Meluzín i Štraub skórovali, nakonec však slavil Meluzín

Jaroslav Svoboda, středa 10.1.2007
Šumperští hokejisté svůj druhý domácí zápas v novém roce opět zvládli. Stejně jako Hodonínu i Valašskému Meziříčí nasázeli Draci šest branek, prim hrála a útočné snaze tentokrát velela formace Davida Ohnutka. Výtečně se ve své obnovené šumperské premiéře ukázal i obránce Martin Loužek, který nahradil zraněného Holíka a nakonec si v utkání i připsal jednu asistenci. Vítězný gól vstřelil krásnou střelou útočník David Ohnutek, který byl nejlepším hráčem na ledě a spolu s Kratěnou odehráli fantastický zápas.
31.kolo středa 10.1.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Bobři Valašské Meziříčí
6:2
(3:1, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 6:40 Kratěna (Ohnutek), 8:50 Kratěna (Stejskal), 15:41 Ohnutek (Kratěna, Stejskal), 43:34 Martinka (Loužek, Kukol), 44:15 Ohnutek (Kratěna, Kukol), 49:56 Meluzín (Antonovič) - 18:12 Štraub (Tesařík), 46:43 Marušák (Golab). Rozhodčí: Malíř - Brada, Hanzlík. Vyloučení: 8:10, navíc Jurča 10 minut. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1150. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 6:2.
Tihlář - Kukol, Loužek, Osina, Hajas, Ondráček, Kališ - Martinka, Kučera, Novosad - Kratěna, Ohnutek, Stejskal - Dostál, Antonovič, Meluzín - Kočara, Čížek, Jurča
Sedlář - Sladký, Jaškin, Zavrtálek, Zrník, Golab, Augusta, Bambuch, Vaněček, Sedlák, Martiník, Ašer, Štraub, Tesařík, Marušák, Gergela, Kuneta

Úvod samotného utkání poznamenalo vyloučení Romana Sedláka, který si za hákování a sekání připsal dlouhý čtyřminutový trest, který však celý neodseděl. Nejprve ještě postupně na Sedlářovi neuspěli Kratěna, Ohnutek ani Stejskal, stejní hráči pak však recept našli. Hosté nedokázali v oslabení vyhodit, nejprve puk v pásmu udržel Hajas, následně jej jednou rukou k volnému Kratěnovi posunul Ohnutek. Kratěna vybruslil před Sedláře a pod jeho betonem otevřel skóre. Jednobrankové vedení vydrželo dvě minuty, když stejná formace udeřila podruhé. Martin Stejskal vybojoval kotouč mezi třemi protihráči, zpoza branky se natlačil před svatyni Sedláře a v pádu vyzval Kratěnu ke skórování. Ten již pouze usměrnil kotouč do prázdné branky a Šumperk rázem vedl 2:0. Ještě do konce třetiny se stejný útok prosadil potřetí. Stejskal prodloužil Osinovu přihrávku k Ohnutkovi a ten bekendem zamířil pod břevno branky. Tempo hry následně upadlo a z toho nakonec snížení vytěžili hosté. Prosadil se Josef Štraub, který dotlačil do branky kotouč i přes chrániče Radka Tihláře.

Druhá třetina nabídla ještě slabší druholigový odvar než ta první. Hra se odvíjela více ve středu hrací plochy a místo kombinačního hokeje mohli diváci sledovat přetahovanou o každý metr ledu. Jediné okamžiky, kdy si domácí či hosté vypracovali tlak, byly přesilové hry. Těch ovšem v prostřední třetině také moc nebylo a tak hra nabírala spíše na nepřesnostech a hokejových akcí se diváci příliš nedočkali.

Zcela z jiného soudku byla třetí třetina a pomohl tomu i čtvrtý gól Draků. Martinka ve 44. minutě využil závaru před brankou soupeře, což neunesl Josef Štraub. Ten nejprve napadl Zdeňka Novosada, následně se u rozhodčích domáhal neuznání branky z důvodu několika faulů předcházejícím gólu. Štraub si odnesl pouze dvě minuty. Následně se hostující střídačka odebrala do kabin a sektor domácích fanoušků musel vyklidit prostor za jejich střídačkou. Ihned poté, co se opět začalo hrát, se však znovu dočkali Draci. Štraubovo vyloučení potrestal pátým domácím gólem David Ohnutek a tribuny začaly slavit vítězství. Hosté ještě vykřesali jiskru naděje brankou Marušáka, tu však definitivně sfoukl Roman Meluzín. V následných minutách si už Šumperk pohlídal vedení, hosté naopak mohli několikrát inkasovat, ovšem skóre se již neměnilo.