Čtyři krásné góly přinesly tři body

Jaroslav Svoboda, neděle 24.9.2006
Krásné branky, útočný hokej a tři body mohli šumperští fanoušci oslavovat po utkání na ledě mladého výběru Přerova. Ten sice odehrál velmi kvalitní zápas, ale zahodil své největší šance a nevyzrál na skvělého Tihláře. Draci naopak Láníčka překonali hned čtyřikrát a drží neporazitelnost na ledě soupeře. Jistotu dal výhře až expřerovský Vladimír Kočara, který na začátku poslední desetiminutovky protlačil pod Láníčkem puk.
4.kolo neděle 24.9.2006
HC ZUBR Přerov - DRACI PARS ŠUMPERK
1:4
(0:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 27:28 Ditrich (Kolář) - 14:33 Antonovič (Čížek), 17:27 Martinka (Kočara), 21:50 Osina (Dostál), 51:31 Kočara (Kučera). Rozhodčí: Klapetek. Vyloučení: 11:16. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 300 (cca 40 ze Šumperka). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
Láníček - Pala, Hrad, Hruška, Kubala, Rajnoha, Halouzka, Bauer - Štěpán, Fojtík, Sprušil - Martiník, Čech, Ditrich - Žibrita, Hajšman, Handl - Kolář, Koutný, Foldyna
Tihlář (38:12-38:37 Nimmerrichter) - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček - Kočara, Kučera, Martinka - Novosad, Ohnutek, Stejskal - Dostál, Antonovič, Čížek

Zkušenost Draků rozhodla rychlé a atraktivní utkání na ledové ploše Přerova, v němž Šumperk navázal na vítězství proti Velké Bíteši konečně i výsledkově. Až do 15. minuty měli domácí více ze hry a dostali se hned do několika slibných šancí, leč první udeřili hosté a pak převzali zápas do svých rukou.

První velkou šanci utkání si ve 3. minutě vypracoval mladý Pavel Handl, ale svůj střelecký pokus namířil pouze do betonu Radka Tihláře. O minutu později pak před šumperským brankářem zůstal nepokryt Kolář, jenže minul. Zlom ve vývoji první třetiny i celého utkání nastal v 11. minutě, kdy hosté přežili vyloučení Kukola, aniž by čelili jedinému střeleckému pokusu Zubrů a naopak sami dostali ihned poté výhodu přesilovky. V ní se snažil prosadit Holík, ale jeho střelu pokryl Láníček. Do další šance se dostal o minutu později Petr Dostál, jenže branku domácích minul. Udeřilo tak až na 15. minutě. Čížek našel osamoceného Radima Antonoviče a ten před Láníčkem s jistotou skóroval. V 17. minutě mohl srovnat Pala, ale trefil pouze Tihlářovu masku. A tak se prosadil opět Šumperk. Vladimír Kočara našel po rychlém přechodu do útočného pásma na pravém křídle najetého Martinku a ten Láníčkovi nedal jedinou šanci.

Do druhé části hry vstoupili domácí ve výhodě dvou hráčů v poli, jenže kromě několika střeleckých pokusů, které Tihlář spolehlivě vykryl, nic nevymysleli. Ba naopak, deset vteřin před koncem přesilové hry se prosadil Jiří Osina a Draci vedli o tři góly. Opět ve třech pak byli Draci na ledě o 5 minut později, kdy čtyři trestné minuty za hru vysokou holí dostal v Přerově velmi populární Vladimír Kočara a tentokrát se domácí dokázali prosadit. Kolářovu přihrávky na vzdálenější tyč zasunul do branky Tihláře bleskurychle Ditrich a Přerov se vrátil na dostřel Draků. Ještě více komplikací mohl hostů přinést střelecký pokus Čecha z 38. minuty, jenže přerovský útočník z otočky minul. O chvíli později pak netrefil kotouč zcela volný Fojtík a tak se šlo do kabin opět za vedení Draků o dvě branky.

Ve 44. minutě nebezpečně pálili domácí z prostoru mezi kruhů, ale puk díky obětavému pádu Kukola do střely k Tihlářovi ani neprošel. O pár okamžiků později ztroskotal aktivní Fojtík na jistě chytajícím Tihlářovi. Špatné střídání hostů znamenalo přesilovku domácích pro příliš mnoho hráčů na ledě, jenže v ní se paradoxně do gólovek dostal Šumperk. Jenže ani jeden z brejků gólem neskončil. Na druhé straně se zkoušel prosadit Kolář, jenže Tihlář byl opět proti. Rozhodnout mohli Draci od 49. minuty, kdy měli možnost hrát dvě minuty přesilovku 5 na 3, ovšem nejprve nedokázali vyzrát na domácího brankáře a poté narušil výbornou výhodu přesilovky faul Stejskala. Přesto se Šumperk dočkal. Radek Kučera přihrál před branku Kočarovi a ten u tyčky protlačil kotouč za Láníčka. V 54. minutě přestřelil šumperskou svatyni Ditrich a dvě minuty před koncem udělal tečku za zápasem Tihlář, který vychytal Žibritu.

Draci dovedli útočně laděné utkání po výborném výkonu do vítězného konce a hlavně kombinace předcházející všem "dračím" brankám musely lahodit oku hostujícího fanouška.