Další palba, Šumperk přejel Nový Jičín hladce 8:0

Jaroslav Svoboda, středa 13.12.2017
Šumperští hokejisté v poslední době nabízejí svým fanouškům pořádnou dávku gólové pohody. Draci počtvrté v řadě nastříleli ve svém prostředí aspoň sedm branek, tentokrát však ke střelecké produktivitě přidali i čisté konto pro VLASTIMILA LAKOSILA. I tentokrát to však dlouho na žádné gólové žně nevypadalo, jenže úvod druhé třetiny zcela nalajnoval osud zápasu. Šumperk během tří minut vstřelil tři branky. Zbytečně nervozní utkání pak málem skončilo nedohrané, když hosté v polovině třetí třetiny odjeli do kabin. Po chvíli se však vrátili, ale i přes zlepšený výkon v posledních minutách se branky nedočkali.
28.kolo středa 13.12.2017
DRACI PARS ŠUMPERK - HK Nový Jičín
8:0
(2:0, 3:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 11. Králík (Gewiese), 15. Kovařík (Králík, Řezáč), 21. Vachutka (trestné střílení), 21. Králík (Vymazal, Kovařík), 23. Vachutka (Půhoný, Ďurkáč), 45. Půhoný (Cink, Sedlák), 50. Ostřanský, 56. Ďurkáč (Fischer, Ostřanský). Rozhodčí: Held - Čelechovský, Kučera. Vyloučení: 6:8, navíc Gebauer (NJI) 10 minut a trest do konce utkání, Kocián (NJI) 5 + do konce utkání. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 522.
Lakosil - Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák - Müller, Králík, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Hroch, Vachutka, Fischer
Jiří Slovák (23. Kohn) - Adamík, Már, Běhal, Hruška, Tomeček, Janiczek - Palacký, Krupa, Málek, Motloch, Kafka, Chvostek, Gebauer, Kocián, Zedník, Sonnek, Jiří Slovák II, Uhlár

Po prohře 1:4 v úvodním vzájemném utkání sezóny se dočkali Draci v soubojích s Novým Jičínem výhry 4:1 venku a 7:0 doma, čtvrtý duel pak měl nabídnout ještě větší gólový rozdíl. Šumperk vstoupil do duelu kompletní, od úvodních minut byl také aktivnější.

Možná tomu napomohl i brzký trest pro hostujícího Mára, jenže v přesilovce Šumperk čistou gólovku nevymyslel. Až v polovině páté minuty rozebrali Draci soupeře a Jiří Půhoný měl před sebou odkrytou branku. Jenže kotouč nezvedl nad beton přesouvajícího se brankáře Slováka. Zatímco hosté se i v dalším průběhu zápasu dostávali sporadicky na dostřel Lakosilovy branky, tak Šumperk otevřel v 11. minutě skóre. Nenápadné nahození Gewieseho z ostrého úhlu se odrazilo přímo před branku Nového Jičína, odkud LUKÁŠ KRÁLÍK trefil přesně.

Hosté v dalších průběhu utkání začali doplácet na přehnanou nedisciplinovanost. Po faulu Pavla Zedníka dostala střídačka Nového Jičína další, a to zcela zbytečný a hloupý trest, když potrestaný hráč odmítl odjet na trestnou lavici. V následné přesilovce pěti proti třem Šumperk udeřil podruhé. Králíkovu střelu neudržel brankář Slovák ve výstroji a LUBOMÍR KOVAŘÍK u levé tyče novojičínské branky dometl puk do sítě.

Po závěrečné siréně úvodní třetiny dostal za nesportovní chování vůči rozhodčímu desetiminutový trest Robin Gebauer, který tedy jen z trestné lavice sledoval klíčové minuty zápasu. Již po dvanácti vteřinách hry byl v úniku faulovaný Vachutka a sám šumperský odchovanec dostal výhodu trestného střílení. DANIEL VACHUTKA s ní naložil precizně, nahodil si rychlou kličkou puk na bekhend a šoupl jej k tyčce branky. Za pouhých 35 vteřin přidali domácí další trefu. Podruhé v duelu se prosadil LUKÁŠ KRÁLÍK a Nový Jičín okamžitě sáhl po oddechovém času.

Moc to nepomohlo. Po levém křídle prolétl Jiří Půhoný, který zpoza branky servíroval najíždějícímu DANIELU VACHUTKOVI, jehož tvrdá rána skončila v síti. To už bylo moc na nervy Jiřího Slováka. Ten neodjel jen na střídačku, ale přímo do kabiny, a do branky pustil náhradníka Tomáše Kohna.

Ten držel dlouhé minuty čisté konto, ovšem jeho spoluhráči v poli zase jen promarnili přesilovou hru. V ní to byl dokonce Šumperk, kdo kontroloval dění na ledě a byl nebezpečnější. V té době již několikrát domácí hráči podrážděně reagovali na ostré zákroky hostů a vše vyvrcholilo první bitkou. Ve 37. minutě vlétl tvrdě do souboje s Vymazalem hostující Adamík, který pak ležícího šumperského hráče dohrál úderem na hlavu. To již neustál Lubomír Kovařík a pustil se s Adamíkem do pěstní bitky, kterou nakonec vyhrál.

Ve třetí třetině žádný zvrat v zápase nepřišel, ale bohužel gradovala tvrdost ve hře. Ve 43. minutě dostal dvě minuty za napadení Lukáš Králík, ale místo toho, aby hosté snížili, tak v početní převaze naopak inkasovali. Vladimír Cink odpálil puk z obranného pásma tak šikovně, že do brejku vyslal JIŘÍHO PŮHONÉHO. Ten bekhendem na přední tyč přelstil Kohna.

Další branka přišla v 50. minutě. Hosté chybovali na útočné modré čáře, čehož využil MILAN OSTŘANSKÝ. Útočník Draků bleskově všem pláchl a v blafáku poslal puk do sítě. Další zbytečný faul oslabil hosty o chvíli později. Kapitán Nového Jičína Ivo Kocián zezadu dohrál Daniela Vachutku a v roli mstitele se do něj pustil Tomáš Sedlák. Zatímco hráč hostů dostal trest na pět minut a do konce utkání, šumperský kapitán inkasoval dvojku za hrubost. Na to reagovali hosté odchodem do kabin.

Utkání se však dohrálo, Nový Jičín se vrátil do zápasu. A finální podobu výsledku pak stanovil gól Draků v přesilovce. Podobně jako u páté branky sehráli šumperští hráči kombinaci přihrávkou od zadního mantinelu do mezikruží, tentokrát se střelcem stal JAKUB ĎURKÁČ. Šumperk přehrál Nový Jičín 8:0 a díky drobnému zaváhání Hodonína stáhl ztrátu na druhé místo na rozdíl čtyř bodů.

Pavel Hulva (trenér Draci Šumperk): Začali jsme dnes pomaleji než jindy, ale pořád jsme měli zápas pod kontrolou. Utkání se zlomilo ve chvíli, kdy se nám na začátku druhé třetiny podařilo proměnit trestné střílení a zvýšit na 3:0. Hrajeme doma velmi dobrý hokej, máme kvalitní pohyb, tvoříme si přesilové situace a taky využíváme přesilovky. Akorát mě zaráží výkon soupeře. Za stavu 5:0 začnou hrát zbytečně agresivně, přitom spoustu kluků od nich z nám už z dorostu ve Vítkovicích. Je to i obrázek společnosti, jak rodiče vychovávají děti k hokeji. Děti pořád někde tlačí, ač na to nemají. Potom jsou frustrovaní z prohry a takhle to dopadá. Hrozné, mám z Nového Jičína špatný pocit, z jejich strany ostudné chování.