A ono to půjde - a ne, že ne!

Jaroslav Svoboda, úterý 29.8.2006
N o v ý J i č í n - Kdyby Jaromír Bosák odložil pro jednou fotbalový mikrofon a zašel si na utkání Nového Jičína se Šumperkem, zcela jistě by svým sloganem reálně vystihl dění v šumperském hokeji. Draci navázali na vítězství s Přerovem a divokou přestřelku v Novém Jičíně vyhráli 6:4. Dvě branky vstřelil Ladislav Martinka, dva góly také Draci vstřelili v přesilovkách a stejnou várku dokonce v oslabení. Ovšem až Ondráčkova rána šest minut před koncem odrazila nápor domácích.
přát. úterý 29.8.2006
HK Nový Jičín - DRACI PARS ŠUMPERK
4:6
(1:2, 2:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 1:19 Červenka, 28:39 Barna (Štěpják, Petružálek), 32:01 Kabeláč (Štěpják, Hübl), 41:15 Kabeláč (Barna) - 14:49 Kukol (Antonovič), 18:47 Fischer (Novosad), 30:10 Dostál (Antonovič), 37:13 Martinka (Kučera), 45:18 Martinka (Kučera), 54:10 Ondráček. Rozhodčí: -. Vyloučení: 5:8, navíc Krupník 5+do konce utkání. Využití: 2:2. V oslabení: 1:2. Diváci: 110. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:6.
Jagoš - Slabý, Vašut, Hübl, Petružálek, Hruškovský, Andrýsek, Jakubů, Macháček, Skaloš, Štursa, Barna, Kabeláč, Červenka, Krupník, Toman, Kolonický, Pelikán, Štěpják, Chalupa
Nimmerrichter - Holík, Kukol, Osina, Jurča, Ladecký, Güttler, Ondráček, Hajas - Martinka, Kučera, Kočara - Stejskal, Ohnutek, Novosad - Antonovič, Čížek, Dostál - Budina, Pekr, Fischer

Kdo nevěří, ať tam běží! Kam? Na zimní stadion do Nového Jičína. Šumperk oplatil soupeři domácí prohru 6:4 stejným poměrem, navíc mu vstřelil dva góly v přesilovkách a dokonce stejnou várku ve vlastním oslabení. Vítězný gól vstřelil začátkem třetí třetiny Ladislav Martinka, sladkou pečeť vítězství pak vstřelil Radislav Ondráček.

Utkání ovšem začalo pro hosty hodně studenou sprchou. Adam Červenka si to při vlastním oslabení naštrádoval přímo na Nimmerrichtera a střelou pod víko poslal domácí do vedení. Jenže to bylo krom tvrdého zákroku Krupníka na Güttlera, za který dostal útočník 5 minut a trest do konce utkání, vše. Při dlouhé přesilovce se naopak dočkali hosté. Michal Kukol přidal k podpisu smlouvy i gólový závdavek a srovnal. Do konce první části hry se Šumperk, který se v úvodu přípravy hodně trápil v přesilovkách, prosadil v početní výhodě ještě jednou. Radek Fischer si připsal první branku za muže v kariéře a poslal své spoluhráče do kabin s jednogólovým vedením a úsměvem na rtech.

Úsměv ale trochu zmrzl hostům ve chvílích, kdy se blížila polovina utkání. Při hře ve třech, kdy na trestné lavici sedělo duo obránců Hajas - Kukol, se gólově zapsal do dějin zápasu Jan Barna. Draci i nadále projevovali větší touhu po vítězství a dočkali se. Petr Dostál deset vteřin za polovinou utkání vrátil Šumperku vedení. Přetahovaná pokračovala i nadále a na tahu byli Novojičínští. A jejich tah byl precizní. Po ose Hübl - Štěpják - Kabeláč vyšachovali domácí hokejisté obranu Draků a v přesilovce vyrovnali. Ofenzivně hrané utkání bylo do konce druhé třetiny okořeněno ještě jednou a opět šel do vedení Šumperk. Kotouč do domácí sítě poslal Ladislav Martinka.

Kousat ale Nový Jičín nepřestal, spíše si domácí v přestávce své zoubky ještě více přiostřili. Martin Kabeláč navázal na své střelecké představení v druhé třetině a jal se komplikovat hostům život. Asistenci si na jeho gól připsal Jan Barna a utkání započalo od nuly. Naštěstí pádnou odpověď na domácí gól našel opět Martinka. Draci "zužitkovali" vlastní oslabení ve vítěznou branku, druhou asistenci si na pažbu hole zaškrtl Radek Kučera. Utkání se pak dlouho odehrávalo bez branek, ale s bojovným a nápaditým hokejem. Definitivu hostům přineslo až další oslabení. Radislav Ondráček vstřelil desátou, a zároveň poslední branku utkání.

Po utkání se ještě konalo soupeření v samostatných nájezdech, které skončilo plichtou 1:1. Jediný úspěch Šumperka zaznamenal Radek Kučera zakončením pod víko. Draci v Novém Jičíně potvrdili zlepšenou formu a před čtvrtečním duelem s Chrudimí vyslali vstříc svým fanouškům tu nejlepší možnou pozvánku.