Favorit WSM ligy potvrdil své kvality a veze ze Šumperku všechny body

Jaroslav Svoboda, , neděle 15.11.2015
Šumperští hokejisté, tentokrát se Zelenkou v brance, přivítali na svém ledě jednoho z favoritů WSM ligy, kladenské Rytíře ve hvězdné sestavě s brankářem Mensatorem, obráncem Ptáčkem či útočníkem Pletkou. Hvězdami nabitá soupiska středočeského týmu nakonec potvrdila své kvality a dokázala v Šumperku vyhrát, když v klíčových okamžicích duelu zvládla dvakrát během chvíle skórovat v závěru druhé třetiny, podobný kousek pak Rytíři předvedli i v úvodu té třetí. Jediný šumperský gól v utkání vstřelil Daniel Vrdlovec.
22.kolo sobota 14.11.2015
DRACI PARS ŠUMPERK - Rytíři Kladno
1:6
(0:1, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 38. Vrdlovec (Fořt) – 3. Dvořáček (Gutwald, Pitule), 40. Bílek (Pitule, Kehar), 40. Skuhravý (Ptáček, Gutwald), 44. Redlich (Lukáč, Nash), 44. Repe (Rudovský, Skuhravý), 53. Bílek (Stach, Kehar). Rozhodčí: Kubičík – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 3:3, navíc Patrik Machač (KLA) 5 + DKÚ. Využití: 1:0. Diváci: 931. Střely na branku: 29:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6.
Zelenka – Prokop, Sedlák, Holík, Drtil, Puzič, Roupec, Zdráhal – Milfait, Vrdlovec, Fořt - Ostřanský, Šebek, Půhoný - Haas, Plášek, Brunec - Hroch, Šimun
Mensator – Nash, Repe, Růžička, Kehar, Ptáček, Gitwald – Rudovský, Skuhravý, Pletka – Bílek, Stach, Kindl – Dvořáček, Pitule, Redlich – Strnad, Lukáč, Machač

Podruhé v řadě se šumperští hokejisté představili na vlastním ledě, tentokrát je ale čekal těžký úkol - sebrat body jasnému favoritovi z Kladna.

Ten přijel s tím nejlepším, co měl po ruce, tedy i s brankářem Lukášem Mensatorem, útočníkem Válavem Pletkou či obráncem Františkem Ptáčkem a dalšími. Draci tentokrát do branky postavili Daniela Zelenku a v obranných řadách se opět objevil i obránce Ivan Pužič, po zápase vyhlášený jako nejlepší domácí hráč utkání.

Hosté výborně vstoupili do utkání, na konci druhé minut se Dvořáček proti Zelenkovi ještě zastřeloval, o pár vteřin později již uspěl, když z kruhu prostřelil šumperského brankáře. Draci pak přežili oslabení a po chvíli o sobě dal znovu vědět aktivní Dvořáček, který však další gól nepřidal. Když pak netrefil branku ani kanonýr Bílek a oba týmy svou přesilovku nevyužily, šlo se do kabin za hubeného vedení favorita.

V úvodu druhé třetiny byli střelecky aktivnější domácí, ale Mensator držel svůj tým. Draci pak mohli vystupňovat svůj tlak v přesilovce, ale v ní paradoxně o optickou převahu přišli. Pak zcela mimo hru poslal k ledu Drtila hostující Machač a za zákrok zezadu se zraněním dostal pětiminutový trest s přídavkem do konce utkání. Šumperk nakonec dlouhou přesilovku využil, když Ptáčkovo vyhození zachytil Fořt, ihned předal Vrdlovcovi a ten prostřelil bez zdlouhavého otálení Mensatora.

Bohužel ze šumperské strany to bylo gólově v utkání vše a o dvě necelé minuty později již si Rytíři znovu vzali vedení na svou stranu. Vítězslav Bílek potvrdil střeleckou pohodu a perfektně mířenou střelou nedal Zelenkovi šanci. A o šestnáct vteřin později Gutwaldovo nahození tečoval do šumperské branky Václav Skuhravý a hosté rázem vedli 3:1.

Slepené góly rozhodly o utkání a určily i ráz třetí třetiny. V ní hned v úvodu dostal dvě minuty Prokop, Šumperk pak sice oslabení ubránil, ale o minutu později inkasoval počtvrté. Z levé strany si obrovskou rychlostí zabruslil za obranu Redlich, položil si v zakončení Zelenku a bekhendovou střelou k tyči zvýšil na 4:1. Kladno pak znovu na svůj gól navázalo další bleskovou trefou, tentokrát o 21 vteřin později.

Rudovský předal na kruhu kotouč pod sebe k modré čáře, odkud nabruslený zadák Nash propálil svým projektilem vše, co mu stálo v cestě. Světlé chvilky pak prožil obránce Pužič, který se nejprve položil do rány soupeře, poté sám na druhé straně pálil na Mensatora, ten již ale kotouč za svá záda nepustil. Hosté v té obě polevili mírně na tempu a hlídali vedení, které navíc zvýšili. Stachův dlouhý pas našel za obranu najetého Bílka, který druhou trefou v utkání stanovil konečný výsledek.