Fořtův gól zlom v utkání nepřinesl, draci v Jihlavě prohráli 1:5

Jaroslav Svoboda, , středa 20.1.2016
Šumperští hokejisté v Jihlavě na ledě favorizované Dukly body nezískali. Domácí hokejisté na stadionu, který zažil mnoho československých titulů, dokázali během úvodních dvou třetin zásluhou dvou gólových přihrávek Diviše a tref Jíchy a Štebiha získat v přesilovkách vedení 2:0, které navýšil v polovině třetí třetiny Beránek. Draci pak mladičkému Škarkovi sebrali čisté konto sedmnáctým gólem sezóny Tomáše Fořta, ale zlom v utkání nenastal. Naopak Dukla pak přidala ještě dvě branky a nakonec po zásluze vyhrála 5:1.
42.kolo středa 20.1.2016
HC Dukla Jihlava - DRACI PARS ŠUMPERK
5:1
(1:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 11. Jícha (Diviš, Šafář), 29. Štebih (Diviš, Důras), 51. Beránek (Důras, Skořepa), 55. Březina (Prokš, Anděl), 60. Kolář (Jícha, Štebih) - 54. Fořt (Milfait, Holík). Rozhodčí: Dědek - Adamec, Hanzlík. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. Diváci: 1025. Střely na branku: 21:31. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
Škarek – Bilčík, Štebih, Šafář, Škůrek, Grebenyuk, Parýzek, Dobrovolný – Beránek, Skořepa, Důras – Diviš, Jícha, Kolář – Harkabus, Mrňa, Kohout – Anděl, Březina, Prokš. Trenér: Petr Vlk
Zelenka – Holík, Zdráhal, Sedlák, Puzič, Drtil, Gewiese – Fořt, Vrdlovec, Milfait – Hlinka, Plášek, Staněk – Brunec, Miškovský, Haas – Hroch, Prokop, Ostřanský. Trenér: Milan Mazanec