Naděje pominula chvíli před koncem, Kadaň prodloužila domácí šňůru

Martin Schwarz, , pondělí 12.10.2015
Šumperští hokejisté vyrazili po jednodenní pauze zpátky mezi mantinely. Měli co napravovat, v sobotním očekávaném mači se Slavií Praha podlehli vysoko 0:6, náladu si modrožlutí toužili zlepšit v severočeské Kadani. Do střetnutí ale vstoupili lépe domácí, které do vedení poslal Veselý. Po prvních dvaceti minutách Sportovní klub vedl dokonce 2:0, draci museli dohánět. První šumperský úspěch slavil až MICHAL PETIRA, jenž tak skóroval poprvé v seniorské kariéře právě za Salith, podobně jako nedávno Bažant a Tomášek. Na 2:2 srovnal Šimun, ale Kadaň ještě před závěrem druhé periody opět odskočila do trháku. Plichta svítila znovu na tabuli po zdařilé trefě Půhoného. Na body nakonec Salith nedosáhl, Severočeši rozhodli v 59. minutě a vyhráli 4:3.
13.kolo pondělí 12.10.2015
SK Trhači Kadaň - DRACI PARS ŠUMPERK
4:3
(2:0, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Veselý (Kůs, Tejnor), 19. Kaše (Kverka, Trefný), 39. Kůs (Mrázek, Račuk), 59. Tejnor (Račuk, Mrázek) – 23. Petira (Půhoný), 31. Šimun (Prokop, Zdráhal), 46. Půhoný (Sedlák). Rozhodčí: Zubzanda – Kokrment, Šmika. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 380. Střely na branku: 41:26. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Strmeň – Tejnor, Mrázek, Černý, Trefný, Tomáš Dvořák, Rohan, Blaha, Szathmáry – Račuk, Kůs, Veselý – Kverka, Kaše, Chrpa – Vaněk, Vrána, Huňady – Wágner, Macháček, Doležal
Šindelář – Petira, Roupec, Bažant, Sedlák, Prokop, Zráhal – Haas, Plášek, Moučka – Milfait, Šimun, Fořt – Brunec, Vrdlovec, Půhoný – Ostřanský, Voženílek, Hroch – Půlpán.