PETR ZAVADIL vychytal Opavu a Draci slaví výhru 2:0!

Jaroslav Svoboda, Martin Schwarz, sobota 8.10.2016
Šumperští hokejisté slaví další vítězství! Na domácím ledě porazili celek HK Opava 2:0, když se v sedmé minutě trefil Radek Fischer a poté až při power-play soupeře pečetil úspěch Tomáš Drtil. Hlavní postavou domácích se stal ale PETR ZAVADIL, který nepustil za svá záda ani jediný kotouč a vychytal několik velkých šancí opavského výběru. Drakům se tak podařilo svému soupeři v tabulce odskočit a udržet si kontakt s úplným čelem 2. ligy, sk. Východ.
8.kolo sobota 8.10.2016
DRACI PARS ŠUMPERK - Hokejový klub Opava s.r.o.
2:0
(1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Fischer (Hroch, Cink), 60. Drtil (Sedlák). Rozhodčí: Škach - Blaha, Goňa. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 630. Poměr střel: 33:18.

Zavadil – Drtil, Sedlák, Janota, Navrátil, Řezáč, Ďurkáč, Tomek – Matějka, Vymazal, Vachutka – Sedláček, Ostřanský, Pavlovský – Cink, Hroch, Fischer – Langr, Brida
Šafránek – Slavík, Holík, Galvas, Černý T., Mosler, Tuma, Vrábel, Wolf – Polok, Vítek, Grygar – Chalupa, Selingr, Herman – Pavelek, Černý L., Svoboda L. – Štindl, Rousek

Na šumperském ledě se střetly dva týmy, které sice před utkáním byly přímými sousedy v tabulce, ale zatímco Šumperk letos staví spíše na mladším kádru, Opava využívá služeb zkušených hokejistů v čele s obránci Holíkem a Galvasem a útočník Pavelkem či Selingrem. Ten však do duelu v Šumperku nastoupit nemohl, byť s týmem přicestoval. Stopku mu vystavila banální záležitost - totiž prošlý registrační průkaz.

Oba celky pak začaly zápas několika nepřesnostmi, na obou stranách barikády byly k vidění chyby v rozehrávkách. Nejdříve se činil dračí gólman Petr Zavadil, to když jej prověřil z otočky Tomáš Polok. Do vedení šel nicméně v 6. minutě výběr Aleše Flašara. Radek FISCHER uviděl volný puk na pravé straně útočného pásma, dohnal jej, nabral na hokejku a krásně vymetl pavučinky Šafránkovy klece – 1:0.

Když už to vypadalo, že by se mohli dočkat gólové radosti také hráči v bíločervené variantě trikotů, vytasil zákrok ochránce šumperské klece. Jako například po Vrábelově střele od modré čáry, po které následovala nepříjemná dorážka. V polovině 17. minuty ještě odešel na trestnou lavici obránce Tomáš Drtil, leč hosté ani tentokráte brankový verdikt neučinili. Úvodní dvacetiminutovka skončila za stavu 1:0 pro Draky.

Mohlo se zdát, že zimním stadionem na severní Moravě budou vlát modrožluté šály podruhé již při rozjezdu prostřední části, když dvě minuty trestu vyfasoval opavský Slavík. Šumperk ale nesehrál početní výhodu ideálně. Největší šanci měl Vladimír Cink, jenž na konci 22. minuty nastřelil tyčku. Avšak přesilovky nefungovaly ani na druhé straně, během dalšího Drtilova vyloučení ve 24. minutě tasil Zavadil krásně lapačku do vzduchu.

Halou to zahučelo i kolem poloviny základní hrací doby, to Daniel Vachutka otřel kotouč o horní tyčku klece Slezanu Opava. A necelých sedm minut před druhou sirénou nezužitkoval tutovou příležitost domácí kapitán Jan Matějka, jenž v přesilové hře za rozhozeného Šafránka pryž neusměrnil. Aby toho nebylo málo, po vyjetí z trestné lavice ujel během 36. minuty sám proti gólmanovi Tomáš Drtil, byť výsledek nezměnil. Také po čtyřiceti minutách hry zůstalo skóre v poměru 1:0.

Rozlousknutí tedy měla přinést závěrečná perioda sobotního večera pod vrcholky Jeseníků. A stalo se. Šumperk nikam nespěchal a spíše trpělivě vyčkával na tahy soupeře, první větší možnost třetí dvacetiminutovky přinesl až v 50. minutě Daniel Hroch, když posouval touš na volného Řezáče, který těsně netrefil branku. Hubený náskok modrožlutá parta udržela až do poslední minuty, ač Opava využila oddechového času k poradě, třiadvacet sekund před koncem pečetil šumperské vítězství trefou do odkrytého zařízení Tomáš DRTIL - 2:0.

Draci berou také v dalším ligovém utkání tři body to tabulky, přestože zůstávají na čtvrtém místě, udrželi těsný kontakt s první příčkou východní skupiny druhé ligy. Draci Šumperk – HC Slezan Opava 2:0.

Aleš Flašar (Draci Šumperk): Mně je vlastně jedno, jestli je výsledek 1:0, nebo třeba 5:0. Pro mě je důležité, že vyhrajeme. Kluci dnes proti Opavě hráli především hodně zodpovědně zezadu. Snažili se a chyb, které udělali, bylo opravdu minimum. Stejně tak pomohli našemu gólmanovi, aby udržel čisté konto. Takový výsledek jsme potřebovali, už jen kvůli tomu, jak těžké zápasy nás ještě během sezóny čekají. Některé šance jsme bohužel nevyužili, Opava má zkušené mužstvo a také Šafránka v brance, ten dnes hosty držel.