Draci znovu doma pálili ostrými, Bobrům nasázeli osm branek

Jaroslav Svoboda, Dominik Mihailescu, sobota 9.12.2017
Chcete vidět góly? Choďte v Šumperku na hokej. Draci nastříleli v utkání 27. kola proti Valašskému Meziříčí 8 branek, v posledních čtyřech domácích vítězných zápasech nastříleli tedy 35 branek. A to je třetina všech gólů, které Draci rozdali soupeřům v rámci sezóny 2017/2018. Ovšem s Bobry se výhra nerodila lehce, hosté do poloviny zápasu kousali. Tentokrát však svěřencům Pavla Hulvy pomohly výrazně přesilové hry. Vítěznou branku si po krásné souhře týmu připsal útočník VLADIMÍR CINK.
27.kolo sobota 9.12.2017
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Bobři Valašské Meziříčí
8:1
(1:0, 4:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 2. Králík (Vymazal), 28. Cink (Půhoný, Sedlák), 28. Kovařík (Králík, Schejbal), 36. Půhoný (Cink, Gewiese), 38. Cink (Půhoný), 48. Půhoný (Vachutka, Sedlák), 53. Schejbal (Králík, Kovařík), 54. Hroch (Novosad, Sedlák) – 31. Hořanský (Pokorný, Báchor). Rozhodčí: Čuňočka - Novotný, Bubela. Vyloučení: 3:9. Využití: 4:1. Diváci: 625. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 8:1.
Lakosil – Geweise, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák – Muller, Králík, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Hroch, Vachutka, Fischer
Plšek (od 40. Bechný) – Hejda, Mikel, Horyna, Varga, Báchor, Váňa, Nadymáček – Brunec, Hořanský, Varga M., Studený, Pořický, Pokorný, Kývala, Varga D., Dvořák, Martiník, Daněk, Dalajka.

Šumperští hokejisté nastoupili do první periody velice dobře. Již ve druhé minutě otevíral skóre LUKÁŠ KRÁLÍK a hráči z podhůří Jeseníků jasně ukazovali, že soupeř to bude mít rozhodně těžké na ledě domácích. Draci si vytvořili v první části několik gólovek, ale Lukáš Plšek podržel svůj celek několika skvělými zákroky. Po tuto dobu byli hosté ještě ve hře.

V druhé části se ovšem spustil pověstný šumperský gólostroj. Ve 28. minutě jej rozjel VLADIMÍR CINK a hosté se už jen vezli. Za stavu 3:0 ještě dokázali Bobři snížit, ale nic platné to nebylo, protože Draci do konce periody přidali ještě další dva góly. Do šatny se šlo za stavu 5:1.

Do poslední třetiny Valašské Mežiříčí vyrukovalo s náhradním gólmanem v brance. Plšek tedy opustil klec a nahradil jej mladíček Daniel Bechný. Ovšem ani ten nezabránil dalším brankám šumperského celku. JIŘÍ PŮHONÝ otevřel střelecký list ve třetí třetině. Hosté v záěru utkání sršeli nedisciplinovaností, která byla potrestána. Draci navíc v zápase prosadili čtyřikrát z devíti přesilových her, což nám dává úspěšnost těsně pod 50%, a to je skvělé číslo. Šumperský celek nakonec zvítězil 8:1 a ukázal, že na domácím ledě hraje opravdu ve skvělé střelecké pohodě.

Pavel Hulva (Draci Šumperk): Podle mě jsme dnes zničili soupeře v přesilovkách, v nichž jsme dali asi čtyři nebo pět branek. I při hře v pěti proti pěti jsme byli lepší, několik samostatných úniků. Mohlo být klidně o výsledku rozhodnuto dříve, ale důležité je, že to pro nás dopadlo dobře. Výsledek 8:1 je možná pro soupeře až moc krutý, ale nám to teď jde, takže jsme chtěli využít každé šance na vstřelení gólu.