Začíná se mi to líbit, chválil svůj tým po vítězném utkání JOZEF ZAVADIL

Začíná se mi to líbit, chválil svůj tým po vítězném utkání JOZEF ZAVADIL

Jaroslav Svoboda, neděle 4.2.2018
Jozef ZAVADIL se po příchodu do Šumperku těší z domácí neporazitelnosti, což může trošku mírnit zklamaní z prohry na ledě Valašského Meziříčí. V souboji s Novým Jičínem ale jeho svěřenci zabrali naplno, v úvodní třetině vykročili za tříbodovým ziskem a až za stavu 5:0 dovolili soupeři korekci stavu. „Chtěl bych klukům poděkovat. Výkon se podobal tomu, co bychom chtěli hrát, i když stále byly patrné chyby. Ty ale pramenily hlavně z jistého uspokojení, kdy jsme přestali hrát. Chtěli jsme hrát až do prázdné branky, klukům jsem říkal, že to je přesně to, co hráli venku. A takhle to nejde,“ zmínil Zavadil v hodnocení utkání pár minut po jeho skončení.

Draci vstoupili do zápasu výborně, po první třetině vedli 3:0 a byli jasně lepším týmem. Přežili pak trestné střílení, dalšími dvěma góly pak definitivně rozhodli o osudu utkání. „Chci poděkovat klukům, že to uhráli. V posledních zápasech jsme se poněkud trápili, kdy jsme hráli a hráli, ale nedávali góly. Doufám, že se střelecky dnes chytli, a že si začali věřit,“ začal tiskovou konferenci po skončení vítězného utkání slovenský trenér. „Mám takový pocit, že dnes se na to dalo dívat, ve hře bylo dost pohybu. Samozřejmě tam byly i chyby, ale celkově jsem byl spokojený. Výkon se začíná podobat tomu, co bychom chtěli hrát. Hlavně pohyb a pohyb, o tom hokej je,“ neskrýval zkušený kouč Draků spokojenost.

Šumperk i přes vysoké vítězství zůstává třetí, Hodonín otočil zápas s Valašským Meziříčím. A klíčová utkání základní části se tak blíží. Hlavně ta proti Porubě a právě proti Hodonínu. „Teď musíme jít dál, bojovat. Zvládnout domácí utkání s Kopřivnicí, pak nechat v Porubě na ledě životy,“ velí k bojovnosti Zavadil.

Ten také sáhl i ke kosmetickým změnám v sestavě. Vymazal po přesunu do první formace vstřelil dvě branky, Daniel Hroch pak po návratu do sestavy jeden gól dal a druhý servíroval Fischerovi před prázdnou branku. „Vše se odvíjí od toho, že se s týmem postupně sžívám, seznamuji se s jednotlivými hráči. Říkal jsem si na tréninku, proč ten kluk v tom zeleném dresu náhradníka nehraje, že je šikovný. Tak dostal Daniel Hroch šanci, rotoval jsem ho ve formaci. Každou vteřinu, co budou hráči na ledě, to bude pro ně i pro tým dobré. A bude to ku prospěchu,“ zdůvodnil některé úpravy v soupisce Zavadil. Hroch pak v druhé polovině utkání naskakoval v každém střídání formace. „Vladimír Cink dostal pukem bolestivou ránu, za toho stavu nemělo smysl ho nechat trápit. Proč ale? Tak jsem ho pošetřil. Samozřejmě byl připraven v případě potřeby naskočit,“ vysvětlil Zavadil.

Dlouhou dobu byli Draci jasně lepším týmem, hosty do příliš šancí nepouštěli. Pak sice inkasovali dvě branky, výhru si však pohlídali. „Dnes se mi to opravdu líbilo, hra měla pohyb, rychlý přístup, protože o tom také hokej je. Chyby, které samozřejmě také přišly, pak pramenily z toho, že jsme trošku přestali hrát, začali jsme spekulovat a chtěli jsme hrát až do prázdné branky. Klukům jsem to říkal, že přesně takhle hráli prohrané utkání venku. Prostě to chtějí tlačit až do prázdné branky,“ uzavřel hodnocení šumperský trenér.

Dnes v 18:00 | Muži
Draci Šumperk
JKH GKS Jastrzębie