Draci si nadělili dárek k Vánocům, Beroun porazili 5:2

Dominik Mihailescu, Martin Schwarz, sobota 21.12.2013
Šumperští hokejisté zvládli svoji dernieru v roce 2013 na jedničku. Draci dokázali porazit Beroun výsledkem 5:2. Největší zásluhu na to má šumperský bek TOMÁŠ SEDLÁK, kterému se povedly dva zásahy do svatyně Juraje Šimbocha. Právě gólman hostů byl vyhlašen nejlepším hráčem zápasu Medvědů. Za domácí se také dokázal prosadit Zdeněk Okál či Lukáš Žalčík. Skóre uzavřel parádně a zkušeně Karel Plášek. Třešničkou na dortu byla Vánoční nadílka. Každý z hráčů Šumperk nalezl pod stromečkem dárek.
35.kolo sobota 21.12.2013
DRACI PARS ŠUMPERK - Medvědi Beroun 1933
5:2
(2:2, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Sedlák (Staněk, Moskal), 18. Sedlák (Holík, Půhoný), 31. Okál (Sedlák, Holík), 49. Žálčík (Plášek), 59. Plášek (Holík) – 3. Marek (Pulpán), 15. Kubeš (Ondráček, Divíšek). Rozhodčí: Mrkva, Schmejkal - Reich, Štěpán. Vyloučení: 8:8 navíc Hrdel 10 minut + do konce utkání (nesportovní chování). Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 961. Střely na branku: 42:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2.
Štůrala – Novotný, Holík, Sedlák, Dudáš, Tesařík, Geiwese – Haas, Plášek, Půhoný – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Okál, Červenka – Cink, Skoumal, Kucsera
Šimboch – Látal, Jebavý, Špelda, Růžička, Kužel, Kolařík, Sklenička – Půlpán A., Hrdel, Marek – Stránský, Strnad, Vrdlovec – Ondráček, Kubeš, Divíšek – Markulinec, Matějka, Půlpán T.

První hokejová liga nabídla poslední kolo, které se odehrálo ještě před Vánocemi a před koncem starého kalendářního roku 2013. Šumperk na svém ledě v rámci 35. kola přivítal Medvědy Beroun, jež se potřebují dostat z dlouhé série proher. A kádr ze středočeského města nezačal vůbec špatně. V první minutě ještě sestava Salithu odolávala, avšak hned o několik vteřin později zamířil na trestnou lavici domácí hokejista, po jehož vyloučení se v přesilové hře prosadil Jakub MAREK.

Také Draci dostali možnost početní výhody, ale nevyužil ji. Když ale běžela na světelné tabuli 7. minuta, už muži ve žlutých dresech zvedali ruce nad hlavu, puk za Šimbocha poslal Tomáš SEDLÁK. To nebylo vše, byla 15. minuta a střelou k tyči překvapil Štůralu Vladislav KUBEŠ. Na jeho branku dokázal necelých sto osmdesát vteřin před sirénou reagovat druhou trefou v zápase Tomáš SEDLÁK. Úvodní perioda končila za stavu 2:2.

Druhá část přinesla zpočátku vyrovnaný hokej a delší dobu se čekalo na branku. Fanoušci sledovali hokej v prostření třetině bez gólu až do 31. minuty, kdy poprvé v zápase poslal domácí výběr do vedení Zdeněk OKÁL zakončením z velkého úhlu. Ještě nekončila perioda s pořadovým číslem dva a publikum na zimním stadioně v Šumperku se radovalo znovu. Karel Plášek vyslal do úniku Lukáše ŽALČÍKA a ten už si skvěle poradil se svým zakončením do horní poloviny branky. Tým Radka Kučery odcházel do kabin s dobrým náskokem 4:2

Beroun musel po celý zbytek utkání dotahovat a to samozřejmě nebylo příjemnou záležitostí. Přestože hosté dostali ještě některé možnosti přesilových her, brankář Tomáš Štůrala byl v poslední části hry jasnou oporou svého týmu. Také Šumperk si tvořil příležitosti před brankou soupeře, Karel Plášek v prvním úniku na Šimbocha nestačil. Vítězná gesta ale mohl ke střeše stadionu posílat při dalším samotném ujíždění na branku. Karel PLÁŠEK si vytáhl necelé dvě minuty před koncem v tu chvíli bezmocného gólmana Medvědů mimo brankoviště a pohodově zavěsil do sítě – 5:2 pro Salith.

Berounští už nedokázali v poslední minutě příliš ohrozit domácího strážce svatyně a Šumperk si před vánoční přestávkou připisuje na konto tři body, zatímco Medvědi protáhli svou sérii neúspěchů.