Nový Jičín stejně jako v prvním kole sezóny přehrál Draky 3:1, rozhodne se v pátek

Jaroslav Svoboda, středa 23.2.2011
V prvním kole letošního ročníku přijeli Draci na led Nového Jičína a ten je ve svém premiérovém představení na svém ledě přehrál poměrem 3:1. V rámci semifinále druhé ligy se historie opakovala. Draci opět ztroskotali na domácí "čínské zdi" a také na výtečném Šrámkovi. I když vedli 1:0 zásluhou trefy MARTINA AMBRUZE, ve druhé třetině třikrát inkasovali v oslabení a nakonec se tedy série bude prodlužovat. Klíčový třetí zápas bude na pořadu v pátek 25. února 2011 od 18:00 a věřme, že Nový Jičín letošní sezónu olemoval dvěma domácími vítězstvími nad Draky v poměru 3:1 a víckrát se již na svém ledě svým fanouškům nepředstaví.
SF2 středa 23.2.2011
HK Nový Jičín - DRACI PARS ŠUMPERK
3:1
(0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 26. Hruška, 31. Horák (Macháček, Štěpják), 40. Horák (Andrýsek, Pavlačka) - 10. Ambruz (Vrdlovec, Hulva). Rozhodčí: . Vyloučení: 6:9. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 3:0.
Šrámek - Horák, Andrýsek, Hruška, Pelikán, Petružálek, Slavík - Skaloš, Macháček, Štěpják - Gebauer, Pavlačka, Zedník P. - Uhlár, Toman M., Tomášek - Havlík
Štůrala - Holík, Novotný, Sedlák, Ondráček, Tesařík, Drtil, Navrátil, Gewiese - Brunec, Meluzín, Ambruz, Hulva, Haas, Cink, Vrdlovec, Červenka, Novosad, Velecký, Fischer, Matějka

Potvrdit cestu do finále jeli šumperští hokejisté na horkou půdu Nového Jičína. A že je nečeká i přes vysoké vítězství v úvodním zápase nic lehkého, to prokázalo dění na ledě.

V úvodních minutách utkání žádný z gólmanů neinkasoval, domácí opět s hosty začali hrát rovnocennou partii a očekávalo se, kdo vstřelí první a tolik důležitý gól v utkání. Nakonec se dočkali hosté, kdy po souhře Hulvy s Vrdlovcem skóroval Martin Ambruz. Vrdlovec si tak připsal gólovou asistenci proti celku, ve kterém působil před příchodem do Šumperka. Hned vzápětí navíc Draci sevřeli domácí tým v jejich pásmu, ale v přesilovce neuspěli, když Šrámek rozjel svůj brankářský koncert.

Aby to domácím nebylo líto, vylučovalo se i na druhé straně. Při Tesaříkově trestu se však nic vážnějšího nestalo, až po skončení přesilovky se do zakončení dostal Gebauer, ale přestřelil. O minutu později putoval za katr další šumperský hráč a Nový Jičín poprvé v utkání potvrdil věc šumperskými fandy zjištěnou z prvního semifinále - kvalitu svých přesilovek. Jenže Štůrala také držel své mužstvo a hlavně při bombě Petružálka hlídal čisté konto skvělým zákrokem. Štěstí zkoušel podruhé v utkání i Gebauer, ale opět neuspěl. V závěru třetiny měli domácí více ze hry a nakonec si vykoledovali i faul a početní výhodu, kterou po patnácti vteřinách přerušila přestávka.

Druhá třetina následně patřila domácím. Nejprve vyzkoušel štěstí Hruška, ale Štůrala byl pozorný. Obdobně jistě si počínal šumperský brankář i při slabším pokusu Slavíka, na druhé straně mohl z protiútoku skórovat Ambruz, ale sám proti Šrámkovi neuspěl a z dorážky v obrovské šanci vyhořel před prázdnou brankou v zakončení Vrdlovec. Draci v dalších minutách sevřeli domácí tým, ten ale náporu odolal a pak v přesilovce sám poprvé udeřil. Ve 26. minutě propálil hráz těl Pavel Hruška a začínalo se od nuly. Hosté se z inkasované branky v oslabení neponaučili a o pár chvil později šli do čtyř znovu. Paradoxně to bylo opět v okamžiku, kdy měl Šumperk rostoucí tlak. A v přesilovce Nový Jičín obrátil vývoj zápasu. Macháčkovu ránu Štůrala vyrazil k Horákovi, který nebyl důsledně pokryt a rozradostnil tak domácí část publika. Šumperk vzápětí v přesilovce, která byla chvíli i dvojnásobná, skórovat naopak nedokázal.

Hlavně Haasova střela volala po vyrovnání, jenže Šrámek zázračně vykopl kotouč, v další příležitosti netrefil Ondráček a naštěstí pro domácí viděl Šrámek i střelu Novotného. Hulva pak příliš domácího gólmana nepostrašil. A tak se karta opět obrátila, když v rychlém sledu mířili za katr dva šumperští hráči a dvojnásobnou početní výhodu využil Michal Horák ve dvoubrankový náskok. Produktivní zadák tvrdou bombou propálil vše před sebou a chvíli před přestávkou vstřelil čtvrtý svůj gól letošního play-off.

Dalo se předpokládat, že do třetí třetiny vstoupí Draci se snahou co nejrychleji korigovat stav. To se také potvrdilo a Šrámek měl dlouho plné ruce práce. Jenže domácímu fantómovi přálo i štěstí a když už na kotouč nedosáhl, tak ten zamířil těsně vedle. Draci následně zahodili další přesilovku a s postupujícím časem se jejich situace stávala stále komplikovanější. Naději mohlo přinést vyloučení Uhlára, který musel na trestnou ve 46. minutě. Jenže nervozita hostů pramenila nejprve v křeč při zavážení kotouče do útočného pásma, poté také ve špatnou rozehrávku a z toho plynoucí zakázané uvolnění.

Osud na svou hůl tak chtěl vzít hrdina z prvního semifinále Tomáš Brunec, jenže i tomu sebral gól z hole Šrámek. Draky následně zbrzdilo vyloučení Drtila, ve kterém Nový Jičín bedlivě útočil s cílem neudělat hlavně žádnou chybu. Na druhé straně si Šrámek pokryl Červenkovu ránu, aby o chvilku později již ve hře pět na pět schoval kotouč do rukavice a přerušil hru. Do konce třetí třetiny chybělo šest minut a patnáct vteřin.

Hned po vhazování se vytáhlý brankář vytáhl opět, aby v rychlém sledu vycestoval na trestnou lavici Petružálek. Jenže byli to domácí, kteří v oslabení ujeli a v přečíslení třech na jednoho měli rozhodnutí na holi. Ovšem Horák hattrick ve vyložené pozici nezkompletoval. Oproti tomu Draci marně hledali cestu přes "čínskou zeď" vystavěnou na modré. Ke všem ještě v závěru museli oba týmy poslat po jednom hráči na trestnou lavici, to Drakům scházelo ke korekci stavu o něco málo více než dvě minuty. Minutu před koncem pak vybruslil na střídačku Štůrala a Draci se pokusili o zvrat v šesti. Jenže ani tato převaha Drakům nepomohla. Nejprve vyvezl kotouč Andrýsek, zoufalý pokus v závěru pokryl Šrámek. Následný oddechový čas mohl přinést jediné - úpěnlivou snahu co nejdříve dát gól, pokud možno hned z bully. Jenže zázrak se nekonal a Draci tak v Novém Jičíně podruhé letos prohráli 1:3.

Nový Jičín tak živí vzpomínky na deset let starou spanilou cestu skrze play-off, kdy tým dokonce vyhrál celou soutěž. Teď se série přesunuje zpět do Šumperka, klíčový a rozhodující zápas se uskuteční v pátek 25. února od 18:00! Zápas o vše. Vyhlašujeme mobilizaci fanoušků, přijďte povzbudit Draky v cestě do finále! Teď je to i na vás.

V druhé sérii srovnal i Přerov krok, když porazil Orlovou doma 4:1.