Draci jsou krůček od účasti v kvalifikaci, Orlovou ve třetím utkání porazili 7:3

Petr Matěj, Petr Matěj, Jaroslav Svoboda, úterý 7.4.2009
Š u m p e r k - Šumperští hokejisté dokázali doma poprvé ve finálové sérii zvítězit a ke čtvrtému utkání, hraném tentokráte na ledě Orlové, pojedou ve vedení 2:1. Skóre utkání ve třetím duelu však otevřeli hosté, a sice Škatulou v 9. minutě. Naštěstí brzy vyrovnal Novosad, aby záhy strhnul vedení na šumperskou stranu Brunec. Od této chvíle už byli ve vedení jen domácí, i když hosté se dokázali na začátku druhého dějství přiblížit na rozdíl jediné branky. Dva zásahy jdou na účet Martina Ambruze, dva body do kanadského bodování si připsali také Roman Meluzín, Petr Rozum, Michal Vymazal, Radek Čížek a Aleš Holík. V úvodu utkání přišli Draci o Jána Vrtíka, kterého s přetrhanými vazy a natrženým meniskem čeká operace. Po úterním utkání mají do kvalifikace o první ligu po výhře 7:3 blíže šumperští Draci.
F3 úterý 7.4.2009
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Orlová
7:3
(3:1, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 09:10 Novosad (Čížek, Duba), 10:14 Brunec (Ambruz), 16:16 Meluzín (Rozum), 22:53 Holík (Vymazal), 40:31 Rozum (Vymazal, Blanár), 43:56 Ambruz (Meluzín), 57:31 Ambruz (Čížek, Holík) - 08:54 Škatula (Haas), 20:52 Potočný (Haas, Prokop), 43:11 Škatula (Stránský). Rozhodčí: Hribik - Lučan, Šmika. Vyloučení: 7:14, navíc Prokop (ORL) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1800. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 7:3.
Daneček (Maláč) - Osina, Hegegy, Blanár, Ondráček, Holík, Novotný, Sedlák, Vrtík - Brunec, Drábek, Meluzín, Vymazal, Čížek, Domian, Hulva, Ambruz, Rozum, Novosad, Duba, Fischer
Šafránek (Unzeitig) - Michejda, Haas, Chomič, Kudláček, Urbánek, Hoďa, Golab, Samiec, Grygar, Hanzl, Blatoň, Stránský, Studený, Škatula, Mintěl, Dušek, Vydra, Potočný, Kraft, Prokop

Šumperk chtěl do zápasu vstoupit lépe, ale krom zblokované Osinovy přihrávky a střely Duby toho příliš na Šafránka nevymyslel. Naopak Stránský se dral do úniku, Osina pak přesným zásahem holí zamezil nebezpečí. Ve třetí minutě přišla první rána pro Draky. Vrtík se v nezaviněném souboji u hrazení za Danečkovou brankou zranil, při nešťastném pádu si zranil koleno a sezóna pro něj skončila. Za potlesku ochozů byl slovenský zadák odvezen mimo plochu a následně přepraven do nemocnice.

Následně se hosté dostali do hry a zaskočení domácí navíc mírně otřesení ztrátou Vrtíka museli čelit tlaku Orlové. Prokopovu ránu schoval Daneček do lapačky a pak přišla totální šance kapitána hostů Potočného, jenže i jeho domácí hrdina vychytal. Šumperk následně prohospodařil přesilovku 5 na 3 a přišel trest. Deset vteřin po Meluzínově zahozené šanci skórovali šťastně hosté, když kotouč zpoza branky přepadl Danečkovi přes záda k volnému Škatulovi, pro kterého nebylo náročné otevřít skóre.

Jenže hostům dlouho euforie nevydržela. Za šestnáct vteřin se trefil přesnou bombou Zdeněk Novosad a po další minutě se díky důrazu v brankovišti prosadil Tomáš Brunec. Draci naladěni dvěma góly toužili po dalších úspěších, v souboji šumperských odchovanců vychytal Čížka orlovský brankář Šafránek. Přesto se Draci do sirény dočkali potřetí, kapitán Roman Meluzín protlačil kotouč do sítě.

Vstup do druhé třetiny se podařil hostům. U zadní tyče Danečkovy branky zůstal zcela osamocen Martin Potočný a i orlovský kapitán mohl slavit střelecký úspěch, zaklepnout Prokopovu přihrávku bylo opravdu velmi lehké. Hosté pak zbytečně přišli o možnost přesilovky, když Prokop u hrazení netakticky dohrál ležícího hráče a dostal dvě minuty za nesportovní chování. Při hře ve čtyřech na obou stranách se dokázal prosadit Šumperk, Holík na modré napřáhl a snažil se vyslat vstříc brance svou pověstnou bombu. Jenže kotouč mu sjel z hole, přesto nadělal Šafránkovy obloukem letící puk takové problémy, až skončil nečekaně v síti.

O dvě minuty později se neprosadil ve velké šanci Ambruz, jenže kotouč minul zcela. Ve 33. minutě mohl vrátit Slezany do hry Marek Haas, jeho brejk však k úspěchu nevedl. Daneček orlovského útočníka vybruslil a nakonec jeho pokus skvělým zákrokem lapil. Poslední minuty třetiny se pak odehrály před Šafránkem, který hosty držel nad vodou. Meluzínovu bombu vykryl do lapačky, následně se v souboji tváří v tvář neprosadil Čížek, který ani v druhé své velké šanci neuspěl. A když už Novosad kotouč do sítě takřka dostal, hosté v obranné snaze pokrýt prázdnou branku posunuly svatyni Šafránka ze svého postavení. Největší šanci měl v samotném závěru Hulva, ale jeho trestné střílení pokryl mezi betony Šafránek.

Co se nepodařilo na konci 2. třetiny, přišlo v úvodu třetí. Vymazalovu ránu, která zakončila krásný průnik šumperského forvarda, vytěsnil Šafránek pouze k Rozumovi, který zvýšil vedení Draků. O pár chvil později se hrálo znovu ve čtyřech na obou stranách a tentokrát to byla Orlová, kdo se střelecky prosadil. Ztrátu Osinovy koncentrace potrestal druhou trefou v zápase Petr Škatula a rival Draků snížil na dvoubrankový rozdíl. Poslední slovo ale patřilo šumperským barvám.

Dvě vteřiny po návratu vyloučeného Drábka skóroval Martin Ambruz a bleskově tak využil kratičkou přesilovku. Od té chvíle již ochozy, po dvě třetiny poněkud chladné a ztichlé, rozjely klasické šumperské oslavy a po letech byla k vidění i mexická vlna. Nadšené burácení tribun provázela poklidná hra domácích na ledě, kteří si v klidu hlídali vedení. Až v 52. minutě rozlítil šumperské barvy orlovský Tomáš Michejda. Vytáhlý zadák se poprvé v zápase objevil na ledové ploše a hned si vykoledoval během jednoho střídání dva tresty za zbytečné fauly - hrubost a vysokou hůl doprovázela i hrubost Jána Blanára, který se snažil orlovského mladíka pacifikovat.

Když už se zdálo, že Šumperk dotáhne zápas k vítězství 6:3, přišla poslední trefa utkání. Ambruz propálil Šafránka z první a poslal Orly definitivně do kolen. Draci sklidili po zápase nadšený potlesk a aplaus tribun, k postupu do kvalifikace chybí šumperským hokejistům udělat poslední krok, smazat poslední černou packu provázející play-off v naší grafice na titulní stránce. Šanci budou mít Draci již ve čtvrtek na ledě Orlové, kde se utkání hraje v 18:00.

Jiří Osina, obránce Salithu Šumperk:"Bylo hodně důležité, že jsme pokaždé dokázali na jejich rychlý gól odpovědět. To nám hodně pomohlo, jinak bychom se třásli."