Na úvod bez bodu. Kopřivnice skórovala v přesilovkách i oslabeních

Martin Schwarz, Tomáš Ostřanský, sobota 9.9.2017
První zápas sezóny šumperským Drakům nevyšel. V Kopřivnici inkasovali už po pěti minutách, na trefu Zuzaníka ale ještě stihl odpovědět Daniel Vachutka. Druhá část už byla v režii domácích. Tatra zužitkovala dvě přesilové hry, během deseti minut skórovala čtyřikrát, před poslední dvacetiminutovkou velebila pohodový náskok 5:2 a gólmana Adama Vrbu v brance Draků nahradil René Svoboda. Na startu závěrečného dějství Drakům svitla naděje. Nejdříve snižoval Půhoný, napodobili jej Lubomír Kovařík a VLADIMÍR CINK. Kopřivničtí ovšem nezpanikařili, v poslední minutě vstřelili dva góly navrch a zvítězili 8:5.
1.kolo sobota 9.9.2017
HC Kopřivnice - DRACI PARS ŠUMPERK
8:5
(1:1, 4:1, 3:3)
Branky a nahrávky: 6. Zuzaník (Poruba), 29. Kofroň, 33. Marek (Červenka, Merenda), 34. Bartošák, 39. Gola (Hrubý, Pargač), 54. Pargač (Merenda), 60. Červenka (Tomášek), 60. Poruba (Pargač) – 16. Vachutka (Schejbal), 34. Sedlák (Půhoný), 46. Půhoný (Vymazal, Sedlák), 57. Kovařík (Cink, Králík), 59. Cink (Kovařík, Šťáva). Rozhodčí: Vaněk – Novák, Rožánek. Vyloučení: 7:3. Využití: 3:1. V oslabení: 2:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1,3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:5, 8:5.
Hromada – Stříž, Zuzaník, Čintala, Marek, Merenda, Kropka, Fojtík – Poruba, Pěknčík, Hrubý, Bartošák, Pargač, Červenka, Vyčesaný, Suchý, Tomášek Kofroň, Gola, Sluštík
Vrba (35. Svoboda) – Sedlák, Gewiese, Šťáva, Schejbal, Ďurkáč, Řezáč, Procházka – Vachutka, Vymazal, Půhoný – Kovařík, Králík, Novosad – Fischer, Lehečka, Cink – Ostřanský, Hroch, Muller – Skopal

Draci do utkání vstoupili poměrně odvážně, když hned od první minuty dostali domácí Tatru pod tlak. Nicméně střely Gewiseho ani Sedláka nenašly cíl. Šumperk poté přestál oslabení, aby za několik minut selhal ve vlastní přesilovce. Vymazal namazal forvardům soupeře a přestože Sedlák dělal, co mohl, Josef Zuzaník přesto dostal kotouč do brány Adama Vrby. Následně dostali Draci šanci ve dvojnásobné přesilovce za Golovo držení a Hromadovo podražení Vymazala. Jenže se opět neurodilo. Stupňující se tlak hostů byl proměněn ve vyrovnávací branku až v čase 15:57, kdy dorážel Daniel Vachutka po ráně Jakuba Schejbala. Jelikož další velkou šancí pohrdl domácí Kofroň, šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

Také druhá třetina začala tlakem Šumperka a ke slovu se dostala také čtvrtá formace. Několik nadějných kombinací však vyústilo pouze v nastřelenou tyč Ostřanským. Když následně Draci nevyužili další početní výhodu, udeřila opět Kopřivnice. Daniel Vachutka osekával soupeře, což neušlo arbitrům, kteří jej poslali na dvě minuty si odpočinout. Trest se dostavil zhruba po čtyřiceti sekundách, když přesilovku zužitkoval Adam Kofroň střelou z velkého úhlu, kterou si Vrba nešťastně srazil do branky.

A bylo hůř. Jakub Müller nabídl Tatře další přesilovku v čase 31:38, kterou zužitkoval v čase 32:13 Miroslav Marek. Za dalších dvaadvacet sekund korigoval na 2:3 Tomáš Sedlák, když za Hromadova záda poslal odražený puk po střele Půhoného. Jenže... Další hrubá chyba ve středním pásmu znamenala puk pro domácího Reného Bartošáka, který čtvrtou brankou vyhnal Adama Vrbu ze šumperské klece.

Do brány se tak postavil René Svoboda, který ihned čelil velkému tlaku domácích borů. Po čtyřech a půl minutách vzdoru lovil ze své svatyně první kousek, ve druhé části také poslední. To zazvonil Patrik Gola ranou k tyči. Když se šlo podruhé do kabin, na hodinách svítilo skóre 5:2 v neprospěch Šumperka.

Ani třetí perioda nezačala pro Draky zle. V šestačtyřicáté minutě Jiří Půhoný korigoval na 3:5 a další velkou šanci jen těsně neproměnil Cink, když tečoval střelu Řezáče. Domácí potom svému soupeři nabídli další dvě přesilovky, které nejen že zůstaly nevyužity. Z té druhé dokonce padl už druhý gól Kopřivnice v oslabení, když Jiří Pargač zužitkoval příhru Merendy.

Právě merenda však následně fauloval Ostřanského a tentokrát už měla přesilovka šumperských hokejistů správný průběh - na 4:6 korigovala nejnovější akvizice Draků Lubomír Kovařík. Když dokázal Vladimír Cink necelé dvě minuty před koncem snížit na rozdíl jediné branky, schylovalo se ve městě nákladních automobilů k pořádnému dramatu. Jenže všechny naděje uťal trest pro hráčskou lavici Šumperka za příliš mnoho hráčů na ledě. Exšumperský Adam Červenka tento delikt potrestal v samostatném úniku a přiblížil svému klubu tři body na dosah. Jedenáct sekund před koncem ještě věnoval René Svoboda lacinou branku Janu Porubovi a Kopřivnice mohla jít slavit.

Draci se tak probudili ze střeleckého trápení, jenže díky laciným chybám věnovali soupeři góly i tři body prakticky sami. Po přeskupení útočných řad a stažení hry na tři pětky se nakonec borci ze Šumperka dostali svým protivníkům na dostřel, nicméně trest za špatné střídání všechny naděje na bodový zisk zase vzal. Pokud tak chtějí modro žlutí pomýšlet na bodový zisk v následných zápasech s Porubou a Hodonínem, musí přijít daleko zodpovědnější výkon ve všech řadách.

Pavel Hulva, Draci Šumerk: Podle mého jsou hlavním problémem dva góly obdržené ve vlastní přesilovce a dvě neubráněná oslabení, kdy jsme dostali další dva góly, což dohromady dává čtyři rozdílové góly. Ve hře pět na pět jsme hráli ne vyrovnanou partii, my jsme je tlačili, měli jsme brankové příležitosti, jenže nám to tam nespadlo, zatímco jim ano.