Draci zlomili odpor soupeře, vedeme 2:0!

Jaroslav Svoboda, neděle 4.3.2007
Š u m p e r k - Zcela jiný než první utkání celé série byl nedělní duel Draků se Šternberkem. Zapomeňme na deset branek, zapomeňme na brankostroj. Draci tentokrát již po pěti minutách prohrávali 2:0 a museli dotahovat náskok soupeře. Přesto to zvládli a téměř 2500 diváků se mohlo po utkání radovat z druhého vítězství v sérii. Hrdinou dne se stal Roman Meluzín, který si připsal do statistik dvě branky a jednu asistenci. Oproti prvnímu zápasu však Šumperk doslova vydřel cennou výhru a ke středečnímu duelu do Šternberka pojedou Draci s vedením 2:0 v sérii.
ČF2 neděle 4.3.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - HC TJ Šternberk
4:2
(1:2, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 19:42 Meluzín, 31:39 Novosad (Holík), 37:55 Meluzín, 45:16 Bařica (Meluzín, Stráňovský) - 3:49 Dvořák (Dobrý), 4:59 Dobrý (Faltýnek). Rozhodčí: Hradil - Mlčoch, Velinský. Vyloučení: 13:18, navíc Stejskal (SUM) 10 minut, Hradecký (STE) 10 minut a Hruška (STE) 2x10 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2400. Průběh utkání: 0:2, 4:2.
Tihlář - Loužek, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Stráňovský - Novosad, Kučera, Čížek - Kratěna, Ohnutek, Stejskal - Antonovič, Meluzín, Bařica - Dostál
Pekař - Stříteský, Hruška, Jurák, Špidla, Anděl, Dobrý, Ondrušek, Šimek, Čuřík, Mikeš, Hradecký, Horák, Dvořák, Faltýnek, Zima, Poledna, Cik, Dalloš

Zatímco v prvním utkání potřebovali hosté na úvodní gól zápasu 39 vteřin, tentokrát jim to trvalo trošku déle. O to více však byl jejich úder silnější. Ve druhé minutě nejprve nepropálil Pekaře Ohnutek, pak si již slovo vzali hosté a otevřeli skóre. Dvojice Dobrý - Dvořák si vyměnila kotouč v rohu kluziště, Dvořák pak nahodil touš před branku a tam se od bruslí Radka Tihláře dostal puk až do sítě. Za 61 vteřin se hosté radovali podruhé. Na Tihláře vyzrál Dobrý a s Draky to vypadalo velmi špatně. Šumperk zbraně nesložil, jenže marná byla tentokrát snaha Draků dostat se do některé větší šance. A když už se tak postupem času začalo i dařit, tak byl Pekař na místě. Ke všemu zlu se pak přidaly i nepřesné výroky rozhodčích, kteří v posledních pěti minutách první dvacetiminutovky doslova rozproudily vášně na tribunách. Leč Šumperk se nakonec dočkal ještě šťastnější branky než Šternberk. Roman Meluzín nahodil kotouč na Pekaře a po několika pokusech odehrát kotouč do bezpečí hosté prakticky snížili sami. Do konce první třetiny chybělo 18 vteřin a jak se ukázalo, pro další vývoj zápasu byl tento gól nejspíš klíčový.

S přibývajícími minutami se také měnilo utkání ve stereotypní obrázek dobývání hostující svatyně. Šternberk tentokrát upustil od své ofenzivnější hry, Draci tak útočili nejčastěji do plných. Na co však hosté začali doplácet byla nedisciplinovanost. Trestná lavice Šternberka se začala plnit, Draci však v první polovině druhé třetiny přesilovky ještě využít nedokázali. Další početní výhodu přerušil faul kanonýra prvního zápasu Stejskala, který za vražení dostal i deset minut a druhá formace se tak na velkou část zápasu rozpadla. Šumperk se přesto vyrovnání dočkal. V čase 31:39 využil další z přesilovek Zdeněk Novosad a utkání začínalo sice od nuly, ovšem tentokrát ve zcela jiném obrázku hry. Šumperk se tlačil i nadále za vítěznou brankou, hosté často hrozili po rychlém přechodu pásma. Tihlář i Pekař však skóre drželi. Až v čase 37:55 udeřilo potřetí do branky Šternberka. Kotouč sebral Roman Meluzín, přejel modrou, napřáhl a rozhodl. Od tohoto okamžiku se chvílemi na ledě i kromě hry válčilo, důrazu a tvrdosti někdy bylo až příliš i pro rozhodčího a tak se nebylo divit, že se na lavicích pro hříšníky začala tvořit i slušná menšina hokejistů toho či onoho mužstva.

Definitivní rozhodnutí však měla přinést až poslední třetina. V jejím samotném úvodu se počtvrté v zápase odporoučel na trestnou Josef Mikeš, Draci však jeho sekání nepotrestali. Až necelou minutu po jeho návratu zasáhla do historie zápasu opět třetí formace. Roman Meluzín vyzval ke skórování Dušana Bařicu a ten se nemýlil. Velmi slušně zaplněný stadión chtěl vidět další branky, místo toho se však dočkal typického utkání pro play-off. Hosté za nepříznivého stavu nasadili do hry i nasazení, bojovnost a tvrdost, což vedlo i k častějšímu vylučování. V čase 50:02 dostal Dostál dvě minuty za hákování, na druhé straně však musel na trestnou i Pavel Hruška za nafilmovaný pád. Šternberský hokejista však verdikt rozhodčího Hradila příliš s nadšením nepřijal, během okamžiku si k dvouminutovému trestu řekl i o dvě desítky a musel do sprch. Draci si v závěru vítězství pohlídali, obě mužstva si ještě vybrali oddechový čas a hosté se dokonce pokusili o power-play, leč neúspěšně. Šumperk i podruhé doma zvítězil, do Šternberka ve středu míří s vedením 2:0 v sérii a má tudíž, řečeno tenisovou terminologií, tři mečboly!