Draci nejsou poslední, duel s Třebíčí znovu až do nájezdů

Jaroslav Svoboda, sobota 28.11.2015
Šumperští hokejisté znovu bodovali a již nejsou poslední. Ve velmi kvalitním utkání poslal hosty v závěru úvodní třetiny do vedení Matěj Pekr, domácí se dočkali vyrovnání zásluhou Tomáše Drtila. Draci pak většinu třetí třetiny byli lepším týmem, měl více ze hry, ale další gól nepřidali. V nájezdech pak hosty znovu poslal do vedení Pekr, ale i tentokrát to hostům nestačilo. Aleš Holík zlomil zápas v domácí prospěch.
27.kolo sobota 28.11.2015
DRACI PARS ŠUMPERK - SK Horácká Slavia Třebíč
2:1sn
(0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 42. Drtil (Brunec), rozh. nájezd Holík - 20. Pekr (Kusko, Polodna). Rozhodčí: Přikryl - Reich, Měkýš. Vyloučení: 0:3. Bez využití. Diváci: 900. Střely na branku: 37:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Svoboda – Petira, Holík, Gewiese, Zdráhal, Puzič, Drtil, Prokop, Bažant, Bail – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Ostřanský, Půhoný, Kolář – Brunec, Plášek, Hroch – Šebek
Šindelář (nájezdy Vejmelka) – Malena, Bartoň, Čejka, Niko, Šaur, Přibyl – Erat, Dolníček, Švec – Kusko, Polodna, Pekr – Šik, Zohorna, Svoboda T. – Wasserbauer, Miškovský, Jurča

Ve WSM lize neexistuje dvojice soupeřů, která by letos odehrála vyrovnanější duely. Vlastně vzhledem k tomu, že každé utkání musí dojít do rozhodnutí, tak ani vyrovnanější bilanci mít nemohou. Potřetí letos došel duel Šumperku s Třebíčí do nájezdů, po úvodním úspěchu Třebíče pak draci podruhé v řadě v nájezdech vyhráli.

Hosté si do Šumperku kromě stabilního člena kádru Matěje Pekra dovezli ještě jednoho hráče, který většinu mládežnického hokejového života strávil v Šumperku - Petra Jurču. Ten zamířil již ve třetí minutě za technický prohřešek týmu na trestnou lavici, domácí ale vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě nepotrestali.

Dlouho oba gólmani odolávali útokům soupeře, hlavně Filip Šindelář se párkrát vyznamenal hbitým pohybem v brankovišti, a tak gólman, který sezónu začínal před šumperským publikem jako brankář draků, udržel během úvodních dvaceti minut čisté konto. To se nepodařilo domácím.

Přihrávku mezi kruhy tvrdou bombou zužitkoval Matěj PEKR, domácí Miroslav Svoboda na jeho ránu nedosáhl. V dalších momentech ale šumperská jednička předvedla velmi kvalitní výkon a hlavně - už ze hry neinkasovala.

Oba celky ve druhé třetině trápila hlavně přesnost v koncovce, mnoho pokusů končilo mimo branku. A i přesnost přihrávek pokulhávala za standardem. Mírně více práce měl domácí Svoboda, ale žádná přehlídka gólových příležitostí se nekonala a jakoby se oba celky nadechovaly ke strhující třetí třetině.

Ta nabídla rychlý hokej z obou stran, hlavně gólmani měli již podstatně více práce. Možná tomu pomohlo i rychlé vyrovnání, kdy střela Tomáše DRTILA šťastně propadla za záda Šindeláře. Postupem času si Šumperk začal vytvářet tlak a převahu, což bylo způsobeno rozdílem v bruslení i v přístupu.

Ve 48. minutě mohl dostat draky do vedení novic v jejich dresu Jan Kolář, Šindelář jeho velmi nebezpečný pokus pokryl. Následně v dobrém defenzivním zákroku zablokoval střelu Přibyla obránce Zdráhal, aby z protiútoku nechal vyniknout Šindeláře Prokop. V 57. minutě musel na trestnou lavici Erat a Šumperk měl příležitost rozhodnout duel, ale v přesilovce i přes soustavný tlak na Šindeláře nevyzrál.

Zápas tak dospěl potřetí letos do prodloužení a ani tentokrát Třebíč a ani Šumperk gól v nastavení nedaly. Obrovské šance přitom měli hlavně domácí, ale Tomáš Fořt sám před Šindelářem neuspěl, Zdráhal pak v ještě větší příležitosti také nedostal kotouč do sítě.

Do nájezdů pak hosté poslali do branky místo Šindeláře mladého Karla Vejmelku, možná i proto, že z Pardubic zná dost hráčů ze šumperského kádru. On i Svoboda pak dvě série nepustili gól, pak se ale prosadil Matěj Pekr a domácí museli dát gól. Svého úkolu se velmi zdatně ujal Aleš Holík, který přesnou trefou do šibenice nedal Vejmelkovi šanci.

Pořadí se poté prohodilo, exekutoři nikoliv. Aleš HOLÍK si znovu najížděl zleva, tentokrát ale místo střely protáhl kličku až do velkého střeleckého úhlu a protože Vejmelka šel při zákroku na led, tak pod břevno technickou střelou Holík rozhodl duel. Matěj Pekr totiž hned vzápětí nezakončil.

Milan Mazanec (Šumperk): Věděli jsme, že Třebíč sice málo branek inkasuje, ale zároveň víme, že i jich málo dává. Proto jsme chtěli hrát trpělivě a ačkoliv bohužel Třebíč dala první gól, pořád jsem tým nabádal, abychom neměnili hru, abychom i nadále hráli trpělivě. Uspěli jsme zase s jednoduchou hrou, ale tak je to teď moderní. A že jsme dali šťastný gól, ony všechny góly jsou šťastný.