Odveta s Přerovem pro Zubry, krajský rival vedení od první třetiny nepustil

Martin Schwarz, , středa 11.11.2015
Šumperské draky čekal po třech zápasech mimo vlastní stadion další stěžejní duel, ve kterém si Salith mohl polepšit v doposud nevýhodném postavení v tabulce. Pod vrcholky Jeseníků se vydal krajský rival Kučerova týmu HC ZUBR Přerov, nováček soutěže se vůbec neostýchal a se slušnou oporou fanoušků v zádech vyrukoval v útočném naladění. Hanáci po úvodních dvaceti minutách drželi těsné vedení 1:0, když jejich radost v 10. minutě zařídil Jiří Goiš. Hostům se povedl také vstup do prostřední periody, v ní sice skórovali i draci, ale před poslední třetinou to byl právě Přerov, kdo si užíval kladný výsledek 3:1. Salith musel ve třetí části dohánět manko dvou zásahů. To stačil snížit na rozdíl jediného gólu nádhernou parádičkou TOMÁŠ FOŘT, ale žadný další drak na něj nenavázal. Přerov tak ovládl druhé derby mezi draky a Zubry a bere si z podhůří Jeseníků všechny body. Salith Šumperk – HC ZUBR Přerov 2:3.
21.kolo středa 11.11.2015
DRACI PARS ŠUMPERK - HC ZUBR Přerov
2:3
(0:1, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Roupec (Šebek, Půhoný), 50. Fořt (Vrdlovec, Zdráhal) – 10. Goiš (Popelka, Sedlák J.), 21. Šťastný (Pšurný, Dostálek), 32. Sikora (Sýkora, Ferenc). Rozhodčí: Přikryl – Hanzlík, Novák. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:1. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.
Svoboda – Zdráhal, Sedlák T., Holík, Drtil, Prokop, Roupec, Petira – Brunec, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Šebek, Půhoný – Haas, Plášek, Šimun – Ostřanský, Milfait
Šimboch – Chmelíř, Grof, Vágner, Ferenc, Hořava, Sedlák J., Šnajnar, Běhal – Šťastný, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Stoklasa – Goiš, Matai, Popelka – Blinka, Král, Kovařík

Hokejisté Šumperka se po několikadenní reprezentační pauze nejdříve představili na ledě jihočeských Českých Budějovic, aby o utkání později po skoro třítýdenní odmlce zamířili také zpátky před vlastní tribuny. A v honbě za pořádně důležitými body je nečekal jen tak ledajaký vyzyvatel, na severní Moravu totiž dorazil Přerov, který přivanul do šumperských ochozů i značný punc rivality a řadu hostujících přízinvců.

Poslední tým tabulky WSM ligy ze Šumperka se nechtěl soka zaleknout a snažil se okamžitě protlačit do útočné třetiny, avšak důraznost prokazoval od úvodního buly také soupeř v podobně barevné variantě trikotů. Sýkorovu střelu z pravého kruhu ještě dračí ochránce svatyně Miroslav Svoboda ukryl do lapačky, ale postupně měl více a více práce. Jenže běžěla 10. minuta hry a Hanáci unikli do vedení o jednu branku, když i s notnou dávkou štěstěny dopravil touš do sítě Salithu Jiří GOIŠ, tato trefa dodala hostující střídačce potřebné sebevědomí – 0:1.

Šumperští se jen o nemnoho okamžiků později chytali za hlavu, když neproměnili ani přesilu dvou mužů v poli. Velikou zásluhu na čistém kontě Zubrů po úvodních dvaceti minutách měl určitě Juraj Šimboch, jenž v klíčových momentech dokázal udržet puk před brankovou čarou. Nováček druhé nejvyšší soutěž si tak do kabiny odnášel těsný a spíš fotbalový náskok 1:0.

Jedna branka neavizovala, že by se mělo hrát v další periodě útočným stylem a za průvodu spousty vstřelených branek. Ale první minuty druhého dějství naznačily, že to nemusí být tak úplně pravda. Teprve ve 21. minutě dopravili Zubři do svatyně Miroslava Svobody druhý touš, zásluhou povedeného zásahu puku v pádu od Davida ŠŤASTNÉHO – 0:2. Ovšem probudily se i domácí tribuny, to když překvapil Juraje Šimbocha tvrdou ranou za kruhem David ROUPEC, ten vlil aktivitu zpátky na šumperské hokejky – 1:2. Poslední slovo ve druhé části měli nakonec Přerovští, jelikož Marek SIKORA zužitkoval početní výhodu a vrátil hostům vedení o dvě trefy – 1:3.

Draci se ale nevzdali a snažili se co nejdříve dostat na dostřel jedné branky. První střely na branku od obránců sice ovoce nepřinesly, ale domácí parta se dočkala v následné přesilovce v délce čtyř minut trvání, trest musel pykat přerovský Filip Stoklasa. Nádhernou individuální akci předvedl na sklonku 50. minuty Tomáš FOŘT, povodil si celou obranu Zubrů a nádherně zavěsil nad lapačku brankáře Šimbocha – 2:3. Šumperské publikum si žádalo vyrovnání, ale akce draků už nebyly tolik nebezpečné. Salith nakonec sáhl i k odvolání brankáře a risku hry v šesti mužích v poli, ale Přerov vedení uhájil a bere ze severní Moravy tři body. Salith Šumperk – HC ZUBR Přerov 2:3.