Draci v Brodě uhráli remízu 3:3, v dodatečných nájezdech pak neuspěli

Pavel Buňat, Jaroslav Svoboda, úterý 14.8.2012
Šumperští hokejisté mají za sebou druhé přípravné utkání letošní sezóny, oproti zápasu s polským Jastrzebie to však byli tentokrát oni, kdo odcházel z ledu jako tým, který po remíze v základní hrací době prohrál po následných nájezdech. Draci přitom v utkání vedli 2:0 i 3:2, nestačilo to. Dvěma góly se blýskl bodově v úvodu přípravy velmi aktivní Daniel Vrdlovec, třetí trefu přidal šest vteřin před koncem druhé třetiny odchovanec šumperského hokeje Pavel Prokopec. Výtečný výkon mezi tyčemi podal brankář TOMÁŠ ŠTŮRALA.
příp. úterý 14.8.2012
BK Havlíčkův Brod - DRACI PARS ŠUMPERK
3:3
(2:2, 0:1, 1:0 - 3:2)
Branky a nahrávky: 10. Polodna (Meidl), 18. Polodna (Meidl, Třetina), 50. Vondráček (Endál) - 2. Vrdlovec (Skoumal), 8. Vrdlovec (Cink), 40. Prokopec (Podešva). Rozhodčí: Vampola - Kubát, Kukeně. Vyloučení: 6:10. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3.
Dolejš - Knesl, Morava "C", Novotný, Protivný, Jelínek, Blažek, Ostrčil, Pavlík - Třetina, Polodna, Kontek, Vondráček, Endál, Ondráček, Blažek, Meidl, Wasserbauer, Štěpánek, Stehlík, Musil, Kostourek
Štůrala - Holík "C", Novotný, Vrána, Suchý, Mečiar, Bail, Tesařík, Vrtík, Gewiese, Rašner, Blinka, Škumát, Holinka, Haas, Hulva "A", Stoklasa, Cink, Vrdlovec, Skoumal, Brunec, Podešva, Prokopec

Šumperští hokejisté nastoupili do utkání v Havlíčkově Brodě s pořádnou vervou. Už ve druhé minutě se radovali z úvodní branky. Po vyhraném buly v útočném pásmu a přihrávce od modré čáry neměl Daniel Vrdlovec problém zamést kotouč nad rameno mladého gólmana Rebelů. Krátce nato sice domácí zahrozili v situaci dva na jednoho, skvěle ujížděli Musil se Štěpánkem, ale nepodařilo se jim dotlačit puk za Štůralu, a tak přišel trest. Daniel Vrdlovec rozjásal skupinku hostujících fanoušků podruhé, když najel do pásma a z pravého kruhu zápěstí střelou vymetl prostor u bližší tyče Doješovy branky. Rebelové nesložili zbraně a naopak se za nepříznivého stavu vší silou vrhli do útoku. Srovnat mohl prakticky Lukáš Edál, který dvakrát neúspěšně jel osamocen na Štůralu. Poprvé minul, podruhé gólman hostí fantasticky zasáhl vyrážečkou. Gól přišel až po krásné akci Václava Meidla. V útočném pásmu obehrál dva zadáky a na druhé vlně našel najíždějícího Petra Polodnu, jenž měl už jednoduchou úlohu. Příval útočních akcí domácích borců nekončil. Při přesilové hře v závěru třetiny přišlo zasloužené vyrovnání. Meidl zpoza branky opět namazal před brankoviště osamocenému Petru Polodnovi, ten před sedícím Štůralou přesně zamířil ke vzdálenější tyči.

Vysoké tempo hry z první dvacetiminutovky v té druhé ustalo. Oba týmy ostřelovaly brankáře již méně nebezpečnými pokusy. V úvodních minutách zahrozila pouze dvojice Knotek-Stehlík. Druhý jmenovaný byl v situaci dva na jednoho tísněn obráncem, a tak před přesouvajícím se Štůralou prostor mezi tyčemi minul. V polovině utkání zahrozil ještě Martin Ondráček, když prošel kolem obránce a ztroskotal až na zákroku ramenem hostujícího gólmana.
Na druhé straně následně Filip Stoklasa zahodil do té doby největší šanci druhé třetiny. Samostatný úprk zlikvidoval brankář Dolejš reflexivním zákrokem betonem. I následující minuty přinesly vzrůstající počet šancí. Tomáš Štůrala například zachraňoval nerozhodný stav po Kostourkově dorážce téměř až na brankové čáře. Diváci se nakonec gólu dočkali šest vteřin před druhou sirénou. Po pořádném závaru před domácí brankou se k dorážce z bezprostřední blízkosti dostal Pavel Prokopec a kotouč dokázal propasírovat za ležícího Dolejše.

V úvodu třetí části mohli Draci zvýšit svůj náskok. Z rohu kluziště přes obránce Moravu přihrál Haas na úplně volného Mečiara. Tomu však kotouč na holi poskočil a nakonec se do zakončení ani nedostal. Po sérii dvou přesilových her se v 50. minutě po delší odmlce do výrazné šance dostali i domácí. A hned slavili úspěch! Po nahození Endála se k odraženému puku od Štůralovy výstroje dostal Roman Vondráček, načež jej z první zametl do branky.
situace na ledě se po vyrovnávací brance pořádně přiostřila. V následující minutě utkání okořenil pěstní souboj Třetiny s Mečiarem. Rebelové navíc brzy mohli jít do vedení. Od mantinelu si před branku sjel Kostourek, jenže jeho pokus do protipohybu vystihl Štůrala mrštnou lapačkou.
V závěrečných minutách už se skóre nezměnilo. Blízko k tomu sice byl domácí Meidl, který zakončoval poté, co brankáři Draků vypadl puk z lapačky. Trefil však jenom boční síťku.

Utkání tak po šedesáti minutách skončilo spravedlivou remízou. Vedle dvougólových střelců Vrdlovce a Polodny hráli velkou roli oba brankáři. V pozápasových nájezdech se více dařilo tomu havlíčkobrodskému, který ze čtyř pokusů za svá záda propustil dva. Trefili se Škumát s Hulvou. Za Havlíčkův Brod úspěšně nájezdy zakončovali tři hráči – Stehlík, Vondráček a Třetina.