Draci se rozloučili se sezónou důstojně. Prostějov padl.

Dominik Mihailescu, Martin Schwarz, sobota 28.2.2015
Šumperští hokejisté porazili v posledním zápase sezóny 2014/2015 prostějovské Jestřaby. Draci vstoupili do utkání výborně. Ve druhé minutě se prosadil Lukáš Žálčík. O pár minut později zvyšoval Patrik Moskal. Hosté sice ve 21. minutě snížili na 1:2 z pohledu Prostějova, avšak PETR GEWIESE dokázal vzápětí vstřelit gól, který se stal rozhodujícím. Ve 29. minutě dal branku Tomáš Sedlák. Druhou periodu uzavřel Karel Plášek, když zvyšoval na 5:1. Draci v poslední části hry přidali ještě jednu branku. Prostějov dokázal v 53. minutě snížit. Na světelené tabuly svítil po skončení utkání výsledek 6:2.
oUdr6 sobota 28.2.2015
DRACI PARS ŠUMPERK - LHK Jestřábi Prostějov
6:2
(2:0, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Žálčík (Drtil, Vachutka), 6. Moskal (Žáček), 22. Gewiese (Brunec, Berger), 29. Sedlák (Haas, Plášek), 37. Plášek (Drtil, Sedlák), 47. Žálčík (Brunec) – 21. Kňazev (Krejčík), 53. Krejčík (Kňazev, Luňák). Rozhodčí: Šutara - Kašík, Moravec. Vyloučení: 7:10 navic Roupec 10 minut OT + OT do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 540. Střely na branku: 40:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2.
Zelenka – Novotný, Prokop, Gewiese, Žáček, Drtil, Slavík – Haas, Plášek, Žálčík – Brunec, Moskal, Sedlák – Berger, Vachutka
Vydržel – Malý, Kaluža, Husák, Kužel, Řezáč, Skřivánek – Luňák, Krejčík, Kňazev – Moučka, Duba, Kajaba – Coufal, Kovařík, Stejskal – Kuchta, Roupec, Indra

Sezóna utekla jako voda. Ještě mnoho příznivců prvoligového hokeje jistě pamatuje na zahajovací kola ročníku 2014/2015. Jenže aktuální sezóna již oficiálně přestřihla cílovou pásku. Jak symbolické, že na samotném konci vyzvala parta Radka Kučery nedalekého rivala z Prostějova, jenž se pouze o několik dní dříve zachránil v druhé nejvyšší tuzemské lize a potěšil fanoušky v červenobílém. Sobotní podvečer měl nabídnout ještě jednu malou třešničku, duel Salith Šumperk – LHK Jestřábi Prostějov.

Ani jeden z mančaftů nepotřeboval nutně bodovat, Hanáci dorazili na severní Moravu v dobré náladě, stejně jako s úsměvem na rtech zavítali na tribuny šumperského zimního stadionu příznivci obou stran barikády. Klání rozhodně nebylo ochuzeno o góly, vždyť na světelné tabuli běžela teprve 2. minuta základní hrací doby a Lukáš ŽÁLČÍK nasměroval kotouč do sítě po nahození od Tomáše Drtila – 1:0. Draci zůstávali kolem Vydrželovy klece s pukem, podruhé se jim aktivita vyplatila na konci 6. minuty, to do podobného místa jako předtím Žálčík pálil Patrik MOSKAL - 2:0. Hostující Husák pak sice ještě zahrozil Zelenkovi, ale více se už v prvním dějství nestalo.

Stejně jako Salith načal dobře první část, podobně kvalitně vstoupili Prostějovští do periody s pořadovým číslem dvě. Necelé tři čtvrtě minuty po jejím rozjezdu rozvlnil nádherným zakončením síťku Daniela Zelenky Valerij KŇAZEV - 2:1. Domácí ale s odpovědí nečekali dlouho. Jen o pár vteřin později se zase radovala tribuna s modrožlutými šálami, odchovanec Petr GEWIESE neomylně prostřelil gólmana Jestřábů v horní polovině zařízení – 3:1. Utkání plné vyloučení nabídlo spousty možností, další z nich dopravil za brankovou čáru Tomáš SEDLÁK, když kotouč zametl do sítě z levé strany – 4:1. Až třetí přesilovku pět na tři dokázal Šumperk zužitkovat, postaral se o takový počin v polovině 37. minuty ránou z první Karel PLÁŠEK - 5:1.

Závěrečných dvacet minut sezóny odstartoval Salith s náskokem čtyř gólů, takže důvodů k dobré náladě bylo zase více. Ve třetí části čekalo publikum na poslední trefu svých oblíbenců v sezóně jen něco málo přes šest minut. Lukáš ŽÁLČÍK skóroval podruhé za večer. Vychutnal si nejdříve celou prostějovskou obranu, aby následně prostřelil i Lukáše Vydržela – 6:1. Když následně Karel Plášek orazítkoval tyčku soupeřova zařízení, přišli na řadu Jestřábi. Běžela 53. minuta a Lukáš KREJČÍK byl vybídnut skvělou přihrávku do mezikruží. Propálil kotouč až pod víko šumperské branky – 6:2. Vícekrát se statistika gólů neměnila. Šumperk zakončil sezónu 2014/2015 porážku Prostějova 6:2 a hráče čeká letní pauza.