Draci trápili favorizovaný Vsetín, ten se rozjel ve třetí třetině

Jaroslav Svoboda, Radek Bařina, středa 19.10.2016
Šumperští hokejisté prožili parádní vstup do utkání 11. kola 2. hokejové ligy skupiny Východ na ledě jasného favorita ze Vsetína, závěr však byl bohužel plně v režii domácích. Vsetín nakonec zvítězil vysoko 7:3. Bodově dobré utkání odehráli Daniel Hroch a obránce JAKUB ĎURKÁČ, který vstřelil gól a na další přihrál. Bylo to však bohužel málo. Šumperk tak neuspěl ani ve druhém utkání hraném v řadě na Valašsku.
11.kolo středa 19.10.2016
VHK ROBE Vsetín - DRACI PARS ŠUMPERK
7:3
(2:2, 1:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 10. Finsterle (Kucharczyk), 15. Ostrčil (Kucharczyk), 37. Čech (Zúbek), 43. Kajaba (Šilhavý, Čuřík), 53. Kajaba (Šilhavý), 55. Čuřík (Vávra), 58. Kolařík (Kucharczyk) – 5. Hroch (Ostřanský), 6. Fischer (Ďurkáč, Hroch), 33. Ďurkáč (Řezáč, Hroch). Rozhodčí: Koziol – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: . Diváci: 1881. Střely na branku: doplníme. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 7:3.

Šurý (6. Hromada) – Mojžíš, Ostrčil, Janáček, Hryciow, Žák, Kobylík, Stuchlík, Vrba – Kolařík, Vávra, Kucharczyk – Finsterle, Čech, Pokorný – Zúbek, Čuřík, Hořanský – Daněk, Šilhavý, Kajaba
Zavadil – Drtil, Sedlák, Janota, Navrátil, Řezáč, Ďurkáč, Tomek – Matějka, Vymazal, Vachutka - Sedláček, Ostřanský, Pavlovský - Cink, Hroch, Fischer - Langr, Brida

Do duelu se Šumperkem sice vstoupili aktivněji Vsetínští, z úvodního platonického tlaku ale větší příležitost nevytěžili, a tak to byli hosté, kdo šel překvapivě do vedení. V čase 4:51 Draci podruhé v zápase prolétli s pukem do útočného pásma, rozjetý Daniel Hroch se protáhl kolem obránce a z pravého křídla prostřelil Šurého. O 20 sekund později bylo favoritovi ještě hůř. Nahození od modré Šurému vypadlo a nikým nehlídaný Radek Fischer dorazil touš za brankovou čáru.

Na ledovou sprchu zareagovali domácí trenéři výměnou brankáře, Šurého nahradil Petr Hromada. Zaskočení Valaši se vzpamatovávali pomalu, v 10. minutě se však přeci jen dočkali snížení. Najíždějící Lukáš Finsterle dostal zpoza brány přesný pas od Kucharczyka a po ledě překonal Zavadila. Srovnat mohl VHK o chvíli později při vlastní přesilovce, místo toho však málem znovu inkasovali. Vachutka totiž bez problémů obešel bránícího hráče VHK, bekhendovým zakončením si ale na Hromadu nepřišel.

V závěru přesilovky mohl Vsetín srovnat, Kolaříkovi se však před odkrytou brankou zamotal puk mezi brusle. Domácí toho ale litovat nemuseli, o pár vteřin později se totiž gólu přeci jen dočkali. Navrátilec do sestavy Radim Ostrčil nahodil puk od modré, Zavadil přes projíždějící hráče nic neviděl a kotouč spatřil až ve chvíli, kdy se třepotal v jeho síti. Krátce na to mohli jít Valaši dokonce do vedení. Po střele domácího hráče vypadl Zavadilovi puk z výstroje, na brankové čáře ale zastavil jeho cestu do sítě hostující obránce. Do kabin tak celky odcházely za stavu 2:2.

Úvod druhého dějství patřil Drakům. Ti vytvořili několik nebezpečných závarů a jejich nápor vyvrcholil ve 23. minutě šancí Matějky. Ten ze vzduchu usměrňoval puk za Hromadova záda, domácí gólman ale dokázal touš vykopnout betonem. Poté se chopil iniciativy Vsetín a vytvořil si výrazný tlak. Vedení mu však nepřinesla nebezpečná střela Vávry, ani dvě šance Kajaby. Ten nejprve pálil z výborné pozice těsně nad a o pár sekund později sám před gólmanem neuspěl bekhendovou kličkou.

I v dalších minutách byl k vidění zajímavý zápas plný šancí, což dokumentuje dění ze 31. minuty. Nejprve pálil na odkrytou bránu Finsterle, jeho pokus ale s notnou dávkou štěstí zastavil Zavadil. Hned z protiútoku se sám na Hromadu řítil Matějka, bekhendem ale přestřelil, aby vzrušující střídání zakončil o chvíli později znovu Finsterle. Ten byl sám před Zavadilem, při bekhendovém zakončení jej ale zradil puk. Branky se tak Lapač dočkal až ve 33. minutě, radost z toho ale neměl. Střelu Jakuba Ďurkáče od modré Hromada neviděl, puk tak mohl nerušeně doplachtit za jeho záda. VHK ROBE mohl znovu vyrovnat ve dvou slepených přesilovkách. První z nich nevyužil, druhou už však ano. Zúbkovu střelu vyrazil Zavadil vysoko nad sebe a hlídkující Filip Čech poslal padající puk basebalovým úderem do sítě. I po druhé třetině tak svítilo na ukazateli nerozhodné skóre.

Do třetí třetiny stáhli domácí hru jen na tři útoky a nově sestavená formace Šilhavý – Čuřík – Kajaba poslala VHK hned při svém prvním střídání do vedení. Po dlouhém obléhání šumperské svatyně našel výborně hrající Šilhavý i s notnou dávkou štěstí hůl Reného Kajaby, který v neměl problém vyhnout se brankáři a zavěsit. Krátce na to mohli domácí zvýšit při přesilovce, Čuříkova střela se však jen otřela o tyč. Ani Šumperští však neskládali zbraně a několikrát nebezpečně operovali v okolí Hromady. Vytouženou šanci si sice vytvořili až ve 49. minutě, stála však za to. Ostřanský unikl domácí obraně, Hromadu sice nepřekonal, protože však byl při své akci faulován, nařídil rozhodčí trestné střílení. Ani reparát ale Ostřanskému nevyšel, ztroskotal totiž na Hromadových betonech.

O tři minuty později zhasly plameny dračích nadějí úplně. V přečíslení dva na jednoho posílal Vojtěch Šilhavý prudký pas Kajabovi. K tomu však nedoputoval, hostující bek si totiž puk nešťastně srazil do vlastní brány. V tu chvíli Šumperk odpadl a zbytek zápasu se tak proměnil ve vsetínské galapředstavení. Zavadil zlikvidoval řadu domácích příležitostí, dvakrát se však po puku natahoval marně. Nejprve Vávra našel zpoza brány Jakuba Čuříka, který zavěsil přesně nad lapačku a poslední slovo měl Jan Kolařík. Ten si narazil puk s Kucharczykem a pohodlně zakončil do prázdné brány. Díky povedené třetí třetině tak Vsetín porazil dobře hrající Šumperk 7:3.

Luboš Jenáček (Vsetín): Hrůzostrašný úvod. Dvě střely, dvě inkasované branky. Prohodili jsme gólmana, aby kluci dostali impulz. Petr Hromada následně podal velmi dobrý výkon. Snažili jsme se zápas rychle otočit. Zápas byl dlouho taková přelívaná. My jsme tlačili, soupeř přijel s taktikou hrát na brejky, což jim vycházelo. Byly situace, kdy Šumperk mohl dát i další branky. Naštěstí se nám podařilo srovnat. Zlom byl, když soupeř neproměnil trestné střílení a nám to naopak do branky napadalo a odskočili jsme. Na náš vkus byl zápas moc hektický, pro lidi asi dobré i co se hodně branek týče. Musíme hrát určité herní situace více zkušeně. Nenabízet tolik šancí soupeři. Dnes kluky musím pochválit za výborné nasazení po nevydařeném startu. Šli si za vítězstvím. Pokud hru v dalších zápasech trošku zklidníme, bude to ještě lepší.

Aleš Flašar (Šumperk): Kromě šesti minut ve třetí třetině jsme hráli výborně. Tam se lámal chleba. Neproměněné trestné střílení a vlastní branka kluky položila, poté se zápas dohrával. I tak jsme se ukázali v dobrém světle. Vsetín je silný tým, byl lepší, ale my dobře bránili, čekali na brejky a těžili jsme z toho. Podařil se nám ubránit nástup domácích a to bylo důležité. Škoda třetí třetiny, ta celá kazí celkový dojem, výsledek je nakonec hodně krutý. Kdybychom vyrovnali z trestného střílení nebo si nedali vlastní branku, tak to mohlo vypadat jinak. Máme mladý tým, někteří kluci ani vloni nehráli hokej a já byl na ně ve třetí třetině zlý, ale teď s odstupem času je chápu, že je inkasované branky zlomily. Hráli jsme dobře a vzdorovali silnému týmu. Nemáme se za co stydět, snad jen těch pár minut ve třetí třetině, jinak jsme v zápase hráli důstojnou roli.