Opět za tři body, vítězný gól trefil z nájezdu Karel Plášek

Jaroslav Svoboda, Ondřej Tomšovský, Jaroslav Svoboda, středa 7.11.2012
Š u m p e r k - Šumperští hokejisté opět potvrdili skvělou bilanci ze svého kluziště. Litoměřice odehrály na severu Moravy bojovné utkání, ale vychytal je brankář Štůrala. Draci naopak dokázali ve svých šancích uspět. Přesilovku využil v úvodu zápasu Sedlák, z trestného střílení zvýšil Karel Plášek a výhru pečetil Michal Hlinka. Kaňkou na jinak dobrém a zajímavém zápase je zranění brankáře Petra Přikryla i zbytečně tvrdá třetí třetina.
20.kolo středa 7.11.2012
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Stadion Litoměřice
3:1
(1:0, 1:0, 1:1 )
Branky a nahrávky: 6. Sedlák (Hulva, Vrdlovec), 34. Plášek z tr. střílení, 46. Hlinka (Pastor, Suchý) - 51. Rudovský (Husák). Rozhodčí: Humpolíček, Jeřábek - Adamec, Poruba. Vyloučení: 9:8, navíc Suchý (SUM) 5 minut a do konce utkání, Hlinka (SUM) trest ve hře, Forman (LTM) 5 minut a do konce utkání, Husák (LTM) 10 minut nesportovní chování.. Využití: 1:1. Diváci: 1010. Střely na branku: 37:36. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Štůrala - Holík, Novotný, Sedlák, Kovář, Suchý, Pastor, Bail - Haas, Plášek, Staněk - Rufer, Hulva, Vrdlovec - Cink, Hlinka, Finsterle - Blinka, Skoumal, Vachutka - Kindl. Trenér: Radek Kučera.
Přikryl (47. Sedláček) - Husák, Martinka, Eva, Žovinec, Kříž, Veselý, Sobotka - Kafan, Gerhát, Luňák - Novák, Rubeš, Rudovský - Tvrzník, Slížek, Mrňa - Žálčík, Forman, Lapšanský - Antončík. Trenér: Milan Vrzal.

Ve dvacátém kole přivítali Draci na svém ledě aktuálně čtvrtý celek soutěže, tým z Litoměřic. Do samotného utkání vstoupili aktivněji domácí, když již po 54 sekundách hry vybídl Haas přesnou přihrávkou z levého křídla ke skórování šumperského kapitána Holíka, který však poskakující kotouč netrefil. V páté minutě se šikovně přes posledního šumperského obránce Sedláka protáhl hostující Mrňa, ale v souboji tváří v tvář Štůralu překonat nedokázal.

O pár sekund později dostali domácí možnost přesilové hry, když za držení na trestnou lavici zamířil Martinka. Z početní výhody uplynulo pouhých 20 sekund a šumperské ochozy poprvé bouřily. Na konci kombinace tria Hulva - Vrdlovec - Sedlák stál posledně jmenovaný, který svoji svižnou střelou nedal Přikrylovi šanci. Za necelé dvě minuty mohlo být srovnáno, ale Mrňovu technicky výborně zvládnutou akci za šumperskou bránou a následné se uvolnění a zakončení zlikvidoval pohotovým zákrokem Štůrala.

Ve 14. minutě se dostali hosté do další gólové šance, když na konci rychlé kombinace stál před ležícím Štůralou Rubeš, ale kotouč zvednout nedokázal. O minutu později přišla další vyložená šance hostů. Do samostatného úniku se dostal Rudovský, i tentokrát však gólman Draků pohotovým zákrokem lapačkou kotouč vyrazil. Do prázdné brány mohl dorážet exšumperský Žalčík, tomu ale do střely skočil obětavým zákrokem Sedlák.

Závěr třetiny pak okořenila stoprocentní domácí šance. Střelu šumperského Staňka dělilo od překonání brankové čáry jen několik málo centimetrů, když na poslední chvíli zasáhl famózním zákrokem Přikryl.

Hosté začali druhou část hry mírně aktivněji, do šancí se však nedostávali. Ve 25. minutě však zahrozili Draci, když se sám na Přikryla řítil Rufer, jeho bekhendová klička ale litoměřického gólmana nepřekvapila. Hosté pak delší dobu tlačili na šumperskou defenzívu hlavně zásluhou domácí nedisciplinovanosti, jenže Draci dokázali s vypětím sil čisté konto uhájit. Naopak, v probíhající 34. minutě znova propadla obrana hostů a do samostatného úniku se dostal Plášek, který i přes dlouhý pobyt na ledě musel být zastaven nedovoleně Žovincem. Hlavní sudí bez rozpaků nařídil trestné střílení, které sám postižený Plášek přesnou střelou mezi gólmanovy betony využil.

V závěru druhé třetiny mohlo být pro domácí ještě veseleji, ale ve vyložené šanci po Cinkově přihrávce jen těsně minul branku soupeře Hlinka. Jeho chvíle, ať pozitivní či ne, teprve měly přijít.

První okamžik vítkovického forvarda v šumperských službách přišel ve 45. minutě a Draci vedli již o tři branky. Hlinka provezl puk až do útočné třetiny, kde následně z mezikruží zápěstím vypálil a nechytatelným pokusem mířícím pod břevno zvýšil náskok.

O pár chvil později však Hlinka svůj důraz přehnal a mezi kruhy se srazil s brankářem Přikrylem. Hlinka inkasoval trest ve hře, pro otřeseného Přikryla duel skončil. Emoce však v téže chvíli jiskřily i na druhé straně, kde Forman pěstmi zpracovával Suchého. Oba hráči, ačkoliv Suchý se do konfliktu prakticky nezapojil, museli do sprch. A hosté pětiminutovou přesilovku zužitkovali.

Dlouho se sice Šumperk zdatně bránil a nepouštěl Litoměřice ani do pásma, pak ale na brankovišti zaspal. Po krásné litoměřické kombinaci se k zakončení již před zcela odkrytou klecí dostal Rudovský, který neměl sebemenší problém dopravit kotouč za brankovou čáru. Jakékoliv drama však domácí tým odmítl, a i přes náznaky šancí hostů držel Šumperk hru nejčastěji v útočném či středním pásmu.

Až zbytečně nervózní duel skončil vítězstvím Draků v poměru 3:1.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Rozhodujícím momentem utkání byl gól Karla Pláška, který nejprve ujel v oslabení, i když byl celý znavený, pak v nájezdu naštěstí zachoval chladnou hlavu. Výtečný byl samozřejmě Tomáš Štůrala, ten měl na výsledku obrovský podíl.
Milan Vrzal, HC Litoměřice: My jsme bohužel zase selhali v koncovce. Přitom těch střel jsme neměli málo. Natrápili jsme se minule, teď také. Problém je, že když v úvodu nedáte velké šance, tak se to na vás psychicky podepíše, nesete si to. Zápas pak byl zbytečně vyhrocený, zákrok na Petra Přikryla v takové chvíli a za takového stavu je opravdu zbytečný. Přikryl si ten zákrok moc nepamatuje, ale vypadá, že je v pořádku. Uvidíme zítra.