Obrat přišel ve druhé třetině, čekání pokračuje

Jaroslav Svoboda, úterý 15.8.2006
Š u m p e r k - Čekání na vítězství pokračuje. Draci nad Novým Jičínem dvakrát vedli, ale zcela nevydařená druhá třetina rozhodla o osudu zápasu. Na dvojici mladých domácích golmanů Zatloukala s Peksou, kteří zaskakovali v brance Draků za zraněného Tihláře a ve Vsetíně testovaného Nimmerrichtera, se přitom po chybách v obraně valily smrtící útoky.
přát. úterý 15.8.2006
DRACI PARS ŠUMPERK - HK Nový Jičín
4:6
(1:1, 1:4, 2:1)
Branky a nahrávky: 1:30 Antonovič, 24:07 Čížek (Hajas, Dostál), 47:37 Stejskal (Antonovič), 53:44 Kočara (Martinka) - 12:29 Krupník, 25:22 Glabazňa, 2:01 Štěpják (Krupník), 34:33 Andrýsek (Jakubů), 39:34 Andrýsek (Macháček), 43:06 Štěpják (Macháček). Rozhodčí: Radek Alka - Petr Matěj, Jaroslav Šedina. Vyloučení: 8:11, navíc Antonovič 10 minut OT, Hruškovský 5+do konce utkání. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 200. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:6, 4:6.
Zatloukal (40. Peksa) - Holík, Ondráček, Osina, Jurča, Hajas, Ladecký, Kukol - Kučera, Kočara, Budina - Antonovič, Martinka, Novosad - Stejskal, Čížek, Dostál - Fišer
Jagoš - Pelikán, Andrýsek, Hübl, Krotil, Hruškovský, Kuděla - Jakubů, Macháček, Skaloš - Glabazňa, Chalupa, Štursa - Štěpják, Toman, Krupník

Pouhých devadesát vteřin stačilo domácím, značně oslabeným zvláště na brankářském postu, aby se dostali do vedení. Radim Antonovič otevřel pohlednou akcí skóre a rozjásal prořídlé ochozy šumperského zimního stadionu. Draci poté na konci první desetiminutovky přežili vlastní oslabení a dostali výhodu přesilovky, ovšem místo snahy zvýšit vedení po hrubé chybě v obraně inkasovali. Nedůsledně pokrytý kotouč sebral Krupník a nechytatelně od břevna srovnal. Vyrovnanou první třetinu ještě poznamenalo na každé straně jedno vyloučení, ale Zatloukal i Jagoš i neinkasovali.

Co nestihli střelci v první třetině bohatě dohnali ve druhé. Bohužel pro domácí si ale podstatně aktivněji počínali hosté, kteří z precizní obrany vyráželi k nebezpečným útokům, které také proměnovali. Na úvod se ovšem na dlouhou dobu naposledy dočkali domácí. Při přesilové hře napřáhl od modré obránce Hajas a Čížek úspěšně tečoval puk za záda brankáře Jagoše. Studenou sprchu ve slabém mlžném oparu šumperského zimního stadionu pak připravili Drakům hosté. 75 sekund po Čížkově úspěchu srovnal Glabazňa, minutu před polovinou utkání pak poslal Nový Jičín poprvé do vedení Štěpják. Závěrečné slovo třetiny si vzal obránce Martin Andrýsek, který dvěma góly rozhodl zápas. Dvakrát využil přesilovou hru a druhou brankou 26 vteřin před koncem třetiny poslal Draky do kabin s třígólovým mankem.

Na hrozivých 2:6 zvýšil v poslední třetině svým druhým gólem v utkání Martin Štěpják, který ve 44. minutě využil další přesilovou hru hostů. Pak se již ke slovu dostali jen Draci a odvraceli na poslední chvíli hrozící debakl. V čase 47:37 se prosadil Martin Stejskal, v 54. minutě na rozdíl dvou branek snížil krásnou trefou Vladimír Kočara. Utkání se následně přitvrdilo, což odnesl Hruškovský, který za bodnutí holí obdržel trest do konce utkání. Závěrečný nápor Draků již zůstal nevyužit a Šumperk si tak připsal další zářez v čekání na první letošní výhru.

Jozef Zavadil, trenér domácích: "Nový Jičín dnes odehrál dobré utkání, hrál velmi dobře z obrany a trestal naše chyby. Bohužel nám chyběl Radek Tihlář, mladí kluci dnes v brance to měli hodně těžké."

David Handl, trenér hostů: "Odehráli jsme dnes dobré utkání z obrany, první třetina byla vyrovnaná, pak jsme trestali chyby domácích. Ke konci již byla na Šumperku znát únava z probíhající náročné přípravy."