Draci sehráli s Havířovem vyrovnanou partii, nakonec těsně podlehli

Dominik Mihailescu, Petr Blakala, čtvrtek 21.8.2014
Šumperští hokejisté odjeli na další přípravný zápas. Nyní se jím postavil havířovský Azet, který nastoupil v té nejsilnější sestavě. Draci po dvou třetinách prohrávali 2:0, když se nejprve trefil v 17. minutě Šlahař a ve 25. minutě Tomi. Drakům se podařilo na začátku závěrečné třetiny snížit stav. O to se zasloužil navrátilec DANIEL VRDLOVEC. Havířov se ovšem po brance Klimíčka dostal opět do dvoubrankového vedení. V 59. minutě vstřelil branku Jan Berger, a protože Šumperku nevyšla závěrečná power-play, tak gól Bergera byl spíše kosmetický. Šumperk v Havířově prohrál 2:3.
příp. čtvrtek 21.8.2014
HC AZ Havířov 2010 - DRACI PARS ŠUMPERK
3:2
(1:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 17. Šlahař (Maruna), 25. Tomi (Jiránek), 43. Klimíček (Tomi) – 41. Vrdlovec (Moskal, Staněk), 59. Berger (Vávra, Brunec). Rozhodčí: Trombík, Šutara – Konvička, Gančarčík. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. Poměr střel: 32:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Matoušek – Turoň, Bezuška, Krisl, Foltýn, Repe, Bahounek, Graca, Klimíček – Sztefek, Loskot, Jiránek, Maruna, Šlahař, Jakůbek, Říčka, R. Haas, Klimša, Kanko, Rimmel, Tomi, Jonáš
Vajner – Sedlák, Slavík, Beneš, Gewiese, Novotný, Holík, Drtil – Vrdlovec, Moskal, Staněk, Kužílek, Berger, Cink, Vávra, Vachutka, Brunec, Velecký, Plášek, M. Haas

První minuty tohoto přátelského utkání byly velmi vyrovnané. Šance se rodily na obou stranách, avšak první vážné ohrožení branky přišlo z hole Novotného, který pálil pouze do boční konstrukce havířovské klece. O minutu později se mohl zapsat na listinu střelců domácí Jiránek, jenž však nedokázal překonat brankáře Vajnera. V 9. minutě byl blízko vstřelení úvodní branky Šlahař. Kotouč se k němu dostal mezi kruhy, ale jeho tvrdý projektil netrefil zařízení. V polovině úvodní periody zazvonila za zády brankáře Matouška pravá tyč, kterou nastřelil Slavík.

Diváci se dočkali branky na začátku 17. minuty, kdy brankáře Vajnera oklamal Maruna. Ten zavezl kotouč za svatyni Šumperka a poté přihrával v rychlosti na Jakuba Šlahaře, kterému nedělal problém zamést puk do odkryté klece. Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí hokejisté, kteří se po čtyřech minutách dostali do přečíslení 2 na 1. Tohoto protiútoku využil Vojtěch Tomi, jenž dokázal nadzvednout puk za ležícího Vajnera. Po této vstřelené brance následoval velký moment pro domácího brankáře, který si připsal hodně důležitých zákroků a nedovolil soupeři vstřelit kontaktní branku.

V polovině druhé třetiny mohl navýšit Říčka, jemuž střela z mezikruží nesedla a skončila pár centimetrů od pravé tyče Vajnera. Poslední dvacetiminutovku lépe rozehráli hosté, kteří po 27 vteřinách snížili zásluhou Daniela Vrdlovce, který se dostal ke kotouči před havířovskou klecí a umístil jej ke vzdálenější tyči. O dvě minuty později navyšoval za AZet Jiří Klimíček, jenž dostal přesnou přihrávku od Tomiho a zakončil nad pravý beton Vajnera. Další branka domácích mohla přijít ve 45. minutě, kdy se na šumperskou klec řítil Říčka s Haasem.

Poslední branka padla v 59. minutě, kdy se Šumperk přiblížil vyrovnání. Nejdříve jeden z hostujících hráčů nevyužil skórování do odkryté klece, avšak poté zaváhání napravil Jan Berger, který poslal kotouč k bližší tyči a postaral se tak o dramatický konec.