z Prostějova, kde jsme měli smůlu. Petr Gewiese nám rozšířil marodku, protože odjel do nemocnice z podezřením na zranění dolní končetiny. Už příští týden by měl ale začít s přípravou Jan Beger.