Kohouti zlomili odpor Draků a vyhráli 6:2

Svoboda Jaroslav, Sušovský Adam, čtvrtek 30.7.2009
O l o m o u c - Stejně jako před tou loňskou sezónou i tentokrát vstupují Draci do přípravy prohrou. Šumperští hokejisté nestačili na olomoucké Kohouty a i přes slibný začátek zápasu prohráli svému krajskému rivalovi 2:6. V utkání, které se hrálo na 4x 20 minut, šli hosté do vedení zásluhou trefy Jiřího Haška. Tentýž hokejista obstaral i druhý šumperský gól, když ve druhé části hry srovnal na 2:2. Poté se však trefovali pouze domácí a celkové skóre narostlo až na poměr 6:2. Zatímco Olomouc si tak dva dny po porážce s Kometou připsala první letošní vítězství, Draci si na něj budou muset minimálně do úterý 4. srpna počkat.
příp. čtvrtek 30.7.2009
HC Olomouc - DRACI PARS ŠUMPERK
6:2
(2:1, 1:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 09:58 Řehňák, 17:39 Janáček (Smejkal, Fridrich), 39:59 Bordowski, 44:01 Brančík, 65:49 Zbořil, 75:18 Frieb(Pánek) - 05:39 Hašek, 29:37 Hašek (Vosátko, Barus). Rozhodčí: Minář - Bryška, Trunečka. Vyloučení: 10:12. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 300. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 6:2.
1. polovina: Sedlář – Bartoň, Vyrůbalík – Paška, Staněk – Janáček, Nedbálek – Řípa, Brančík, Haluza – Bordowski, Čurík, Smejkal – Žajgla, Venkrbec, Freib.

2. polovina: Žigárdy – Lhotský, Mikel – Nedbálek, Ondrušek – Trojan, Staněk – Mikšan, Ministr, Davídek – Zbořil, Kucharczyk, Zábranský – Coufal, Pánek, Freib.

1. polovina: Daneček - Ondráček, Vosátko, Vrtík, Holík, Rangl, Sedlák - Hašek, Barus, Vrba - Pavelek, Meluzín, Antonovič - Skácel, Scobis, Varga.

2. polovina: Šrámek - Rangl, Sedlák, Ondráček, Vosátko, Novotný, Fryč - Pekr, Hulva, Ambruz - Noga, Podešva, Varga - Cink, Skoumal, Svoboda.