Draci podlehli Lvům v prodloužení, přesto drží naději na 2. místo

Svoboda Jaroslav, Libenská Šárka (hcbreclav.cz), Svoboda Jaroslav, středa 7.1.2009
B ř e c l a v - Břeclavští Lvi splatili dluhy. Na svém ledě dokázali v prodloužení setnout favoritům hlavu a udržet si doma tolik důležité dva body. Jihomoravský celek pak poprvé v historii vzájemných zápasů proti Šumperku bodoval a to i přes skutečnost, že musel dvakrát během utkání dotahovat náskok hostů, které do vedení poslal svými trefami Lukáš Duba. I v břeclavském dresu však během základní hrací doby řádil jediný střelec, Jakub Barák dokázal pokaždé odpovědět na Dračí náskok a poslal svou trefou ve 40. vteřině třetí třetiny zápas do prodloužení. V něm 29. vteřin před koncem poslala Břeclav na Šumperk doslova Hrůzu - domácí forvard Štěpán Hrůza vstřelil vítězný gól zápasu. I tak Draci drží naději na druhé místo před losováním "sudá-lichá", to by ale ve víkendovém řádném programu kola musela Orlová prohrát již v základní hrací době.
30.kolo středa 7.1.2009
HC Břeclav - DRACI PARS ŠUMPERK
3:2p
(1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Hrůza (Barák, Pazdera), 41. Barák (Hrůza, Čikl), 65. Hrůza (Kárný, Nohel) - 4. Duba (Novosad), 38. Duba (Čížek, Osina). Vyloučení: 6:7, navíc Duba 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Střely na branku: 36:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Chvátal - Konta. Laga, Novák, Popela, Pazdera, Strýček - Hrůza, Čikl, Barák - Nohel, Mífek, Karný - Vaněček, Kroupa, Veselský
Daneček- Vrtík, Holík, Osina, Blanár, Sedlák, Ondráček, Novotný - Meluzín, Vymazal, Brunec - Hulva, Ambruz, Novosad - Duba, Stejskal, Čížek - Drábek, Fischer, Rozum

Po úvodním oťukávání vyjel ve 4. minutě na steč branky šumperského Danečka Kárný, jeho pokus za brankovou čárou neskončil, naopak z protiútoku v čase 3:44 vymetl pavučiny z rohu Chvátalovy branky Lukáš Duba. V 6. minutě dostal přesný pas na modrou Barák, hostujícího brankáře nepřekonal a mohla se opakovat předchozí situace, hosté ale také úspěšní nebyli. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, avšak na obou stranách chyběly přesnější přihrávky, aby se některý z týmů prosadil. V polovině třetiny si odjel na trestnou lavici odpykat svůj trest Duba a prvnímu břeclavskému útoku stačilo 40 vteřin k vyrovnání – puk dojel za Danečkova záda po ose Čikl, Pazdera, Barák. Při vyloučení Čikla v 15. minutě se ve velké šanci objevil Meluzín, když dorážel prudkou střelu Holíka. Jeho pokus ale minul odkrytou klec. Dvě minuty před koncem prvního dějství se do šance dostal Nohel, ale ani z nulového úhlu si na šumperského brankáře nepřišel. Pět sekund před koncem se na trestnou lavici ještě poroučel Pazdera za hákování a Břeclav tak začala druhou dvacetiminutovku oslabením.

Těsně po přesilovce se Alcaplast arenou rozlehl zvuk brankové konstrukce, když hostující Ondráček nasměroval svou dělovku jen do pravé tyčky. Stejně jako v první části se po úvodních šancích hra přelévala na obě strany. Břeclavi pak byla ve 28. minutě nabídnuta dvojnásobná přesilovka, sedmatřiceti vteřinovou výhodu dvou hráčů ale nezužitkovali, stejně jako následující výhodu při dalším vyloučení hostů. Iniciativu převzali Draci a trest pro Lvy přišel v čase 37:34 opět z hole Lukáše Duby – 1:2.

Domácí ale předvedli rychlý nástup do třetí třetiny. Šumperským zadákům zamotal hlavu první útok a úderná trojice si připsala další zářez – na konci akce stál Jakub Barák. Hosté se sice drali dopředu, jejich snaha však nedosahovala kýženého efektu. Největší příležitosti z hole Drábka a Duby pak zlikvidoval Chvátal. Závěr zápasu se přiostřil, hostům byla nabídnuta přesilovka čtyř proti třem, avšak jediná střela na změnu stavu nestačila. „Desítku“ následně vyfasoval dvoubrankový střelec Duba, ale Břeclavští už měli příliš málo času na to, aby něco vymysleli.

Prodloužení bylo již tradičně opatrné, i tak si ale obě mužstva vytvořila několik šancí. Břeclavští svým napadáním hosty znervóznili natolik, až si ve vlastním obranném pásmu nedovoleně pomohl Drábek. A poslední přesilovku v zápase dokázali Lvi zužitkovat, o výhře Břeclaváků rozhodl v poslední minutě Hrůza.