Draci sahali po bodu, nakonec však padli

Dominik Mihailescu, sobota 28.1.2012
Š u m p e r k - Napínavé utkání. Hořkost z prohry. Tak by se dal chrakterizovat zápas mezi ústeckými Lvi a Draky ze Šumperka. V první třetině Draci prohrávali 1:0. Do další třetiny nastoupili Draci famozně. Vstřelili branku hned ve 25 sekundě. Ovšem pak hosté dali gol a byli na koni. V poslední části, vstřelil branku Radislav Ondráček a také v 60. minutě Jakub Hulva. Tento gol namotivoval domácí tak, že toužili po dalším. Nakonec se to málem povedlo. Puk skončil za Orctem, ale rozhodčí Přikryl po diskuzi s brankovým sudím rozpažil. Zápas tak tedy Draci hořce prohráli 3:4.
44.kolo sobota 28.1.2012
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Slovan Ústí nad Labem
3:4
(0:1, 1:3, 2:0 )
Branky a nahrávky: 21. Plášek (Meluzín, Holík), 42. Ondráček (Velecký, Červenka), 60. Hulva (Červenka, Haas) - 8. Handlovský (Roubík, Ludvík), 24. Ludvík (Šagát, Roubík), 34. Šagát(Ludvík, Roubík), 36. Dan. Boháč (Lev, Třetina). Rozhodčí: Přikryl - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 2:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1100. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4.
Štůrala - Suchý, Pastor, Křetínský, Holík (C), Ondráček, Drtil T., Novotný, Tesařík - Brunec, Skoumal, Meluzín (A), Hulva (A), Haas, Blinka, Červenka, Vrána, Velecký, Vrdlovec, Plášek, Hlinka
Orct - Zeman, Boháč, Pavlík, Poživil L., Černý, Čermák Klobouček (C), Rod, Treille S., Lev, Roubík (A), Hořava, Šagát, Handlovský, Růžička, Kovář, Pajič, Třetina, Ludvík, Sklenička

Šumperští hokejisté nastoupili v rámci 44. kola do těžkého souboje proti Ústí nad Labem. Do tohoto zápasu nastoupil navrátilec do sestavy Tomáš Pastor, který nahradil zraněného Tomáše Sedláka. Dále pak také Matěj Blinka, který nastoupil hned v první formaci společně s Romanem Meluzínem a Karlem Pláškem. Oba celky vstoupili do utkání opatrně ani jeden z nich nechtěl rychle inkasovat a tak tedy tempo hry bylo takové vlažné. Přesilovku, kterou měli ústečtí, po vyloučení Aleše Holíka domácí bravůrně zvládli a hosté z této přesilovky vytěžili minimum. První branku utkání vstřelil Jaroslav Roubík, který nádhernou střelou překonal Tomáše Štůralu. Tato branka Lvi nakopla a hráli hodně aktivně. Ve velké šanci se objevil Sascha Treille, ale toho Štůrala vychytal, když tento francouzký útočník ujel sám na brankáře Draků. Ovšem pak to zkoušeli i domácí, ale Jakub Hulva netrefil klec se Zdeňkem Orctem v bráně. Ke konci třetiny už žádná vážnější akce nebyla a tak se šlo do kabin za stavu 0:1.

Do druhé třetiny vstoupili domácí fantasticky a velkou zásluhu na tom měl Roman Meluzín. Ten se nádherně dostal do pásma, prokličkoval kolem hráčů Ústí, pak vyslal pas na Karla Pláška, který stál sám před bránou. Pro tohoto matadora, bylo zasunutí puku do klece lahůdkou. Draci stále tlačili s snažili se přidat branku. Málem se to povedlo Romanu Meluzínovi, který ujel sám na Orcta, ale brankář, který se narodil v Liberci, předvedl nádherný zákrok betony. Po této šanci by se dalo říci nedáš, dostaneš. O necelých 40 sekund Ústí vstřelilo branku. Konkrétně Davidu Ludvíkovi se podařilo se štěstím dostat puk za Štůralu. Hosté pak měli možost přesilové hry, ale tu nedokázali využít. Mrzet je to ovšem nemuselo, protože později vstřelil branku Martin Šagát, po přihrávce Davida Ludvíka. Lvi stále tlačili a ukazovali, kdo je pánem na ledě. Když ještě do šaten dal domácím branku Daniel Boháč, vypadalo to dosti špatně ze svěřenci Radka Kučery.

Do poslední periody tedy Draci nastupovali s velkou ztátou. Avšak aktivní Šumperk dokázal vstřelit poměrně opět rychlou branku, kdy od modré čáry vystřelil Radislav Ondráček. Brankář Slovanu měl zakrytý výhled a tak nic neviděl. Draci, jakoby byli úplně vyměnění. Bruslili aktivně, soupeře skvěle napadali a proto se Ústí dostávalo často pod tlak. Snížit mohl Červenka, ale netrefil klec. Následně Lvi udělali brejk, ale Handlovský trefil pouze Štůralovu brusli. Ve 49. minutě dokonce trefil Jan Tesařík tyčku. Hosté dokázali ještě zkoušet vstřelit branku jistoty, ale v té jím zabránil Aleš Holík, který zaskočil překonaného Štůralu. Šumperk měl ke konci zápasu přesilovku 5 na 3. V této přesilovce se, ale Drakům povedla pouze trefit tyčka. Nakonec si vzal trenér Šumperka Radek Kučera time – out. Tento oddechový čas evidentně pomohl, protože Jakub Hulva dokázal dostat puk za brankáře Zdeňka Orcta. Domácí fanoušci se snažili hnát Draky ještě k vyrovnání. To se málem povedlo Adamu Červenkovi, který zaznamenal za dnešní zápas dvě asistence. Situace se odehrávala tak, že puk skákal na čáře a před brankou byl pěkný zmatek. Orct puk neměl rozhodně pod kontrolou a hra stále běžela, když v tom se rosvítilo červené světlo a na stadion vypukla obrovská euforie. Rozhodčí Přikryl si však nebyl jistý a tak si k sobě zavolal brankového rozhodčího. Po krátké konverzaci nakonec rozhodčí upažil. Draci jakoby byli v šoku a nemohli tomuto rozhodnutí uvěřit. Na stadion začal být ohlušující pískot. Ovšem nic to nezměnilo na tom, že Draci si museli vypít kalich hořkosti až do dna a prohráli tedy nad Ústí nad Labem 3:4, které si ze severu Moravy odváží 3 body.