Draci si vezou z Hradce vánoční dárek, podařilo se jim prolomit neúspěšnou sérii venkovních zápasů!

Martin Schwarz, Tomáš Božek, středa 21.12.2011
H. K r á l o v é - V rámci třicátého pátého kola prvního hokejové ligy a zároveň posledního zápasu v roce 2011, se Salith Šumperk vydal na led nepříjemného soupeře z Hradce Králové, odkud měli Draci za úkol dovézt co největší překvapení a zpříjemnit si tak Vánoce. A povedlo se! Družina Radka Kučery po urputném boji na východu Čech dokázala přehrát svého soupeře. A to po samostatných nájezdech, které letos Šumperk skvěle zvládá, přestože na ně vůbec nemuselo dojít. Důležitou postavou prolomení neúspěšné venkovní série Draků byl TOMÁŠ SEDLÁK, společně s ním i skvělý gólman Tomáš Štůrala. Prvně zmiňovaný Sedlák si v utkání proti Hradci Králové připsal gól a asistenci. Konečný stav duelu HC VCES Hradec Králové – Salith Šumperk 2:3 po samostatných nájezdech, které stejně jako při domácím duelu s Hradcem rozhodli Daniel Vrdlovec s Jakubem Hulvou!
35.kolo středa 21.12.2011
Královští lvi Hradec Králové - DRACI PARS ŠUMPERK
2:3sn
(0:1, 1:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 35. Bendík (Tvrdík, Záhorovský), 60. Brož (Hendrich, Tvrdík) - 4. Holík (Vrdlovec, Sedlák), 24. Sedlák (Křetínský), 65. Vrdlovec Vyloučení: 10:8 . Využití: 0:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: . Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3 .
Čech - Čížek, Bendík, Čáp, Hendrich, Karlíček, Vágner, Roupec, Chmelíř - Kubeš, Tvrdík, Záhorovský - Valášek, Brož, Kadlec - Budínský, Koudelka, Moskal - Rytnauer, Macháň, Filip
Štůrala - Novotný, Holík, Drtil, Sedlák, Ondráček, Křetínský, Geweise - Plášek, Meluzín, Cink - Vrdlovec, Hulva, Brunec - Červenka, Velecký, Haas - Skoumal, Vrána

První třetinu vyhráli Draci

Vstup do zápasu vyšel lépe hostům - na konci třetí minuty byl vyloučen Kubeš a Draci hráli přesilovku, kterou po necelé minutě využili. Aleš Holík si sjel blíž k brance a přesnou střelou ke vzdálenější tyčce otevřel skóre zápasu - 0:1.

Na začátku sedmé minuty si první přesilovku zahrál i Hradec, ale hosté se dobře bránili a nepustili domácí tým do žádné vyložené šance. První velkou příležitost si Hradec vytvořil na konci deváté minuty, když Jiří Kadlec ujel po pravé straně a poslal kotouč napříč pásmem na Luďka Brože. Štůrala se však stihl včas přesunout.

V polovině jedenácté minuty z prostoru mezi kruhy střílel Martin Novotný, Čech musel zasáhnout pravým betonem. Hradec si pak zahrál další přesilovku, ale ani tato se mu vůbec nepovedla a Draci se bez větších potíží ubránili. Na konci sedmnácté minuty se za brankou skvěle uvolnil Luděk Brož a poslal přihrávku na úplně volného Kadlece, ten však střílel vysoko nad branku. Domácí měli v závěru třetiny více ze hry, ale další branka už nepadla a tak po dvaceti minutách vedli nejtěsnějším rozdílem šumperští Draci.

Ve druhé části padlo po jedné brance na obou stranách

Stejně jako první, tak i druhou třetinu začali lépe hosté. Po vyloučení Brože hrál Šumperk přesilovku a i když se mu v ní dlouho nedařilo, nakonec ji dokázal využít. Aleš Křetínský posunul puk na Tomáše Sedláka, který přesnou střelou od modré čáry poslal puk do růžku hradecké branky - 0:2.

Draci byli nadále aktivní a Hradec se bránil jen za cenu vyloučení. Jakub Čech ale všem střelám soupeře odolal, na druhé straně ve vlastním oslabení po střele Hendricha mohl dorážet Valášek, ale Štůrala byl na správném místě. O malou chvíli později hráli hosté další přesilovou hru, ale domácí se znovu dokázali ubránit.

V polovině druhé periody se však začala situace otáčet a Hradečtí začali hrát lépe. Na začátku 32. minuty po Kadlecově přihrávce střílel Valášek, ovšem Štůrala zasáhl lapačkou. Domácí stále útočili a přesně pět minut před koncem druhé třetiny se poprvé v zápase radovali. Při signalizovaném vyloučení vystřelil od modré čáry Ján Bendík a přesnou trefou nad Štůralovu lapačku poprvé rozveselil domácí příznivce - 1:2.

Hradečtí byli nadále lepším týmem a vytvářeli si velký tlak, ale Draci se dobře bránili a další branka už ve druhé části nepadla. Po dvou třetinách tak stále vedli hosté ze Šumperka.

Hradec vyrovnal dvacet vteřin před koncem třetiny

Do třetí třetiny oba týmy vstoupily v trochu nižším tempu, ale stále to byli domácí, kdo tvořili hru. Na začátku 44. minuty však po chybě Chmelíře jeli Draci tři na jednoho,ale Bruncova střela z velké dálky neměla šanci na úspěch.

Domácí se snažili o vyrovnání, ale i Draci se dostávali do příležitostí. V polovině 48. minuty se dostal do nadějné šance Daniel Vrdlovec, jenže Čech ho vychytal. Na druhé straně měl na hokejce vyrovnání Kubeš, ale Štůrala zasáhl betonem. O minutu později střílel Budínský a brankář Šumperka musel znovu zasahovat. Hradec měl velkou šanci srovnat v následné přesilovce, ale hosté se ubránili.

Asi největší možnost na vyrovnání měl na začátku 55. minuty Michal Tvrdík, který jel sám na Štůralu, ale ten ho nadvakrát vychytal. O chvíli později vyhodil Drtil puk mimo hřiště a Hradec hrál další přesilovku. Nejblíž vstřelené brance v ní byl Jiří Kadlec, ale nepodařilo se mu zpracovat skákavý kotouč a hosté se ubránili.

V poslední minutě vsadili domácí vše na jednu kartu a zkusili hru bez brankáře. To se jim vyplatilo, když dvacet sekund před koncem třetí třetiny dokázali vyrovnat. Jiří Hendrich vystřelil od hrazení a jeho ránu tečoval nad Štůralův beton Luděk Brož - 2:2.

Rozhodlo se až v nájezdech

Vítězná branka nepadla ani v prodloužení, ve kterém moc velkých šancí k vidění nebylo. Možnost rozhodnout měli Draci, když po vyloučení Záhorovského hráli přesilovku ve čtyřech proti třem, ale Hradec se ubránil. Rozhodovalo se tak v samostatných nájezdech.

V nich byli úspěšnější Draci, za které proměnili nájezd Daniel Vrdlovec i Jakub Hulva, za domácí naopak nedali Václav Čížek ani Luděk Brož. Šumperští Draci si tak udrželi stoprocentní úspěšnost, letos už pětkrát jejich zápas skončil nájezdy a pokaždé zvítězili. Hradec se musel spokojit pouze s jedním bodem.

Jiří Slabý (HC VCES Hradec Králové):
Otěže utkání jsme začali přebírat až v polovině utkání, kdy jsme soupeře tlačili a vytvořili si spoustu šancí. Nemohli jsme to došťouchat do brány, takže zaplaťpánbu aspoň za gól na 1:2, který nás dostal do hry. Ve třetí třetině už to bylo spíše o vůli. Chtěli jsme, ale když se nejvíc chce, tak to až tolik nejde. Naštěstí jsme dali gól v power-play. Prodloužení jsme pak chtěli rozhodnout, protože jsme věděli, že Šumperk má excelentní střelce a v nájezdech ještě neprohrál. To se bohužel nepovedlo. Každopádně soupeři gratuluji.

Radek Kučera (Salith Šumperk):
Do utkání jsme vstoupili ze zabezpečené obrany a úvod jsme zvládli tak, jak jsme si přáli. Druhá třetina nám ale nevyšla. Dostali jsme se pod velký tlak a měli jsme štěstí, že Hradec nesrovnal. Ve třetí třetině jsme museli trochu čarovat se sestavou, protože jsme měli spoustu zraněných. O to víc nás ale mrzí, že nám tam padnul gól dvacet sekund před koncem. Nájezdy už jsou vabank a tam už si člověk nevybere, za druhý bod jsme ale rádi.