Draci ztratili skvěle rozehraný zápas, domů se vracejí s prázdnou

Ladislav Vácha, Dominik Rejthar, sobota 19.1.2013
Hokejisté Šumperka se dnes večer představili na kluzišti posledního Berouna, kde určitě chtěli navázat na své výsledky z posledních zápasů, protože vyhráli třikrát v řadě. Z posledního vzájemného měření sil vyšli lépe Draci, kteří proti Medvědům získali v domácím prostředí všechny tři body. Body nutně potřebovali i Středočeši, kteří stále vězí na úplném dně prvoligové tabulky. Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří se ujali vedení. Moravané svůj náskok ještě navýšili a do poslední dvacetiminutovky šli se dvěma brankami k dobru. Beroun se ale nadechl k mohutnému obratu a třemi přesnými trefami nepříznivý průběh otočil. Šumperk tak odjíždí domů s prázdnou.
43.kolo sobota 19.1.2013
Medvědi Beroun 1933 - DRACI PARS ŠUMPERK
4:3
(1:2, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 8. Kaláb (Hrdel, Šulc), 49. Jonáš (Šulc), 53. Plichta (Přindiš, Kadlec), 55. Hrdel (Lenc) - 3. Meidl (Finsterle, Tesařík), 7. Vrdlovec (Novotný), 38. Vrdlovec (Staněk). Rozhodčí: Jílek - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 2:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:2. Diváci: -. Střely na branku: -. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3.
Sedláček (Benda) - Krejčí, Přindiš, Šulc, Kaláb, Knesl, Malý, Beňovič, Beneš - Kadlec, Hrdel, Plichta, Stromko, Jonáš, Fiedler, Doležal, Trojan, Čurda, Lenc, Polák, Kopec.
Štůrala (Vajner) - Pastor, Holík, Gewiese, Novotný, Sedlák, Tesařík, Bail - Brunec, Skoumal, Hulva, Staněk, Červenka, Plášek, Rufer, Matuš, Finsterle, Meidl, Vrdlovec, Hlinka

Do utkání mezi týmy z dolní poloviny tabulky vstoupil lépe tým Berouna, který hned od začátku přitlačil hosty do jejich třetiny a neustále útočil na jejich branku. K dispozici měli velmi brzo domácí přesilovku. Početní výhodu Medvědi nezahráli vůbec ale podle svých představ a dokonce dostali gól, který obstaral v 3. minutě bývalý hráč domácích RADEK MEIDL po zdařilém úniku. V 7. minutě navíc Šumperk ještě navýšil své vedení zásluhou DANIELA VRDLOVCE, jehož tečovanou střelu nedokázal zastavit domácí brankář Vojtěch Sedláček.

Medvědi ale rychle odpověděli zásluhou TOMÁŠE KALÁBA, který propálil tvrdou střelou brankáře Štůralu od modré čáry. Brzy vyrovnat mohl Jakub Stromko, brankáře Tomáše Štůralu ale nepřekonal. Do šancí se dostávali také hosté. Po chybě domácí obrany se ocitl Tomáš Brunec sám před brankářem Sedláčkem, který ale jeho pokus z blízkosti výborně chytil do své lapačky a udržel tak svůj tým v zápase.

V druhé části byl k vidění znovu velký tlak Berouna, který si dokázal vypracovat několik gólových šancí. Žádnou z nich nedokázali hráči Medvědů ale proměnit. A to hlavně díky skvěle chytajícímu brankáři Šumperka Štůralovi, který předváděl skvělé zákroky. Navíc hosté znovu odskočili v závěru třetiny na rozdíl dvou branek. Druhý gól v zápase přidal v 38. minutě DANIEL VRDLOVEC, který ve vlastním oslabení dokázal po přihrávce Staňka pěknou kličkou překonat domácího gólmana.

Na počátku třetí třetiny to vypadalo lépe pro Šumperk, který hrál ve velké pohodě. Velkou šanci měl hned dvakrát Hlinka, ale Sedláček předvedl bravurní zákroky a udržel svůj tým v zápase. To bylo ale již ze strany hostů ve třetí části vše. Ve 48. minutě napřáhl od modré domácí obránce Šulc, jehož střelu mířící mimo branku výborně tečoval DAVID JONÁŠ, Medvědi tak byli znovu v kontaktu. Šumperk následně zvýšil svoji aktivitu. V dobré šanci byl Červenka, ale na spolehlivého Sedláčka nevyzrál.

V 53. minutě se již domácí dočkali vyrovnání. Hráči Berouna skvěle rozebrali obranu soupeře, celou akci zakončil pěknou střelou MICHAL PLICHTA. Tlak Berouna s blížícím se koncem gradoval. Hned nadvakrát zkoušel překonat z blízkosti útočník Lenc brankáře Štůralu, který ho ovšem vychytal. Následně již se ale mohl Beroun radovat. Čtvrtý gól svého týmu a zároveň vítězný vstřelil v 55. minutě kapitán Medvědů ZBYNĚK HRDEL, který zužitkoval přesnou přihrávku Lence. V závěru si již Beroun vítězství bezpečně pohlídal.

Domácí tak v zápase vybojovali hlavně díky skvělému výkonu ve třetí části tři body. Beroun se tak posunul na předposlední příčku před Písek, který prohrál doma s Benátkami. Draci hlavně přišli o možnost stáhnout manko na pozici pro play-off.