Draci se s Prostějovem prostříleli k remíze 5:5, v nájezdech vyhráli

Jaroslav Svoboda, úterý 16.8.2011
Š u m p e r k - Potřetí doma a poprvé proti českému soupeři se představili Draci v rámci přípravného období. Šumperští hokejisté celé utkání neustále dotahovali náskok Jestřábů, aby nakonec urvali remízu 5:5, kterou podtrhli vítězstvím v nájezdech. Za Draky se postupně trefili Vrdlovec, Hulva, Ondráček, Cink a v 56. minutě Vrána, který pečetil stav na 5:5. V nájezdech se trefili pouze Cink a v deváté sérii rozhodl Jakub HULVA.
příp. úterý 16.8.2011
DRACI PARS ŠUMPERK - LHK Jestřábi Prostějov
5:5
(1:1, 1:1, 3:3)
Branky a nahrávky: 15. Brunec (Vrdlovec, Sedlák), 40. Hulva (Haas, Holík), 45. Ondráček (Drtil, Červenka), 53. Cink, 56. Vrána (Holík, Hulva) - 6. Duba (Ševčík, Stejskal), 23. Černý (Kumstát), 43. Šebek (Kumstát, Doseděl), 46. Ševčík (Šebek), 56. Duba (Stejskal, Ševčík). Rozhodčí: Klapetek - Hudeček, Matěj. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 721. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5.
Štůrala – Novotný, Holík, Sedlák, Hartmann, Tesařík, Křetínský (30. Drtil, Ondráček, 41. Gewiese) – Skoumal, Meluzín, Cink – Brunec, Hulva, Vrdlovec – Červenka, Vrána, Haas
Zavadil – Osina, Kolibár, Paška, Finkes, Doseděl, Kumstát – Stejskal, Duba, Ševčík – Smejkal, Čuřík, Žajgla – Černý, P. Šebek, Zachar (25. S. Tomiga, 57. M. Tomiga)

Šumperští hokejisté po náročném tréninkovém programu přivítal na svém ledě Prostějov, který tento týden polevil v tréninkové zátěži a na bruslení to bylo poznat. Hosté s evidentně lehčím pohybem často procházeli skrze obranu, na druhou stranu ale sami v defenzívě hořeli. A tak z toho vzešel divoký výsledek 5:5.

Po náznacích šancí na obou stranách dal poprvé pořádně o sobě vědět Šumperk, když na konci čtvrté minuty prudkou přihrávku před branku srážel na brankovišti Lukáš Vrána těsně mimo. Jenže udeřilo na druhé straně, když fantom Duba zakončoval naprosto utěšenou kombinaci Stejskala se Ševčíkem. V polovině desáté minut mohl srovnat Červenka, ale z mezikruží nezamířil přesně. Na druhé straně o minutu později Čuřík i Osina mohli zvýšit náskok Jestřábů, ale v zakončení vyhořeli. Lépe už si vedl v 15. minutě Brunec, který po krásné individuální akci Sedláka trefil přesně z mezikruží. Namlsaní domácí zkoušeli štěstí tentokrát prostřednictvím Holíka, ten minutu po vyrovnání z dálky provětral Zavadila v prostějovské brance. V 18. minutě znovu Holík v akci nezakončil přesně dorážku Novotného střely, a tak se šlo do kabin za stavu 1:1.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí, Bruncova i Meluzínova šance skončila neúspěchem, naopak z ničeho nic překvapivě udeřili hosté. Po souhře zkušených Kumstáta s Černým trefil druhý jmenovaný přes bezmocného Štůralu druhý gól Prostějova. Domácí v dalších minutách měli optickou převahu, leč do příliš zakončení se nedostávali. Až ve 30. minutě tečoval Křetínského nahození Červenka, puk jen těsně minul klec Zavadila. Obrovskou šanci pak měl ve 37. minutě Brunec, ale tváří v tvář Zavadilovi neuspěl. Podstatně lépe si počínal Hulva ve 40. minutě, ale pro něj zakončení nebyl žádný problém. Haas totiž po křídle zavezl kotouč a potom jej naservíroval před prázdnou branku Hulvovi, načež šumperský kanonýr trefil přesně.

Třetí třetina pak nabídla gólové hody. Při Vrdlovcově vyloučení se hosté dočkali po trefě Patrika Šebka, jenže z vedení se radovali jen chvíli. Ve 45. minutě trefil od modré sváteční střelec Radislav Ondráček, který zamířil přímo do šibenice. Chvíli poté však Robin Ševčík neskutečně šťastně vrátil Prostějovu vedení. Jestřáb se obtočil za brankou a ležícího Štůralu překonal nahozením zpoza branky odraženým od vracejícího se obránce. Šumperk pak hrál přesilovku při Čuříkově vyloučení, což dokazovala pouze časomíra, na ledě se konalo marné dobývání nikoliv branky, ale i prostějovského pásma. Jenže po skončení výhody se v 53. minutě trefil mladý Cink a bylo počtvrté vyrovnáno. Radost domácích fanoušků vzala za své o chvíli později, kdy se znovu prosadil Duba.

Jenže radost hostů dlouho netrvala. V úvodu 57. minuty se trefil Lukáš Vrána a ačkoliv šlo pouze o přípravné utkání, fanoušci Draků propukli v oprávněný jásot. Přesto mohl Prostějov odvést ze Šumperka výhru, když v samotném závěru domácím zatopili Duba s Černým, ale ani jeden neuspěl. Po zasloužené remíze dospěl duel do nájezdů, po domluvě obou trenérů měla exekuce trvat tři série, protáhla se ale na celých devět dvojic. Hned v té první se prosadil hostující Martin Stejskal, aby vzápětí na začátku druhé série srovnal přesnou trefou k tyči Cink. Pak ale kralovali oba brankáři i "nemotornost" exekutorů. Až v deváté sérii uspěl specialista Hulva a domácí tak v nájezdech vyhráli 2:1.