Jihlava potvrdila svou střeleckou náladu, přehrála Draky vysoko 8:4

Martin Schwarz, Luboš Jaroš, středa 9.10.2013
J i h l a v a – Po prohře na domácím ledě s Medvědy z Berouna, se oblíbenci šumperských fanoušků vydali bojovat o body na Vysočinu do Jihlavy. Hned v úvodu šli domácí do vedení, zásluhou Karla Pláška bylo však za chvíli srovnáno. Ještě do konce první třetiny se ovšem Dukla trefila jednou a nesla si tak do kabiny náskok o branku. Na startu druhé periody se z trestného střílení ještě nepovedlo srovnat Staňkovi, následně ale Draci slavili po gólu Lukáše Kucsery – 2:2. Jenže brzy bylo vše jinak, na 3:2 pro Jihlavu dával v polovině utkání Malec a hned po něm na 4:2 zvýšil bývalý Šumperák Velecký. Horší časy bohužel pokračovaly, těsně před druhou sirénou vedl celek z Vysočiny už 5:2. Salith vykřesal naději, po rychlých brankách Aleš HOLÍKA a Novotného na počátku třetí části. Za pár chvil se třikrát radovala i strana druhá, Jihlava vedla už 8:4. Dále už se skóre neměnilo, Šumperk odjíždí z Vysočiny bez bodu.
10.kolo středa 9.10.2013
HC Dukla Jihlava - DRACI PARS ŠUMPERK
8:4
(2:1, 3:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 7. Prokš (Zeman, Dobrovolný), 19. Zeman (Prokš, Čachotský), 32. Malec (Dobrovolný), 32. Velecký (Hubáček, Mocek), 38. Prokš (Zeman), 45. Zeman (Čachotský, Prokš), 47. Zeman (Čachotský), 52. Prokš (Zeman) – 15. Plášek (Haas), 27. Kucsera (Hulva), 43. Holík (Haas), 44. Novotný (Moskal) . Rozhodčí: Úlehla – Kis, Svoboda . Vyloučení: 4:7 . Využití: 0:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:4, 8:4 .
Rittich – Dobrovolný, Stebih, Mocek, Podlipnik, Kotvan, Zadražil, Kaláb – Čachotský, Zeman, Prokš – Velecký, Hubáček, Seman – Kuřítko, Kadlec, Malec – Kuřítko, Jaroš
Štůrala – Holík, Bail, Sedlák, Tesařík, Novotný, Starý, Pastor – Haas, Plášek, Půhoný – Brunec, Hulva, Červenka – Staněk, Moskal, Žálčík – Kolouch, Kucsera, Cink – Langr

Po zápase s Třebíčí skvěle naladěná Dukla chtěla porazit dalšího soupeře, tentokráte se jí do cesty postavil Šumperk. Úvod utkání však patřil Salithu, který obsadil útočné pásmo a zle domácímu gólmanovi zatápěl. V 6. minutě Staněk předložil Moskalovi puk před odkrytou branku, hostujícího střelce však puk neposlechl a sklouzl po čepeli jen mimo tři tyče. Jihlava první vážnější ohrožení branky potrestala. Zeman se prohnal do útočného pásma a předložil puk Marku Prokšovi, který pohotovou střelou nedal Štůralovi šanci, 1:0.

Draci vyrovnali v 15. minutě, kdy nepřesně rozehrál Kadlec jen na volného Haase, ten pohotovou přihrávkou vyslal do samostatného úniku Karla Pláška, který se trefil přesně mezi betony Ritticha, 1:1. Dukla znovu vedla v 19. minutě, Prokš z rohu přesně nahrál na hůl volného Adama Zemana, který se tahem trefil přesně nad vyrážečku, 2:1. Vyrovnat mohli hosté po faulu na Staňka, po kterém rozhodčí nařídil trestné střílení. Staněk však zvolil bekhendový blafák a zakončení po ledě, proti kterému však Rittich včas vykopl beton.

Vyrovnání se Draci přecijen dočkali ve 27. minutě, kdy Lukáš Kucsera vypálil od modré, Rittich puk viděl na poslední chvíli a stačil jej jen tečovat lapačkou až do sítě, 2:2. Ve 32. minutě udeřili domácí. Nejprve střelu Dobrovolného dorazil do branky Ondřej Malec, 3:2. Následně Michal Velecký zužitkoval přesnou střelou do horního růžku branky přihrávku Hubáčka, 4:2. Do konce druhé části hry Jihlava zvýšila své vedení po využité přesilové hře brankou Marka Prokše, který zametl do branky vyražený kotouč, 5:2.

Hosté však nesložili zbraně a o výsledek utkání zabojovali. Ve 43. minutě využili přesilovou hru brankou Aleše Holíka, 5:3. O minutu později to dokonce bylo jen o gól. Další početní výhodu předčasně ukončil tvrdou střelou od modré Martin Novotný, 5:4. Dukla však zbraně nesložila a její odpověď trvala necelou minutu. Adam Zeman vrátil domácím dvoubrankové vedení po přesně střele od modré, 6:4.

Domácí rychlonožka Adam Zeman zkompletoval hattrick po nahrávce Čachotského před odkrytou branku, 7:4. Marek Prokš se v 52. minutě rozhodl, že napodobí svého kolegu z prvního útoku a po střele Zemana uklidil odražený puk do odkryté branky, čímž také zkompletoval hattrick, 8:4. Když gólem neskončila ani šance Haase, který v dobré pozici minul jihlavskou branku, zůstal stav utkání nezměněn.

František Zeman (asistent trenéra HC Dukla Jihlava): Chtěli jsme dnes potvrdit tři body z Třebíče. Věděli jsme, že Šumperk přijede posílený o hráče z Vítkovic. Co se týče ofenzivy, tak jsme byli produktivní, ale v defenzivě jsmě měli velká okénka. Ty situace si musíme rozebrat na videu a hráčům je ukázat, protože někteří hráči si neuvědomují, že chyby dělají. Po druhé třetině jsme hráče nabádali, že nás čeká ještě dvacet minut, které musíme odpracovat tak, abychom byli úspěšní, ale bohužel jsme dvakrát darovali soupeři přesilovou hru, kterou využil a dostal se na rozdíl jediného gólu. Naštěstí jsme na to zareagovali a soupeři nasázeli osm gólů. I přes krkolomný začátek v první lajně dobře zahrál Marek Prokš, který hrál místo nemocného Romana Mikeše. Když budeme hodnotit miniutkání první lajny, tak můžeme být spokojeni.
Radek Kučera (trenér Salith Šumperk): Měli jsme dobrý vstup do utkání, bohužel jsme pak znovu vyhořeli na neproměňování šancí a doplatili jsme také na individuální chyby jednotlivců. Klíčovými momenty byly vývoje utkání za stavů 2:2 a 5:4.