Kadaň oplácela podobnou mincí, druhé střetnutí vyšlo lépe Severočechům

Martin Schwarz, Jindřich Poledna, pondělí 17.11.2014
Jediný den pauzy, který měli hokejisté Šumperka k dispozici pro odpočinek. Pak je ve sváteční pondělí 17. listopadu čekal dlouhý výlet pod Krušné hory. Tam se modrožlutí utkali s Kadaní, kterou dokázali během uplynulého víkendu na domácím ledě porazit 3:1. Zahajovací dějství hry vyšlo lépe výběru Radka Kučery, jenž z hole Patrika Moskala vsítil úvodní gól a do konce periody hájil těsný náskok 1:0. Severočeši dvěma góly ve druhé třetině otočili vývoj skóre na svou stranu, ale hned na startu poslední dvacetiminutovky srovnal z trestného střílení druhou brankou klání PATRIK MOSKAL. O pár mžiků později však uzmul zpátky kadaňskou radost Novák, na konečných 5:2 zvyšovali Kůs a Ton. Další odpověď draci nenašli, soupeř jim splatil sobotní porážku.
12.kolo pondělí 17.11.2014
SK Trhači Kadaň - DRACI PARS ŠUMPERK
5:2
(0:1, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 25. Chlouba, 39. Chlouba (Pavlas, Trefný), 43. J. Novák (Hammerbauer, Novák), 51. Kůs (Chlouba, Kadlec), 58. Ton (Jíra, Hejcman) – 14. Moskal (Žálčík), 41. Moskal (TS). Rozhodčí: Svoboda – Špringl, Štofa ml. Vyloučení: 6:9, navíc Bartejs (KAD) 5 + DKU, Hlava (KAD) Nesp. chování. Využití: 1:0. Využití: 1:0. Diváci: 402. Střely na branku: 47:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.
Mouček – Opalek, Stehlík, Bartejs, Pavlas, Trefný, Szathmáry, Mazanec – Ton, Hejcman, Jíra, Kůs, Chlouba, L. Novák, Hammerbauer, J. Novák, Hlava, Berlev, Lehnert
Koutský – Holík, Drtil, Sedlák, Gewiese, Novotný, Slavík, Piegl, Bail – Haas, Velecký, Vávra, Vachutka, Moskal, Žálčík, Brunec, Plášek, Vrdlovec, Starý, Kužílek, Cink

Velké překvapení přichystal kadaňský trenér Beck do dnešního zápasu se Šumperkem. V brance se bez jediného avíza objevil mladík Václav Mouček, záda mu byl připraven krýt další mladík Németh. Kadaň připravila týmu z podhůří Jeseníků dárek hned ve 3.minutě, kdy po hře se šesti hráči v poli darovala soupeři výhodu přesilové hry. Šumperk 2x nebezpečně ohrozil domácího gólmana. Jenže pak přišla chyba, kterou hasil na poslední chvíli skokem mezi 2 kadaňské hráče obětavý obránce těsně před gólmanem Koutským.

Šumperk se zabydlel před domácí brankou i v následujících minutách, měl puk mnohem více na svých hokejkách, jenže téměř neohrozil střelbou domácího gólmana. Velkou šanci měli koncem 7.minuty, ale střela z protiútoku skončila mimo branku.

Domácí tým hrál svou první přesilovou hru od 8.minuty po faulu Novotného. Kadaň tlačila celé 2 minuty, aktivně střílela, ale brankář Koutský byl pozorný a svůj tým několikrát podržel velmi dobrými zákroky. V polovině třetiny si týmy vyzkoušely také hru 4 na 4, ale první branka padla až ve 14.minutě při plném počtu hráčů na obou stranách. Z hranice kruhů vystřelil Žálčík, jehož pokus vyrazil Mouček před sebe, kde stál PATRIK MOSKAL, jenž neměl problém kotouč dopravit do branky – 0:1.

Do konce třetiny měl ze hry více domácí tým, který se snažil o vyrovnání, ale přes pozornou obranu Draků ohrozil brankáře Koutského jen několika pokusy.

Druhou třetinu začala Kadaň v početní výhodě. Měla sice optický tlak, ale vyloženou brankovou příležitost si nedokázala vytvořit. Největší šanci na vyrovnání měl ve 23.minutě Jaroslav Kůs, který nestačil dorazit puk odražený od zadního mantinelu třepetající se před prázdnou brankou.

Ve 25.minutě ujížděli na domácího brankáře, po hrubce kadaňské obrany, dva hráči Šumperka, jenže Vachutku vychytal brankář Mouček. A z následujícího protiútoku bylo vyrovnáno! ROMAN CHLOUBA hledal přihrávkou spoluhráče, ale našel jen brusle Slavíka, jenž si srazil puk do vlastní sítě – 1:1.

Po vyrovnávací brance se hra vyrovnala a oba celky začaly pečlivěji bránit střední pásmo. Ve 28.minutě se nepochopitelně ohnal po domácím hráči hostující Holík a pykal za to na trestné lavici. Jenže domácímu celku se přesilovka vůbec nepodařila a hosté se po ní v plné síle usadili před domácí brankou. V polovině zápasu došlo za vzájemnou potyčku k vyloučení na obou stranách a hra 4 na 4 vyhovovala mnouhem vice domácímu celku. Ale obě Szathmáryho šance skončily nezdarem pro domácí tým.

Za to se mohlo blýskat na druhé straně! Nejprve puk směřující do prázdné brány zachytil obránce Stehlík, který skočil do brankoviště. Kotouč se odrazil k Žálčíkovi, jehož pokus chytil nádherným semaforem Mouček. V následujících minutách se led postupně vylidnil. Hosté měli sice chvíli přesilovou hru 5 na 3, jenže postupně se nechali vylučovat a hrálo se dokonce 3 na 3!

Hra v jiném než plném počtu branku nepřinesla, až do 39.minuty. To domácí hráli již delší dobu v oslabení po faulu Bartejse, který byl vyloučen na 5 minut + do konce zápasu. Pas za obranu dostal ROMAN CHLOUBA, jenž si zkušeně položil Koutského a poté bekhendem poslal puk za brankovou čáru – 2:1.

Kadaň zbytek oslabení již odehrála bez problémů, přesto se po zbytek třetiny bránila, největší šanci k vyrovnání měl těsně před sirénou Velecký. Moučka jeho střelu bezpečně vyrazil.

Třetí třetina začala brankovou kanonádou. Hned ve 41.minutě byl Jírou Faulován Moskal a za jeho čin bylo proti domácímu celku nařízeno trestné střílení. To PATRIK MOSKAL proměnil střelou mezi betony domácího brankáře – 2:2. Kadaňský tým obdržená branka probrala a hnala se do útoku. Kadlec s Lukášem Novákem ještě neuspěli, branku vsítil až ve 43.minutě JAKUB NOVÁK, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Koutským a dostal puk do branky – 3:2.

Kadaň po třetí brance ještě vice ožila a za skandování tribun se hnala do dalších útoků. Útočné snahy domácích zpřetrhal Stehlík, jenž byl vyloučen na 2 minuty. Domácí tým se bez problémů ubránil. Následovala přesilová hra domácích, sehraná výborně, až na nízkou produktivitu střelby.

Tlak Kadaně vyvrcholil čtvrtou brankou v 51.minutě. Domácí hráči ujeli dva na jednoho. Roman Chlouba našel přesnou přihrávkou hokejku JAROSLAVA KŮSE, jenž neměl problém trefit odkrytou klec – 4:2.

Kadaň byla v poslední třetině jasně lepším týmem, přebrala otěže zápasu a jasně směřovala za svým cílem. Domácí tým ubránil i další oslabení a po něm znovu skóroval. V 58.minutě jeli tři kadaňští na jednoho šumperského obránce. Puk se odrazil k volnému Jírovi, jenž našel osamoceného KARLA TONA, který asi moc lehčích branek v kariéře nedal – 5:2.

V čase 58:05 se navíc nechal vyloučit hostující Vávra a nedal díky tomu Drakům šanci na poslední možnou korekci výsledku. Kadaň tak vrátila Šumperku sobotní porážku a díky poslední třetině si připsala všechny 3 body. Po zápase se tak vyhoupla zpět na pátou příčku prvoligové tabulky.