Další prohra venku, tentokrát se Šumperk utrápil na hradeckém brankáři Čechovi

Martin Schwarz, Lenka Jonešová, Jaroslav Svoboda, Lenka Jonešová, Jaroslav Svoboda, Martin Schwarz, středa 5.10.2011
Š u m p e r k - Draci jeli do Hradce Králové překvapit silného soupeře a pokusit se mu ukrást alespoň nějaký ten bod, který by pro Šumperk do prvoligové tabulky rozhodně nepřišel vniveč. Svěřencům Radka Kučery však venkovní led opět moc nesvědčil. Po úvodní třetině sice Šumperští prohrávali jen o jedinou branku, v prostřední části však dokázal Hradec své vedení navýšit o další tři branky. Alespoň mírně ve vlastním oslabení dodal sebevědomí na dračí hole Karel Plášek, který zažehl bodový plamínek naděje. Na počátku třetí třetiny zdramatizoval utkání svou překvapivou dorážkou TOMÁŠ BRUNEC, když dostal kotouč za Jakuba Čecha a vstřelil svou premiérovou branku sezóny. Jenže vzápětí bylo po nadějích. Po time-outu domácích se dostal k puku Jiří Kadlec, po jehož zakončení se zdálo být rozhodnuto. Přesto se Drakům podařilo ještě snížit, když svou první trefou v sezóně snižil na 3:5 Tomáš Sedlák, který tak zároveň zaznamenal vůbec první gól Šumperka v přesilové hře na ledě soupeře v dosavadní sezóně. Závěr zápasu si již ale Hradec pohlídal a zaslouženě zvítězil 5:3.
9.kolo středa 5.10.2011
Královští lvi Hradec Králové - DRACI PARS ŠUMPERK
5:3
(1:0, 3:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. Vágner (Koudelka, Budínský), 24. Berger (Karlíček), 28. Látal (Tvrdík), 29. Kubica (Macháň), 49. Kadlec (Brož, Karlíček) - 37. Plášek (Novotný), 47. Brunec (Tesařík, Vrdlovec), 56. Sedlák (Vrdlovec). Rozhodčí: Čech - Klejn, Skopal. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1046. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3.
Čech - Karlíček, Čáp, Vágner, Poživil, Hendrich, Chmelíř, Lesák - Kadlec, Brož, Berger - Moskal, Koudelka, Budínský - Látal, Tvrdík, Kubeš - Kubica, Macháň, Jindřich - Valášek.
Boška - Holík, Novotný, Sedlák, Ondráček, Křetínský, Drtil, Tesařík - Mičulka, Meluzín, Plášek - Brunec, Hulva, Vrdlovec - Haas, Velecký, Červenka - Cink, Vrána, Skoumal.

Do utkání vstoupily oba týmy pozvolně. V šesté minutě Martin Vágner vybruslil zpoza branky a střelou nad lapačkou překvapil Romana Bošku. Na druhou stranu se vydal Lukáš Mičulka a prudkou ranou prověřil Čecha, který byl však pozorný. Po chybě Ondráčka, který ztratil kotouč v útočném pásmu, se vydali dva na jednoho Moskal s Budínským. Šumperský gólman ale pěkným zákrokem zneškodnil šanci domácích.

Následně se do výborné střelecké pozice dostal Budínský po nahrávce od Koudelky, v rozhodující chvíli se hradeckému útočníkovi svezl kotouč z hokejky.

Hned na začátku druhé třetiny prověřil Čecha Marek Haas, jehož střelu hradecký gólman tak tak vyrazil. Pak už se ale puku zhostili domácí hráči a jejich počínání dopadlo bohužel efektivním zhodnocením. Karlíček vyslal na Bošku prudkou střelu a nikým neobsazený Jan Berger dorazil kotouč za jeho záda. Hned poté se na hostujícího gólmana sám řítil Patrik Moskal, ale Boška podržel svůj tým.

Netrvalo to dlouho a Hradečtí se mohli radovat znovu. Naprosto bez přípravy vypálil Ondřej Látal a jeho střela obloukem zapadla za Boškova záda. Hradecká jízda pokračovala dál, když Zdeněk Kubica vyslal ránu na šumperského gólmana, který si lapačkou srazil nešťastně kotouč do branky. Šumperští ale nesložili zbraně a v sedmatřicáté minutě se ve vlastním oslabení prosadil Karel Plášek. Na druhé straně krásně kombinoval Budínský s Karlíčkem, který ale trefil jen připraveného Bošku.

Domácí hokejisté mohli navýšit svoje vedení v úvodu třetí třetiny, když si Kubeš položil hostujícího gólmana, který ale jeho střelu na poslední chvíli vykopl betonem. Aleš Holík pak na protější straně vyslal prudkou střelu na Čecha, hradecký gólman byl znovu na svém místě. V další akci při obléhání Čechovy branky se ve skrumáži těl před Čechovou svatyní nejlépe zorientoval Tomáš Brunec a zdramatizoval tak vývoj utkání svou první letošní brankou.

Hradečtí ale neponechali nic náhodě a pátou branku po přidal po střele z „voleje“ Jiří Kadlec, to vše chvíli poté, co si domácí srovnali myšlenky oddechovým časem. Draci ze Šumperka ale dál tlačili domácí tým a na rozdíl dvou branek při přesilové hře snížil Tomáš Sedlák. Draci se tak konečně letos prosadili na zápasech venku v přesilové hře. Více dokonce utkání už však hosté nestihli a tři body tak zůstávají ve městě pod Bílou věží.

Jiří Slabý, HC VCES Hradec Králové: „Začali jsme trochu rozpačitě, soupeř nás zaskočil aktivní hrou. Měli jsme s tím problémy i přesto, že jsme na to kluky upozorňovali, a Šumperk nám dával docela zabrat. Druhá třetina se nám střelecky vydařila, ale potom jsme se nevyvarovali chyb, které se prostě nesmí stávat. Myslím si, že dneska to nebyl z naší strany až tak krásný zápas, ale zaplaťpánbu za vítězství.“

Radek Kučera, Salith Šumperk: „V první třetině jsme ještě drželi s Hradcem krok. Druhá se nám moc nevydařila a inkasovali jsme v ní tři branky. Před poslední třetinou jsme si řekli, že to ještě zkusíme, což se nám povedlo. Za stavu 4:2 jsme ale neproměnili dvě šance a místo toho jsme dostali gól na 5:2. Bohužel, takový je hokej.“