Draci na úvod sezóny porazili polské Jastrzebie po nájezdech

Jaroslav Svoboda, Dominik Mihailescu, čtvrtek 9.8.2012
Š u m p e r k - Draci zvládli premiérový duel této sezóny dobře, na ledě novojičínského zimního stadionu dokázali ve vyrovnaném utkání porazit polský tým JKG GKS Jastrzebie po nájezdech. Hlavní postavou utkání se stal DANIEL VRDLOVEC, který dal gól, další připravil a samozřejmě rozhodl v nájezdech, jak je u něj zvykem. Určitě tak potěšil i svého synovce Máťu, který byl přímo na tribunách stadionu - a užil si tak svůj první hokejový zápas z tribun v životě!
příp. čtvrtek 9.8.2012
JKH GKS Jastrzębie - DRACI PARS ŠUMPERK
4:5sn
(1:1, 3:2, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: Král 2, Kulas, Marzec - 12. Blinka (Staněk, Plášek), 21. Cink (Vrdlovec), 28. Vrdlovec (Bail), 50. Vrána (Haas), rozh. nájezd Vrdlovec. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3, 4:5.
Štůrala (od 30. Vajner) - Sedlák, Bail, Novotný, Mečiar, Tesařík, Vrtík, Vrána, Suchý, od 30. Gewiese - Cink, Vrdlovec, Skoumal - Blinka, Staněk, Plášek - Brunec, Podešva, Hemský - Haas, Kapica, Stoklasa.

Zápas Draci nezačali moc dobře. Už v 8. minutě otevřel polský tým skóre. Draci dokázali zvýšit tempo a Matěj Blinka, který v Šumperku odehrál minulou sezonu pár zápasů, dal v barvách Draků premiérovou branku. To bylo dokonce třetiny vše.

Šumperk do další třetiny vstoupil velice aktivně. Vladimír Cink, který velkou část minulé sezóny absentoval kvůli zranění, skóroval. Následně aktivní hra Draků vyústila v branku Daniela Vrdlovce, který tak určitě udělal radost i malému synovci Máťovi, který byl poprvé v životě na hokeji! Ovšem pak začal tlak dle zápisu domácích JKH GKS. Jastrzębie dokázalo vstřelit do konce třetí třetiny tři branky a Draci prohrávali najednou 3:4.

V poslední třetině Draci dokázali vyrovnat, když po krásné asistenci Marka Haase se trefil Patrik Vrána a dal tak premiérovou branku v barvách Draků, stejně jako Blinka.

Ihned po skončení zápasu přišly na řadu nájezdy. V tom Draci naprosto dominovali. Nájezdový pán Daniel Vrdlovec, a také Vladimír Cink, byli střelci za šumperský tým. Poláci se nedokázali trefit ani jednou.

A tak Šumperk přináší výhru hned v premiérovém utkání. Uvidíme, jak se Drakům povede následující utkání v Havlíčkově Brodu.