Draci smetli Nový Jičín, poprvé mezi muži se trefil Pavel Prokopec

Jaroslav Svoboda, středa 26.1.2011
N o v ý J i č í n - Šumperští Draci se po delší době dočkali vítězství, navíc nečekaným způsobem. Na ledě tradičně nepříjemného Nového Jičína rozjeli střelecký koncert, který vyšperkovali sedmi vstřelenými góly. Zamrzí ovšem jediný inkasovaný gól, který výborně chytající Tomáš Štůrala inkasoval pouze 24 vteřin před koncem zápasu. Dvěma góly se blýskl Tomáš Brunec, svůj premiérový gól v seniorských soutěžích zaznamenal Pavel Prokopec. Draci do utkání sice naskočili s takřka kompletní obranou, ale z útočníků chybělo hned několik hráčů.
35.kolo středa 26.1.2011
HK Nový Jičín - DRACI PARS ŠUMPERK
1:7
(0:1, 0:3, 1:3)
Branky a nahrávky: 60. M. Chvostek (Zedník) - 13. Fischer (Prokopec, Novosad), 29. Brunec (Matějka, Cink), 29. Meluzín (Červenka, Holík), 31. Brunec (Sedlák), 47. Ambruz (Červenka, Meluzín), 54. Holík (Novosad, Fischer), 56. Prokopec (Novosad, Červenka). Rozhodčí: Šutara – Řezáč, Tuizal. Vyloučení: 7:7, navíc Tesařík (SUM) 10 minut nesportovní chování. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 312. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:7, 1:7.
Šrámek - Horák, Andrýsek, Hruška, Pelikán, Gulda, Slavík - Skaloš, Macháček, Částečka J. - Zedník, Pavlačka, Chvostek M. - Chvostek F., Toman, Tomášek
Štůrala - Sedlák, Ondráček, Holík, Navrátil, Tesařík, Novotný, Gewiese - Cink, Matějka, Brunec - Ambruz, Fischer, Meluzín - Novosad, Prokopec, Červenka

Tři náročná venkovní utkání v řadě měli na přelomu poloviny nadstavbové části před sebou šumperští hokejisté. Spekulace, zda i po nich vydrží šumperský tým na čele tabulky, byly rozmetány hned v úvodním duelu na ledě Nového Jičína. Šumperk vyhrál hladce 7:1, tedy stejným poměrem, jako v posledním vzájemném zápase.

Kouč Radek Kučera pak sice již takřka zkompletoval defenzivní řady, ale pro změnu postrádal několik útočníků - Jakuba Hulva, Marka Haase či nejlepšího ligového střelce Michala Veleckého. I tak se Draci rozstříleli.

Na první gól čekalo pár stovek diváků do třinácté minuty, kdy otevřel skóre Radek Fischer, který v posledních utkáních nedostával na ledě příliš prostoru, ovšem tentokrát se předvedl ve velmi dobrém světle. První třetinu Draci dohráli bez větších problémů s vedením na holích, následně pak rozjeli střelecký koncert.

Klíčovým pro vývoj zápasu se stala přesná polovina utkání. V ní Draci utekli na čtyřbrankové vedení, na čemž se dvěma góly podílel aktivní Tomáš Brunec. Během necelých tří minut se kromě něj trefil i Roman Meluzín. Od té chvíle bylo o osudu utkání prakticky jasno. Nalinkovaná režie sice ve druhé třetině další gól nepřinesla, pár šumperských věrných fanoušků na tribuně se dočkalo dalších branek v poslední třetině.

Od úvodních jejích minut byl Šumperk lepší, ale dočkal se až ve 47. minutě, kdy uspěl Martin Ambruz. Další dvě šance zahodil Adam Červenka, aby na 6:0 zvýšil v 54. minutě Aleš Holík, který znovu nechal procitnout svou neomylnou hůl. Následně jel sám na Šrámka Matějka, ale nedal. Přesto se Draci dočkali posedmé. Po Červenkově přihrávce se poprvé v seniorské kategorii prosadil Pavel Prokopec, který naposledy za Šumperk nastoupil v přípravě.

Hosté se pak soustředili i na čisté Štůralovo konto, které ale novojičínský odchovanec proti "svým" neudržel. Scházelo mu 24 vteřin, když se chvíli před koncem trefil Chvostek.

Šumperk uspěl v Novém Jičíně vysoko 7:1 a udržel si osmibodový náskok na čele tabulky. V dalším kole se v sobotu vydá na led Prostějova a náročnou šňůru zápasů na ledových plochách soupeřů zakončí v Havířově.