Konečně! Draci zlomili odpor Mostu a nedělní mač jim po nájezdech vynesl dva body

Martin Schwarz, neděle 28.12.2014
Sobotní zápolení o body před kadaňskými tribunami nevyšlo. A tak šumperská družina narukovala s odhodláním zvítězit na severu Čech o den později, tentokráte ale zavítala do jiného severočeského města. Salith byl vyzván tradičním sokem z Mostu. Po první třetině odcházeli do kabiny s úsměvem na rtech modrožlutí, Karel Plášek totiž zužitkoval přesilovku a poslal draky do vedení. Navzdory mosteckému srovnání ve druhé třetině, se severomoravská družina dostala zpátky na odskok jedné branky. Zařídil ji Patrik Moskal, za stavu 1:2 z pohledu domácích začínala třetí část hry. Šumperští hubené vedení stačili hlídat až do poslední minuty, jenže během té Severočeši srovnali krok. Samostatné nájezdy snad ani nemohl rozhodnout z hostující strany nikdo jiný než DANIEL VRDLOVEC. Draci prolomili sérii venkovních proher a porážejí Most!
39.kolo neděle 28.12.2014
HC Most - DRACI PARS ŠUMPERK
2:3sn
(0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Bojer (Alinč, Kousalík), 60. Petruška (Smolka, Slavíček) – 11. Plášek (Moskal, M. Haas), 30. Moskal (Brunec, Holík), rozh. náj. Vrdlovec. Rozhodčí: Petružálek – Rozlílek, Toman. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 308. Střely na branku: 45:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Horák – Grin, Kousalík, Kasal, Charousek, Hora, Havelka, Procházka, Kříž – Bojer, Alinč, Slavíček – Tauš, Smolka, Havlíček – Nedrda, Přeučil, Petruška – Mical, Válek, Čmolík
Koutský – Holík, Novotný, Sedlák, Bail, Drtil, Gewiese, Starý – Haas M., Plášek, Vrdlovec – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Haas R., Velecký – Vachutka, Rimmel, Popelka

Poslední zápas v kalendářním roce 2014, přesně takové označení nesla druhá bitva ve dvou dnech, kterou modrožlutě odění hráči prožili na severu Čech. Předchozí pokus na ledě Kadaně nevyšel, a tak bylo potřeba vytěžit tolik důležité body na konci měsíce prosince proti Mostu. Znovu se jednalo o nervák až do poslední chviličky, dlouho pro draky dobře rozehranou partii musely rozseknout až samostatné nájezdy.

Šumperští toužili především netropit hned od samotného začátku utkání zbytečné chyby, které by je později mohly mrzet. První větší šanci hostujícího mančaftu měla dvojice útočníků Karel Plášek – Michal Velecký v 8. minutě, avšak první jmenovaný trefil pouze výborně zasahujícího Horáka. Změnu výsledku přivanul až průběh 11. minuty zahajovací periody. Odraženou střelu od mosteckého gólmana našel tentokráte již úspěšný Karel PLÁŠEK, jehož trefa dodala Salithu sebevědomí – 0:1. Ani severočeské uskupení nezahálelo, jenže úvodních dvacet minut Vladislav Koutský kotouč za svá záda nepustil. Tým Radka Kučery odcházel do kabin s nejtěsnějším možným náskokem.

Na ledové ploše bylo neustále živo. Sotva odstartovala druhá třetina, už rozhodčí posílal na trestnou lavici dalšího hříšníka. Ve 23. minutě ze šumperské barikády pykal Ondřej Starý. Mostečtí nezaháleli, jen několik vteřin jim stačilo k tomu, aby našli na pravé straně osamoceného Jana BOJERA. Ten zařídil smírné skóre na světelné tabuli – 1:1. Na dračí střídačce ale žádná panika, už o minutu později nebezpečně zahrozil Horákovi Petr Gewiese, po něm zase domácí útočníci pozdravili střelami Koutského. Přesto bral Šumperk zpátky ztracené vedení. Patrik MOSKAL ukázkovým zakončením nad brankářovu vyrážečku prostřelil ochránce domácí klece – 1:2. Ani řada opětovných vyloučení do konce prostřední části další branky nepřinesla.

Most inkasoval na počátku třetí třetiny trestné minuty za pozdní příchod z kabiny, draci ale jejich méně hokejové provinění přesilovkovým gólem netrestali. Když neuspěla družina Radka Kučery ani po vyloučení Daniela Hory, postrašila diváky v hledišti až situace, kdy se na startu 50. minuty srazili v brankovišti dva domácí hokejisté a touš málem proskotačil do sítě. Šumperk dlouho táhl za tříbodovým vítězstvím. Už se zdály být tři body na severní Moravě. Ovšem chybělo pouze devět vteřin do konce základní hrací doby a na 2:2 k radosti Mosteckých dorovnával Patrik PETRUŠKA.

Prodloužení příliš hokejových momentů nenabídlo k nedělnímu hokejovému podvečeru. Bylo jasné, že rozhodne až dovednostní disciplína v podobě samostatných nájezdů. Nervy drásající závěr rozseknul až pokus Daniela VRDLOVCE v páté sérii trestných střílení. Vrdlovec dostál pověsti nájezdového specialisty a zařídil dva body navíc pro Šumperk. Salith zároveň přerušil nelíbivou sérii venkovních proher. HC Most – Salith Šumperk 2:3 po samostatných nájezdech.