Draci porazili Beroun 6:2 a do play-out vstoupí s dvanáctibodovým náskokem

Jaroslav Svoboda, středa 22.2.2012
Š u m p e r k - Zlatem ceněné tři body zůstávají v Šumperku, berounským Medvědům nepomohl ke snížení ztráty ani výtečný výkon odchovance Mladých Draků Lukáše Žálčíka. Ten gólem a asistencí pomohl aspoň zmírnit prohru svého mužstva. Draci po celé utkání vedli, když již v první minutě otevřel skóre Mičulka. Dvěma góly pak k vítězství pomohli i Karel Plášek a Adam Červenka, zbývající trefu obstaral svou tečí Holíkovy rány Tomáš Sedlák. Další jistý výkon předvedl Tomáš ŠTŮRALA, který si v zápase připsal i gólovou asistenci.
52.kolo středa 22.2.2012
DRACI PARS ŠUMPERK - Medvědi Beroun 1933
6:2
(2:0, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 1. Mičulka (Vrdlovec, Sedlák), 14. Červenka (Haas, Velecký), 36. Plášek (Holík), 48. Sedlák (Holík, Meluzín), 53. Plášek (Štůrala), 59. Červenka (Velecký, Tesařík) - 34. Žálčík, 47. Malý (Žálčík). Rozhodčí: Přikryl - Wesley, Kašík. Vyloučení: 7:9, navíc Vlček (Beroun) 10 minut naražení. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1600. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 6:2.
Štůrala - Pastor, Gewiese, Holík, Novotný, Ondráček, Tesařík, Sedlák, Drtil - Brunec, Skoumal, Meluzín, Haas, Červenka, Vrána, Velecký, Vrdlovec, Plášek, Mičulka, Hlinka
Valent - Palaščák, Barák, Švagrovský, Jebavý, Husák, Kupec, Stromko, Hašek, Rubeš, Vlček, Přibyl, Doležal, Poletín, Nedvěd, Veselý, Říha, Malý, Soldán, Žalčík, Forman

Výborný vstup do utkání předvedli šumperští Draci, kteří prakticky z první akce dokázali skórovat. Během přesilové hry vystřelil Sedlák, načež Vrdlovec na brankovišti protlačil kotouč k Mičulkovi, který poslal puk za Valenta. Kdo by ale čekal, že po gólu z úvodní minuty se hosté složí, ten se šeredně spletl. Beroun působil aktivně a vůbec ne dojmem týmu v krizi. Hlavně šumperský odchovanec Lukáš Žálčík prokazoval, že tento led zná. Štůrala musel v úvodních sedmi minutách krýt tři jeho tutovky.

Až další početní výhoda vrátila Draky na koně. Během Vlčkova vyloučení ale Mičulka trefil jen tyč, přesto se Šumperk znovu dočkal. A netrvalo to dlouho. U levé tyče Valentovy branky protlačil puk za brankáře Adam Červenka, který tak podtrhl svou střeleckou formu, když skóroval ve čtvrtém po sobě jdoucím utkání.

Ovšem paradoxně na tento gól našli odpověď spíše hosté, dvakrát pálil zkušený Nedvěd, ani jednou na Štůralu nevyzrál. V 18. minutě mohl snížit Poletín, ale minul prázdnou branku. On i Velecký pak dostali menší trest za vzájemnou potyčku, aby o pár vteřin později měl před sebou prázdnou branku Brunec. Ale ani on nedal.

Druhá třetina pak dlouho byla v režii hostů, kteří začali aktivně a dostávali se i do šancí. Náskok domácích se začal otřásat v základech, zvláště když musel Mičulka na trestnou lavici. Hosté však gól nedali. Větší šance měl v polovině zápasu Červenka, ale dvakrát nedal, pak neuspěl ani Sedlák. A tak se prosadili hosté, i když ne tak úplně. Šumperský odchovanec Lukáš Žálčík poslal kotouč do sítě Draků, který prokázal svůj um a šikovnost. Člen sparťanského širšího kádru tak smázl dlouhotrvající Štůralovu nulu.

Ve 36. minutě měl vyrovnání na holi mládežnický reprezentant a pro změnu člen širšího kádru Slávie Michal Poletín, jeho však Štůrala vychytal. Uběhlo jen pár vteřin a na skvělém zákroku šumperského brankáře postavili Draci třetí svůj gól v utkání. Holík našel najetého Pláška, který poslal kotouč do šibenice Valentovy branky. Divoká epizoda hry přinesla další velké šance hostům, ale ve fantastické formě chytající Štůrala zavřel klec.

Hned v úvodu třetí třetiny mohl zvýšit Karel Plášek, ale z mezikruží míříc nad beton těsně minul. Vrátit Beroun na dostřel mohlo již zmiňované duo Poletín - Žálčík, které se na šumperském ledě kdysi střetlo během extraligy juniorů v zápase Mladých Draků se Slávií. Tentokrát ve vzájemné spolupráci na Štůralu nevyzráli. Neuspěl ani Meluzín s Pláškem a Hlinkou, kteří zatopili Valentovi na druhé straně.

Hosté sympaticky zbraně nesložili, naopak i nadále se rvali o vyrovnání, když po několika neproměněných šancí, mimo jiné i další Žálčíkově, i uspěli. Prudkou přihrávku od hrazení na hranici brankoviště bez přípravy srazil za Štůralova záda Robin Malý. Beroun tak znovu vykřesal naději, kterou chtěl okamžitě sfouknout Holík, jeho bombu Valent schoval do lapačky.

Nejlepší obranou se pak opět ukázal útok. V přesilovce při vyloučení Nedvěda rozhodil obranu Medvědů tvrdou bombou Holík, při které ztratil Valent hokejku, ale gólu se fanoušci nedočkali. To až o chvíli se situace opakovala, Holík znovu napřáhl od modré a druhý nejproduktivnější zadák ligy poslal tečí o Sedlákovu hůl Draky zpět do dvougólového vedení.

Nejspíš definitivní pojistku v zápase měl pak Adam Červenka, který aktivně vypíchl kotouč a hnal se přes celé kluziště až do zakončení, ale na Valenta nevyzrál, puk těsně minul tyč. Podstatně úspěšnější byl pak Karel Plášek, který si vychutnal v útočné akci berounskou defenzívu, nakonec vykoupal i Michala Valenta a přidal pátý gól do medvědí klece.

Hosté si pak museli vypít kalich hořkosti až do dna. Draci totiž vstřelili šestý gól z hole Adama Červenky. Ten prostřelil Valenta, napodobil Pláška, oba totiž vsítili v zápase dva góly.

Draci tak zvládli složitý úkol, porazili doma Beroun vysoko 6:2. Nicméně konstelace ostatních výsledků nedovolila Drakům poskočit tabulkou, v tomto případě však značí zvýšení náskoku na Beroun vítězství ceněné skoro zlatem.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Dnes bylo hodně důležité, abychom dokázali potvrdit ty dobré výsledky z venku a zároveň si navýšit náskok v tabulce na Beroun. Na play-off jsme příliš nepřemýšleli, chtěli jsme se soustředit zejména na ten Beroun, na který jsme si si teď udělali značný náskok. Do dnešního utkání jsme nenastoupili nejlépe, přesto jsme vytěžili góly.

Miloš Pecka, HC Berounští Medvědi: Samozřejmě ten výsledek pro nás není vyhovující, nechtěli jsme tu za žádnou cenu prohrát. Nevyužili jsme spoustu šancí. Pokaždé, když se nám podařilo snížit, tak Šumperk znovu utekl na rozdíl dvou branek, což bylo špatné. Měli jsme na to, abychom s tím něco udělali, ale závěr utkání jsme si sami ke konci pokazili.