Dukla si odváží nadílku: Tři body.

Jakub Mezlík, Pavel Zeman,Roman Skokan, Jakub Mezlík, Pavel Zeman, Roman Skokan, sobota 22.12.2007
Šumperk nedokázal ani v posledním utkání kalendářního roku zvítězit. Tentokrát narazil doma na jihlavskou Duklu, která si po zásluze odváží všechny body. Více než tisícovka diváků tak sledovala již šestadvacátou prohru v sezóně. Jedinou branku Draků zaznamenal v 16. minutě Daniel Rákos, hostující Daniel Rytnauer zakončil úspěšně hned dvakrát.
32.kolo sobota 22.12.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Dukla Jihlava
1:4
(1:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 16:00 Rákos (Klejna, Hajas) - 07:32 Rytnauer (Čachotský, Kuchyňa), 27:46 Krupka (Suk, Jonáš), 33:51 Rytnauer (Čachotský, Hradecký), 49:19 Suk (Štrach). Vyloučení: 5:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1100. Střely na branku: 25:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
Hylák - Galvas, Novotný, Sloboda, Ondráček, Šindler, Hajas - Kubica, Meluzín, Bařica - Kovář, Antonovič, Ambruz - Klejna, Rákos, Grill - Stejskal.
Řehoř, Martinka, Kuchyňa, Staňek, Ficenc, Štrach, Míka,Říha, Krupka, Jonáš, Suk, Rytnauer, Hanzal, Fiedler, Hradecký, Čachotský.

Poslední utkání v roce 2007 odehrála jihlavská Dukla na ledě Šumperku. Poslední tým tabulky Východ se s nejvyšší pravděpodobností nevyhne bojům o udržení prvoligové příslušnosti. To hosté z Vyočiny takové starosti mít nemusí. Dobrá forma z posledních zápasů je posunula na páté místo před Horáckou Slavii Třebíč.

Počáteční tlak Jihlavy narušila vyloučení Fiedlera a Martinky. Necelou minutu trvající výhodu dvou mužů v poli nedokázali šumperští hokejisté nikterak využít, a tak si slovo vzali Jihlavští. Čachotský nabral rychlost, obkroužil bránu a perfektně našel volného Rytnauera, který si nelámal hlavu s tím, jak s pukem naložit - 0:1. O otřepaném klišé nedáš-dostaneš se Dukla přesvědčila v 17. minutě. Štrachův únik si pokryl Hylák. Na druhé straně si zkušeněji počínal Daniel Rákos. Své sólo zakončil bekhendovou kličkou a vyrovnal skóre na 1:1.

Jihlava se s nerozhodným výsledkem nechtěla smířit. Lukáš Krupka uplatnil důraz před Hylákovou klecí a dostal Duklu do vedení - 1:2. Čuch na góly předvedl v 34. minutě Ladislav Rytnauer. Nenápadně si sjel mezi kruhy a střelou zápěstím potvrdil výsadní postavení v tabulce střelců východní skupiny - 1:3. Druhý v pořadí, ostravský Daniel Boháč, za ním zaostává o 4 přesné zásahy. Není třeba dodávat, že asistenci si připsal Tomáš Čachotský. V této disciplíně nejlepší muž celé soutěže.

Třetí třetina se dohrávala víceméně jen z povinnosti. Kapitán hostí, Petr Štrach, mohl „oslavit“ svou jubilejní 110.minutu strávenou na trestné lavici. Na konečných 1:4 upravil Pavel Suk. Pro dvacetiletého útočníka to byla již třetí trefa z posledních čtyř zápasů. V závěru zápasu se činil zejména spolehlivý obránce Radek Míka. Nebezpečnými dělovkami od modré čáry nejednou vyzkoušel Hylákovu pozornost.

Draci tak v posledním utkání letošního roku prohráli s Duklou Jihlava, nutno však podotknout, že zcela zaslouženě, neboť Šumperk nedokázal po celé utkání nalézt nějaký vhodný recept k překonání pozorné obrany hostí.