Dlouho vyrovnanou bitvu ovládli Drtiči, katem Šumperka Jurča

Martin Schwarz, , středa 28.9.2016
Páté kolo naplánovalo Drakům výlet do Hodonína, na led druhého týmu tabulky. Kdo čekal jasnou dominanci Drtičů, mýlil se. Na tabuli svítilo po první i druhé dvacetiminutovce smírné skóre, nejdříve na Zháňalovu trefu odpověděl Jan Matějka, v prostřední části zase Jihomoravané velmi rychle ukrojili šumperské vedení, jež zajistil Daniel Vachutka. Rozhodnout mělo poslední dějství, to se také stalo. V polovině třetí třetiny dvakrát za sebou udeřil snajpr Jurča, ten oslavil hattrick a později přidal i čtvrtý gól. Hodonín nakonec zvítězil 5:2, z nadějně rozehraného mače Draci body nevezou.
5.kolo středa 28.9.2016
SHKM Hodonín - DRACI PARS ŠUMPERK
5:2
(1:1, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 11. Zháňal (Charvát), 40. Jurča (Kadlec, Peš), 50. Jurča (Peš, Kadlec), 51. Jurča (Peš), 57. Jurča (Peš, Haloda M.) – 20. Matějka (Sedlák, Janota), 40. Vachutka (Matějka). Rozhodčí: Vaněk – Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 1045. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:5.

Haloda O. – Kužílek, Haloda M., Pokorný, Loginovskij, Polesný, Miklík, Hovsepyan – Jurča, Peš, Kadlec – Janás, Vaněk, Hajný – Kononenko, Vrána, Hložánek – Černohous, Charvát, Zháňal
Zavadil – Matějka, Drtil, Sedlák, Janota, Navrátil, Řezáč, Ďurkáč – Vymazal, Vachutka, Sedláček – Ostřanský, Pavlovský, Cink – Hroch, Fischer, Langr – Jurík

Na začátku utkání byli aktivnější Draci, kteří se ovšem nedostali do žádné výraznější šance. V druhé minutě jim byla poskytnuta přesilovka při vyloučení Davida Janáse, v té se však Oranjes bez problémů ubránili a dokonce sami zahrozili, ale akci Vrány s Hložánkem zastavil ex-Drtič Petr Zavadil v šumperské svatyni.

Od té doby se misky vah začaly mírně naklápět na stranu domácího celku. Dobrý pohyb oranžovo-modrých útočníků dostával šumpersk pod tlak, který vyústil v jedenácté minutě v první branku. V přečíslení dvou proti jednomu se prosadil po Charvátově přihrávce do poloprázdné brány Radek Zháňal.

Baníku byla dokonce poskytnuta šance přesilové hry, a ač ji domácí borci nevyužili, nabrala jejich útočná snaha větších obrátek. Nejprve na Zavadila nevyzrál z dorážky snajpr Petr Jurča a následně nedokázalo zakončit svoji šanci ani duo Vrána-Hložánek. Hodoňané kontrolovali poslední okamžiky první periody až do doby, kdy si nepohlídali zadní vrátka. Špatnou rozehrávku vystihl Janota, od kterého převzal puk Sedlák, jemuž se povedlo vyšperkovat akci v oslabení pasem na Jana Matějku, který kotouč usměrnil mezi Halodovy betony.

Úvod druhé periody poznamenaly dvě vyloučení. Ovšem, ani Jurčův, ani Drtilův trest, nebyl potrestán brankou a skóre tak bylo stále klidné. Párkrát se musel ukázat brankář Petr Zavadil, ten Draky však ve hře podržel. Na druh straně se dostal do stoprocentní šance Vachutka, ale brankáře Halodu zastoupil před poloprázdnou branou jeden z domácích beků.

Draci přepnuli na vyšší rychlost a začali si vypracovávat šance. To vyvrcholilo dvaatřicátou minutou, kdy bylo za faul na Jana Matějku nařízeno trestné střílení, které ale Ondřej Haloda vychytal. Tito dva se dostali do souboje znovu, tentokrát o bezmála čtyři minuty později. Při Halodovi stálo štěstí a střela šumperského kapitána orazítkovala tyčku. .

Přišlo posledních šedesát vteřin druhé dvacetiminutovky a Šumperk opět skóroval. Matějkovu střelu dorazil za domácího gólmana Daniel Vachutka. Drtiči nechtěli odcházet do kabin se ztrátou, a tak zaúřadovala první formace vedená Petrem Pešem. Ten zavezl kotouč do útočnho pásma, ve kterém upletla parádní akci ex-Technická dvojice Jakub Kadlec a Petr Jurča, které se povedlo chvíli před sirénou srovnat.

První třetina patřila Drtičům, druhá pak Drakům. A třetí? Jako na houpačce. Oba brankáři museli řešit několik střel. Následovaly dvě vyloučení, které ale přinesly více užitku domácím, kteří okamžitě po skončení hry čtyři na čtyři skórovali. Petr Peš očividně našel v Petru Jurčovi po odchodu Zdeňka Juráska své nové dvojiče. Snajpr Hodonína využil přesilovou hru po návratu Zháňala z trestné lavice.

Vzápětí byl vyloučen Igor Loginovsky. Oranjes tak opět hráli oslabení, ale netrvalo ani dvanáct vteřin a opět zaúřadovala dvojice Petr Peš - Petr Jurča, když se po přihrávce domácího kapitána druhý jmenovaný prosadil střelou pod víko a dokonal tak hattrick.

A to nebylo ani zdaleka všechno. Domácí obrana fungovala jako hodinky a jediný gólman, který měl práci, byl Petr Zavadil. Výsledkem byl faul Pavla Sedláčka. A Hodonín po pouhých deseti vteřinách udeřil. První útočné komando rozehrálo rychlou akci v útočném pásmu a Petr Peš opět jako na stříbrném podnose naservíroval kotouč Petru Jurčovi, jenž své dnešní galapředstavení zakončil čtvrtým gólem v Zavadilově síti. Drtiči dnes předvedli naprosto výbornou poslední třetinu a po zásluze získali tři body.

Stanislav Beťko (SHK Hodonín): Výhra se nerodila vůbec lehce, protože Šumperk přijel povzbuzen dvěma výhrami z předchozích utkání, zatímco my jsme si přivezli výprask z Valašského Meziříčí. Chtěli jsme to napravit, což nám možná prvních osm minut svazovalo ruce. Poté už jsme převzali iniciativu, v první třetině jsme měli tolik gólových šancí, že jsme mohli vést 3:0. Ve druhé třetině převzal otěže zápasu soupeř, dostali jsme hloupý gól, ale okamžitě jsme jej vrátili. A tam se dle mého názoru lámal chleba. Třetí dvacetiminutovku jsme odehráli podle představ, byli jsme pohyblivější a díky ní jsme dnešní zápas vyhráli. Chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří dnes byli fantastičtí, pomáhali nám i když se nedařilo a věřím, že příští středu přijdou v ještě větším počtu.

Aleš Flašar (Draci Šumperk): Myslím si, že výsledek je vzhledem k naší hře nespravedlivý. Rozhodující faktor byl čtvrtý gól, po kterém se hra rozložila. Fauly, které jsme dělali, vznikly z přemíry snahy. Měl jsem dnes trochu obavy z rohodčích, protože podle mého názoru v Hodoníně občas podléhají tlaku, ale dnes jsem s jejich výkonem docela spokojen.