Draci vypráskali Rebely 7:3!

Luboš Heider, Jaroslav Svoboda, úterý 30.8.2011
Š u m p e r k - Draci i nadále drží svojí domácí neporazitelnost, když dokázali vrátit Havlíčkovu Brodu porážku přesně stejným výsledkem - 7:3. Asi nikdo by po prvních deseti minutách neodhadl konečný výsledek zápasu. Rozhodla druhá třetina, ve které Šumperk vyhrál 4:1. Dvěma brankami se blýsknul Jakub Hulva a Tomáš Brunec.
příp. úterý 30.8.2011
DRACI PARS ŠUMPERK - BK Havlíčkův Brod
7:3
(1:1, 4:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 16. Hulva (Matějka, Křetínský), 27. Hulva (Vrdlovec), 28. Velecký (Mičulka, Haas), 30. Brunec, 39. Brunec (Vrdlovec, Ondráček), 45. Křetínský (Meluzín), 60. Vrdlovec (Mičulka, Ondráček) - 13. Hadrava (Polodna, Rytnauer), 25. Meidl, 53. Rytnauer (Zábranský, Hadrava). Rozhodčí: Přikryl - Matěj, Trunečka. Vyloučení: 9:10, navíc Polodna (HBR) 5 + do konce utkání za vražení. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 800. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:3, 7:3.
Štůrala - Křetínský, Ondráček (C), Drtil, Novotný, Sedlák, Tesařík, Zacpálek, Navrátil - Brunec, Skoumal, Meluzín, Hulva, Haas, Cink, Matějka, Vrána, Velecký, Vrdlovec, Mičulka
Suchan - Yindiphol, Koma, Sova, Zítka, Poskočil, Novotný, Němec, Musil J., Hadrava, Polodna, Rytnauer, Meidl, Semorád, Stehlík, Musil P., Zábranský, Fiedler, Varga, Štěpánek, Szliva

Na domácí Draky čekal před zápasem nelehký úkol, když před vlastním publikem museli napravovat dojem po nevydařeném turnaji v Trutnově. Hosté naopak přijeli odpočatí, psychicky v pohodě, se šesti výhrami v řadě.

Kouč domácích Radek Kučera v zápase oželel duo Holík - Červenka, které si střihlo zápas v třineckém dresu proti Zlínu. Náhradou byl třinecký Lukáš Mičulka, který odvedl sympatický a bojovný výkon. Úvod utkání však přinesl rozpačitou podívanou, která jakoby korespondovala s trápením fotbalového Baníku, který v té samé době o pár metrů vedle hájil vedení nad divizním Šumperkem v rámci poháru FAČR. Hned v úvodu se zaplnily i obě strany trestné lavice, aby ve třetí minutě při hře čtyř proti čtyřem pálil nepříjemně Zábranský, puk z jeho hole jen těsně minul šumperskou klec.

Rozpačitý výkon obou týmů přinesl jen několik náznaků příležitostí, více však nepřesnosti a neúspěšné pokusy o přechod do útočného pásma. Až ve třinácté minutě se diváci dočkali vzruchu na ledě, z čehož Rebelové vytěžili vedoucí gól zápasu. Polodna našel najetého Hadravu, který nedal Štůralovi žádnou šanci. Podruhé v zápase pak diváci viděli hru ve čtyřech na obou stranách, tentokrát si v ní tlak vypracovali domácí. Zacpálkovu ránu ještě Cink tečoval pouze do Suchana, vzápětí se domácí dočkali. Od hrazení našel přesnou kolmicí Matějka Jakuba Hulvu a elitní šumperský střelec zapíchl puk přímo pod břevno.

Domácí pak po zbytečném Polodnově hákování hráli přesilovku, v ní toho však moc nevymysleli, na druhé straně pak měl šanci i novic v havlíčkobrodském dresu Jaroslav Koma. Třetinu uzavřela Veleckého střela nad.

Do druhé třetiny naskočili aktivněji Draci, střeleckou pozici si ale nevypracovali. Pak došlo na další hru čtyř proti čtyřem, protože na trestnou odcestovali Vrdlovec s Meidlem. Marná snaha šumperských hokejistů o vypracování si střelecké pozice vzala za své při rychlém útoku Rebelů. Z trestné lavice se vrátil Václav Meidl, u mantinelu získal kotouč, rozjel individuální akci a zakončil ji skrze Štůralu. Hosté znovu vedli, ale domácí jakoby tento vývoj nakopl.

O dvě minuty později totiž Šumperk vyrovnal, zatímco se do ochozů hrnuly davy fanoušků z právě skončeného utkání fotbalového poháru, tak Vrdlovec namazal Hulvovi, který bekhendem vykoupal Suchana. Uběhlo pak 21 vteřin a šumperský hurikán potřetí udeřil. Mičulkovu ránu Suchan pouze vyrazil a Velecký z brankoviště skóroval. Aby toho nebylo málo, tak hostující Sova musel zachraňovat další stoprocentní šanci domácích faulem, na který navázala přesilovka Draků.

Ti v tempu nepolevili a hnáni nadšeným publikem zahodili své šance Cink i Křetínský. Zaskočení hosté se pak Poskočilem dopustili dalšího faulu a v dvojnásobné přesilovce se Draci již prosadili. Brunec ve 30. minutě nadvakrát protlačil puk skrze betony Suchana a Šumperk se dostal do vedení 4:2.

Naladění fanoušci rázem hnali Draky na další zteč havlíčkobrodské branky a na přípravné utkání nevídaná atmosféra přidala i tempu hry. Ve 32. minutě přesto musel při nebezpečném výpadu Rebelů hasit požár Štůrala, aby z protiútoku po krásné Mičulkově přihrávce na druhé křídlo pálil bez přípravy Haas, ale Suchan fantastickým přesunutím v brankovišti zachránil hosty. O pár vteřin později tentýž muž ve starém typu brankářské masky vychytal Veleckého a s Rebely to vypadalo v této fázi zápasu všelijak, jen ne dobře.

Nadšeně hrající domácí pak měli na holi další branku, jenže ve stoprocentní šanci zastavila Draky píšťalka rozhodčího, který si všiml nadměrného počtu šumperských hokejistů na ledě. Jenže Rebelové svou přesilovku doslova promarnili. Ve 37. minutě mohl Brod vrátit do hry Fiedler, ale v těsné blízkosti minul. Přesto se do sirény diváci další branky dočkali, ovšem ke škodě hostů do Suchanovy branky. Vrdlovec namazal Bruncovi, ten si zkušeně najel mezi kruhy a přesnou ránou k tyči zvýšil již na 5:2.

Naprosto zbytečné emoce pak vnesl do závěru třetiny hostující Petr Polodna, který mimo hru u mantinelu poslal hlavou na hrazení Mičulku. Za likvidační zákrok dostal po právu i přes své nepochopitelné protesty pětiminutový trest a musel navíc do kabin.

Dlouho pak Šumperk v nabídnuté přesilovce dotíral na brodskou branku. Vrdlovec ve složité situaci s pukem pod bruslemi nedokázal zakončit do opuštěné branky, další bomby domácích pak pochytal Suchan a nebo skončily mimo. Až ve 45. minutě se Šumperk dočkal. Křetínského nahození neměl Suchan díky klubku hráčů před brankoviště šanci vidět, takže kotouč z hole zkušeného zadáka zapadl k tyči. Vzápětí Suchan vychytal v obrovské šanci Veleckého, hned poté v ideální pozici těsně minul Haas.

Tlak Draků narůstal vrcholu, Zábranský navíc dostal dvouminutový trest, avšak paradoxně přesilovka domácí tým trošku uklidnila. Hosté pak za polevení v aktivitě potrestali, když Rytnauer zatloukl po dobré Zábranského přihrávce kotouč do prázdné branky. V 55. minutě dostal od Tesaříka dobrou přihrávku Cink a z pravého křídla zkoušel dobře pálit na rameno Suchanovy ruky, ve které má havlíčkobrodský brankář lapačku. Zkušený gólman na poslední chvíli kotouč vyrazil. Přesto se Šumperk ještě dočkal. Při sérii třech vyloučení museli v závěru domácí hrát ve třech, načež si hostující tým vzal timeout a vybral si oddechový čas.

Suchana pak trenér Novák stáhl z branky, aby si ozkoušel tým power-play, navíc při hře 6 na 3. Jenže po prohraném bully se ke kotouči dostal Vrdlovec a bývalý Rebel přes celé kluziště pečetil domácí výhru.