Druhá třetina rozhodla o tom, že Draci prohráli na Vysočině

Dominik Mihailescu, Richard Wagner, středa 30.10.2013
Šumperští hokejisté se vydali na Vysočinu, kde bojovali o tři body s Rebely z Havlíčkova Brodu. Draci začali utkání velice dobře, když se v páté minutě trefil TOMÁŠ SEDLÁK. Následně dokázal vyrovnat za Rebely David Stach, který využil přesilovou hru. Dokonce první třetiny nedokázalo ani jedno mužstvo vstřelit branku a do kabin se odcházelo smírně. Druhá perioda byla v režii domácích. Nejprve se trefil Maliník, vzápětí to byl Lukáš Havel. O tři minuty později prostřelil Štůralu Ondřej Stehlík, který po spolupráci s Lukášem Endálem, zvýšil skóre na 4:1. Šest minut před koncem snížil skóre matador Šumperka Karel Plášek. Protože ve třetí třetině nepadla ani jedna branka, Draci tak odjeli z Havlíčkova Brodu bez bodu.
17.kolo středa 30.10.2013
BK Havlíčkův Brod - DRACI PARS ŠUMPERK
4:2
(1:1, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Stach (Dvořáček), 22. Maliník (Zdráhal), 24. Havel (Kolafa), 29. Stehlík (Endál, Říha) – 5. Sedlák (Hulva), 35. Plášek (TS). Rozhodčí: Úlehla - Svoboda, Kis. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1002. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.
Kacetl – Zdráhal, Kolafa, Vágner, Jank, Korím, Semrád, Zítka – Berger, Polodna, Havel – Drtina, Endál, Říha – Maliník, Stach, Dvořáček – Milfait, Stehlík, Chlubna
Šťůrala – Holík, Bail, Sedlák, Tesařík, Novotný, Dudáš – Haas, Plášek, Půhoný – Brunec, Hulva, Semorád – Staněk, Moskal, Žalčík – Cink, Skoumal, Langr

Domácí od úvodu ztráceli, ale nakonec dokázali vyrovnat

Hned z první šance málem zahrozilo, ale průnik nejaktivnějšího hráče úvodní části Lukáše Havla skončil jen na rameni brankáře Štůraly. Pak ale přišel trest pro Martina Vágnera a Draci šli do vedení. Na modré čáře napřáhl Tomáš Sedlák a jeho dělovka prošla až za nic nevidícího Ondřeje Kacetla. Šumperk byl na koni a Jiří Půhoný mohl náskok svého celku navýšit, ale na domácího muže s maskou si nepřišel. Rebelové pak měli dvě přesilové hry hned za sebou. Ta první moc úspěšná nebyla, zato napodruhé se již Kotlina radovala. Obránci hostů neodklidili Štůralou vyražený puk a ten se od brusle jednoho z hráčů odrazil na hokejku Davida Stacha, jenž z první propálil rozhozeného strážce dračí svatyně. Šumperští měli hned několikrát štěstí, že měli Tomáše Štůralu v zádech. Lukáš Havel se snad čtyřikrát dostal před jeho klec, ale ani jednou jeho beton nepřehodil. Na druhé straně zaměstnal domácí obranu Tomáš Brunec, ale jeho střela šla jen vedle Kacetlovy tyče.

Snový start do prostřední části ze strany Rebelů zabrzdila Pláškova penalta

Domácí začali druhou periodu výtečně. Hned z první vážnější šance udeřili. Nejprve, pravda, přestáli přesilovku soupeře, ale pak se rozjel jejich brankostroj. Jako první se za Štůralova záda trefil Roman Maliník, který po nahrávce Jana Zdráhala přehodil ze spodku pravého kruhu betony gólmana ve žlutém. Hned nato se bryskní nahrávkou blýskl Tomáš Kolafa, který vyslal do brejku Lukáše Havla, jenž se s ničím nepáral, položil si maskovaného muže hostů a následně bravurním blafákem spustil na tribunách obrovskou salvu nadšení. Domácí pak mohli udeřit v přesilovce, ale Jan Zdráhal ztečoval Polodnovu nabídku jen do ochranné sítě. Krátce po skončení početní výhody ale přenechal Lukáš Endál puk Ondřeji Stehlíkovi a ten střelou od mantinelu zaskočil nepříliš koncentrovaného Štůralu. Šumperk pak snížil díky povedenému trestnému střílení Karla Pláška. Ten se s ničím nepáral a střelou k tyči snížil. V závěru třetiny byla hra často kouskovaná vyloučeními. Přesto byli aktivnější domácí, ale pověstného „bůra“ nedovršili.

Domácí si svůj triumf ohlídali

Třetí třetinu začala dobrá akce Jana Bergera, ale ten ztroskotal na připraveném Tomáši Štůralovi. Krátce po startu pak skončilo střetnutí pro Lukáše Havla, jenž dostal osobní trest do konce utkání za nesportovní chování. Havlíčkobrodským se nedařilo najít recept na připravenou obranu Draků, ale když už se dostali před branku, bylo živo. Bohužel ale Štůralovy tyče byly od jisté doby zakleté. Šumperk se ve druhé půlce periody osmělil a zásobil Ondřeje Kacetla prací. Střela Jana Tesaříka se sice mezi tyče nevešla, ale proti Jiřímu Půhonému už musel domácí muž s maskou vytáhnout bravurní zákrok betonem. Moravané se ale k závěrečnému tlaku nakonec nedostali a sami málem inkasovali. V poslední půlminutce se přeci jen odjel Štůrala na střídačku, ale hosté se nedokázali prosadit, a tak skončilo utkání spravedlivým vítězstvím Rebelů 4:2.

Richard Cachnín (HC Rebel Havlíčkův Brod): Naše mužstvo hraje v klidu od začátku. Byli jsme aktivním týmem. První třetina skončila 1:1. Nebýt v ní nemohoucnosti v koncovce, tak si myslím, že bylo utkání rozhodnuté. Ve druhé třetině jsme třemi brankami převrátili vedení na svojí stranu. Chtělo to ale hrát ještě trochu více dopředu, pobavit diváky. Nakonec jsme vyhráli 4:2. Ve druhé třetině se to vlastně zlomilo. myslím si, že jsme dneska zaslouženě vyhráli.

Radek Kučera (HK Hokej Šumperk 2003): My jsme samozřejmě věděli, co nás tady čeká. Na tenhle zápas jsme se připravovali. Začali jsme dobře v první třetině, ta ale pak skončila 1:1, díky vlastním chybám. Během druhé třetiny jsme nedodrželi, co jsme si řekli v kabině. Soupeř nás za to pak bohužel potrestal. Pak jsme se snažili s výsledkem něco udělat. Vyšlo nám to trestné střílení. Během třetího dějství jsme se s výsledkem snažili něco udělat, ale bohužel, nezvládli jsme to.