Draci v závěru připustili drama, Šumperk ovšem vyhrál

Jaroslav Svoboda, neděle 19.11.2006
Šumperští hokejisté dlouho jasně ovládali průběh dnešního zápasu, ovšem na závěr připustili soupeře ke slovu a dopustili drama. Draci po dvou třetinách vedli již 5:1, na začátku třetí třetiny však Tomášek pochytal několik obrovských šancí soupeře a ten poté dvakrát udeřil. Případná power-play se však nekonala, v závěru totiž ujíždějícího Hajase fauloval Stříteský a Draci tak mohli slavit návrat na trůn. Třemi nahrávkami se blýskl Radek Kučera, jistý výkon podal v útočně hraném zápase i brankář Radek Tihlář.
19.kolo neděle 19.11.2006
DRACI PARS ŠUMPERK - HC TJ Šternberk
5:3
(2:0, 3:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 6:19 Kukol (Kučera, Novosad), 11:45 Ohnutek (Antonovič), 26:45 Kočara (Ohnutek, Kratěna), 32:35 Martinka (Kučera, Novosad), 34:59 Kališ (Kučera) - 22:59 Mikeš (Faltýnek), 51:42 Fiala (Hradecký), 55:04 Hradecký (Hruška). Rozhodčí: Venglář - Ondra, Vengřín. Vyloučení: 8:10. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1700. Střely na branku: 48:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:3.
Tihlář - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček - Novosad, Kučera, Martinka - Kratěna, Ohnutek, Kočara - Dostál, Meluzín, Antonovič
Tomášek - Stříteský, Rybníkář, Hruška, Jurák, Fiala, Dobrý, Smolík, Vích, Mikeš, Hradecký, Horák, Faltýnek, Zima, Poledna, Dalloš

Největší letošní návštěva mohla od začátku utkání sledovat vyrovnaný průběh. Hosté přijeli s odvážnou útočnou hru a několikrát se dostali před Tihláře, jenže ten největší šance vykryl. Prosadili se tak domácí. Ti hráli přesilovou hru a pustili se do kanonády na branku Tomáška. Ten pokryl několik střel, vyražený puk pak po ose Novosad a Kučera doputoval na modrou ke Kukolovi a ten z první propálil celé klubko hřáčů. Na začátku deváté minuty měli hosté výhodu přesilovky pět na tři a hráli ji téměř plné dvě minuty, pětkrát nebezpečně pálili na Tihláře, ovšem šumperský brankář potvrdil výtečnou formu posledních dnů. A tak opět udeřilo na druhé straně. Antonovič vybojoval za brankou kotouč a hned jej poslal mezi kruhy. Zcela volný Ohnutek si ještě zpracoval kotouč, naznačil Tomáškovi blafák a pak elegantně skóroval. Šumperk se ocitl na koni a byl jasně lepším týmem. Nebezpečně pálil Kučera a následně dvakrát Holík, jenže hostující brankář držel svůj tým nad vodou. V polovině 16. minuty museli Draci opět do tří, ale ani tentokrát se Šternberk neprosadil. Na druhé straně pak pálil Antonovič, ale Tomášek byl opět úspěšný.

Úvod druhé třetiny vyšel hostům. Ondráček vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění a hosté trestali. Josef Mikeš snížil na 2:1. Tento okamžik však nakopl domácí a ti druhou třetinu ovládli. V čase 26:45 tečoval Ohnutkovu ránu Kočara a Draci vedli opět o dvě branky. Rozjetý Šumperk se tlačil i nadále do útoku a dočkal se dalších gólů. Ve 33. minutě se prosadil Martinka, který parádně zakončil únik a puk napálil bekendem pod břevno branky Tomáška. Ve 35. minutě pak Šumperk dokázal to, co se předtím dvakrát nepovedlo Šternberku - využil přesilovku 5 na 3. Kališ od modré propálil vše a zvýšil již na 5:1. I nadále byl Šumperk lepší, těsně před koncem třetiny navíc v oslabení ujel Martinka, ale Tomášek jej vychytal.

Doslova kanonádu na branku Tomáška spustili domácí ve třetí třetině. Hosté v obraně kupili chybu za chybou, leč Šumperk je netrestal. Sám před Tomáškem se nejprve ocitl Meluzín, jenže brankář jej vychytal. Úspěch slavil Tomášek i v následující minutě, kdy stejně tak vychytal Antonoviče a vše uzavřel parádní zákrok při pokusu Martinky. Postupem času Šumperk polevil v koncentraci a tempu a toho hosté dokázali využít. Nejprve snížil po Hradeckého přihrávce exšumperský Fiala, na začátku 56. minuty přidal Šternberk další branku. Prosadil se Jiří Hradecký. Jozef Zavadil si ihned vyžádal oddechový čas, jenže to Šternberk z tempa nevyhodilo. Soupeři se však již skórovat nepovedlo, Radek Tihlář několikrát pochytal pokusy hostů a Šumperk se radoval z další domácí výhry.